1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Proszę o pomoc w zrozumieniu wyników badań mojej Mamy
gaba

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 11818

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-02-23, 09:59   Temat: Proszę o pomoc w zrozumieniu wyników badań mojej Mamy
Trzeba mieć nadzieję że operacja będzie szybko i że da się wyciąć. Pozdrowienia
ps To chyba już inny chirurg?
  Temat: Proszę o pomoc w zrozumieniu wyników badań mojej Mamy
gaba

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 11818

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-02-08, 16:13   Temat: Proszę o pomoc w zrozumieniu wyników badań mojej Mamy
Dobrze że to TK względnie szybko (ale przydałoby się jeszcze szybciej). Jak na razie to masz tylko słowa tego chirurga o naciekach, TK powinno trochę rozjaśnić sprawę. To jest klasyczny przykład niebezpieczeństw związanych z metodą laparoskopową, jak coś nie tak, to nic nie wiadomo. To jest tylko moja sugestia, ale ja bym poszukała dobrego specjalisty chirurga który oceni czy można to jeszcze operować (od razu jak będzie TK poprosić o płytkę, nawet bez opisu).
Ten chirurg Tobie powiedział że usunął tylko część bo ocenił nowotwór jako rozsiany, Twojej mamie że ma woreczek zespolony z wątrobą (??? za mało się znam, ale ja bym poprosiła o dodatkowe wyjaśnienie), a zaczął od odesłania do onkologa na długi termin i zwalenia na niego wszystkich wyjaśnień, a to przecież on zaczął leczenie i ma obowiązek poinformować chorą o wszystkich komplikacjach jakie wystąpiły.
Nie jestem medykiem, nie mogę Ci doradzać jaką konkretnie decyzję masz podjąć. Starałam się tylko wskazać i rozjaśnić okoliczności jakie trzeba brać pod uwagę przy dalszych działaniach. Trzymaj się
  Temat: Proszę o pomoc w zrozumieniu wyników badań mojej Mamy
gaba

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 11818

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-02-06, 22:26   Temat: Proszę o pomoc w zrozumieniu wyników badań mojej Mamy
O tym naciekaniu na dwunastnicę i wątrobę to nic nie pisałeś, nie było tego w dokumentach?Tak czy inaczej do onkologa trzeba iść, bo nawet leczenie paliatywne, czyli mające na celu poprawienie komfortu życia i ewentualne przedłużenie prowadzi onkolog. Chirurg jak to chirurg, "nie da się wyciąć" to dla niego koniec, a tu trzeba walczyć z różnymi skutkami ubocznymi, z bólem. Jeszcze na pewno trzeba dużo zrobić. Trzymaj się
  Temat: Proszę o pomoc w zrozumieniu wyników badań mojej Mamy
gaba

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 11818

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-02-05, 19:40   Temat: Proszę o pomoc w zrozumieniu wyników badań mojej Mamy
Może ustalmy parę szczegółów? Było wycięcie całego woreczka żółciowego 2,5 tygodnia temu, czy się pomyliłeś i to było 2,5 miesiąca temu laparoskopowe wycięcie przedniej ściany? Bo jest tylko częściowy wynik po zabiegu 23.11.12(?). Może to chodzi o 23.01.12? Tak czy inaczej do onkologa jak najszybciej. A w ogóle to przepisz dokładnie cały wynik hispatu zarówno opis próbki, makroskopowo, mikroskopowo i wnioski. (bo z tego co napisałeś to trzeba sporo zgadywać) Jeżeli nie masz całego pełnego wyniku z podpisem patologa, a tylko zapis na karcie wypisowej to poproś o kopię tego wyniku z dokumentacji, mówiąc bez żenady że potrzebujesz do prywatnej konsultacji u onkologa. Jak jutro będziecie w szpitalu to zdecydowanie należy podkreślić zaniepokojenie bólami które objawiły się teraz, prawie 3 tyg po zabiegu. Właśnie szpital w takiej sytuacji powinien zrobić usg. Powodzenia
  Temat: Proszę o pomoc w zrozumieniu wyników badań mojej Mamy
gaba

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 11818

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-02-05, 09:36   Temat: Proszę o pomoc w zrozumieniu wyników badań mojej Mamy
No to tak wychodzi że wizyta ok 6 tygodni po operacji, pewnie że można by omówić wszystko wcześniej, ale jakieś konkretne leczenie to właśnie w takim terminie. Jeżeli możecie, to w celach tylko informacyjnych można odwiedzić jakiegoś onkologa prywatnie żeby być przygotowanym na to co zaproponują i wiedzieć z góry jakie jest optymalne leczenie. Natomiast informacja że mama robi w domu wszystko sama, jest lekko szokująca, o ile mi wiadomo to nie powinna dźwigać przez 6 mies. Mama i tata powinni zrozumieć że jej możliwości dalszego leczenia będą zależały od jej dobrej kondycji w dniu wizyty, wszystko musi być wygojone, mama wyglądająca na osobę dobrze odżywioną, morfologia, cukier i ciśnienie w normie (w sumie: zadbana wypoczęta kobieta). O to należy zadbać, jest jeszcze prawie miesiąc. Powodzenia
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group