1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak krtani
gaba

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 83695

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-04-12, 17:12   Temat: Rak krtani
Postaw się ostro w przychodni, zadzwoń i powiedz że chcesz rozmawiać natychmiast z kierownikiem, bo jak nie to piszesz skargę do NFZ. Od ilu dni usiłujesz wezwać lekarza na wizytę domową? Stan jest krytyczny ale to tylko opinia pielęgniarki, musi być opinia lekarza na podstawie osobistego badania chorej i to musi być jutro. Zapytaj tego kierownika kto wg niego ma ewentualnie wystawić akt zgonu! Pielęgniarka? A w ogóle to zrób awanturę, mów podniesionym głosem i krzycz. Jeżeli lekarz oceni że jeszcze warto próbować z PEG (lub konieczna jest inna interwencja) to oczywiście jest transport pod opieką lekarza. Przecież przewożą ludzi pod respiratorami. Trzeba od razu zaznaczyć że nie jest potrzebne wspomaganie oddechu a ograniczony kontakt jest, chora np sygnalizuje ból. Skierowanie wystawia lekarz, musi być na nim podane "Pilne" lub określone godziny. Ja choruję na serce i parę razy zdarzyło się że przewożono mnie z jednego szpitala do drugiego, słyszałam jak to załatwiali zgłaszali transport pod opieką i później to tylko mnie informowali że trzeba poczekać (2 do 4 godz.) Jakby chora miała jechać na tą chirurgię to nie przejmuj się testami, szpital ma możliwość zrobienia własnego jak ten uznają za nieważny. Chora nie opuszcza domu od (przypomnij Sobie od ilu tygodni) możliwość że jest nosicielem jest znikoma.

Zawsze miałam bardzo dobre zdanie nt opieki zdrowotnej na Śląsku, ale w tym przypadku zarówno to hospicjum jak i przychodnia rejonowa są mocno nie w porządku.

Trzymaj się!
  Temat: Rak krtani
gaba

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 83695

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-03-18, 14:20   Temat: Rak krtani
Bo nieodpowiednio rozmawiasz z lekarzem. To nie może być że wszystko na raz opowiadasz lekarzowi i on odpowiada na to co chce i pamięta. Taka rozmowa to powinien być szereg pytań do lekarza i następne zadajesz jak odpowie Ci na poprzednie. Np:
- co zrobić jeżeli mama oddaje za mało moczu, nie widać opuchnięć mam namawiać żeby więcej piła czy może jakieś tabletki moczopędne? Lekarz powinien zadać jakieś dodatkowe pytanie i wypowiedzieć się, jak nie to mówisz: "Ja nie mam żadnego doświadczenia, co konkretne mam zrobić"
- Jak dawkować dexamethason, poprzednio była recepta na 4 mg i zalecenie żeby brała 2 tabl. a teraz dostałem receptę na 1 mg to mam dążyć do zmniejszenia, czy nadal podawać 8 mg dziennie, to jedno opakowanie starcza tylko na 2,5 dnia.

itd, pisz sobie przed rozmową dokładnie pytania na zasadzie 1 pytanie z jednym opisem co się dzieje. Kolejność od najważniejszych i nigdy w tych najwazniejszych nie odpuszczaj odpowiedzi, chociaż może się zdarzyć że lekarz powie "nie wiem" (to przy pytaniach typu ile jeszcze pożyje) wtedy odpuść. Tak samo będzie przy kontaktach z hospicjum, naprawdę teraz potrzebujecie lekarza który odpowie wkażdej chwili na pojawiające się pytania a nie czekanie na teleporadę.
  Temat: Rak krtani
gaba

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 83695

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-01-19, 12:45   Temat: Rak krtani
Skutki radioterapii można ocenić dopiero po jakimś czasie, bo nawet jeżeli nastąpiło niszczenie komórek rakowych w guzie to guz tak od razu nie znika, organizm musi wchłonąć pozostałości. Termin TK 29.01 po radioterapii 16 grudnia i tak jest bardzo krótki. Opuchlizna naświetlanej okolicy może pojawiać się i znikać nawet kilka miesięcy po naświetlaniach. Nie ma innego wyjścia niż czekanie na wynik TK. Bierz pod uwagę to, że podejmowanie następnych działań leczniczych bez rozeznania co dokładnie się dzieje może mieć fatalne skutki. Pierwsza kontrola była prawdopodobnie dla oceny czy nie nastąpiło jakieś większe oparzenie promieniami co czasami się zdarza i konieczne jest leczenie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group