1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Torbiel piersi - powtórna mammografia
gaba

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 17296

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-03-10, 14:26   Temat: Torbiel piersi - powtórna mammografia
Wiesz już coś?
  Temat: Torbiel piersi - powtórna mammografia
gaba

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 17296

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-03-08, 18:24   Temat: Torbiel piersi - powtórna mammografia
Mam nadzieję że byłaś, ale dlaczego Cię wezwali to się chyba nie dowiedziałaś, decyzję o ponownym badaniu podejmuje lekarz radiolog, recepcjonistka która wzywa to nie wie dlaczego, technik która robi zdjęcia też nie wie (chyba że to ona coś zawaliła). Lekarz pewnie w opisie da wnioski końcowe wynikające z tego co zobaczył na wszystkich zdjęciach. A ja obstawiam że to ta Twoja torbiel i we wnioskach będzie że trzeba zrobić usg :lol: Napisz co wyszło. Pozdrowienia
  Temat: Torbiel piersi - powtórna mammografia
gaba

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 17296

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-03-07, 23:36   Temat: Torbiel piersi - powtórna mammografia
Prześpij tę noc, naprawdę prawdopodobieństwo że jest to coś bardzo poważnego jest znikome, przecież wyszłoby to w tych poprzednich usg. A jeżeli będzie jakiś stan nowotworowy to bardzo, bardzo wczesny i proste leczenie.
A mammografia to faktycznie dosyć bolesne badanie. Niestety przypomniałaś mi że nie byłam na kontrolnej mammografii w listopadzie (właśnie z powodu bólu) i będę miała "rozmowę" na ten temat z lekarzem przy następnej wizycie kontrolnej. Ale nie zachęcam do naśladowania mnie, jestem dużo starsza i mam mniej do stracenia. Dobranoc

[ Dodano: 2012-03-07, 23:41 ]
Obecnie rak piersi jest wyleczalny (średnio wszystko razem) już w 75 % więc ja tego nie odbieram jako jakiś specjalny dramat.
  Temat: Torbiel piersi - powtórna mammografia
gaba

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 17296

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-03-07, 16:22   Temat: Torbiel piersi - powtórna mammografia
Jeżeli jest coś niejasnego to powtarza się mammografię, często w innym ustawieniu, tak żeby można było lepiej zobaczyć podejrzany fragment. Ona jest trochę za młoda na mammografię, w tym wieku obraz rzeczywiście może być niejasny. U kobiet przed 40 r. życia za diagnostyczne uważa się usg. Pozdrowienia
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group