1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak Clark IV Breslow 3,5
gabriela

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 11200

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-09-22, 15:19   Temat: Czerniak Clark IV Breslow 3,5
jestem po USG węzłów chłonnych.
''w okolicy podżuchwowej po stronie prawej obecny owalny węzeł chłonny o wymiarach 32x5 mm ze szczelinowatą wnęką i odwnękowym unaczynieniem, po lewej stronie owalne węzły chłonne 15x5 i 11x6''
to tak w skrócie. Węzeł odczynowy. Skierowanie do laryngologa( boli mnie prawe ucho). Laryngolog mówi że to węzeł odczynowy, brak zapalenia ucha, gardła, nosa, zatok i nie wiem czego jeszcze.
''W innym przypadku niż Pani takim węzłem nikt sie nie przejmuje''
  Temat: Czerniak Clark IV Breslow 3,5
gabriela

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 11200

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-09-14, 14:10   Temat: Czerniak Clark IV Breslow 3,5
pod prawą pachą, ma to jakieś znaczenie?
  Temat: Czerniak Clark IV Breslow 3,5
gabriela

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 11200

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-09-14, 12:49   Temat: Czerniak Clark IV Breslow 3,5
dziękuje za odpowiedź TP53, W sobotę idę na USG, oba węzły są wyczuwalne ale bardziej prawy, czerniak na brzuchu bliżej prawej strony, jeśli USG pokaże coś niepokojącego , we wtorek pojade do onkologa, bo wizytę kontrolną mam na 25.10 dopiero.
Morfologia, OB i CRP w normie, nie wskazuję żeby był stan zapalny. W ostatnim czasie nie byłam przeziębiona ani osłabiona.
  Temat: Czerniak Clark IV Breslow 3,5
gabriela

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 11200

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-09-14, 12:01   Temat: Czerniak Clark IV Breslow 3,5
ccc11, dziękuje za odpowiedź, mam powiększone węzły podżuchwowe, byłam u rodzinnego i stwierdził że są powiększone, mam skierowanie na usg. Nie wiem czy jeżeli usg to potwierdzi to nie wiem czy mam pędzić do onkologa czy nie popadać w paranoje? jak powiedział rodzinny węzły reagują na wszystko, więc sama nie wiem
  Temat: Czerniak Clark IV Breslow 3,5
gabriela

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 11200

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-09-14, 11:02   Temat: Czerniak Clark IV Breslow 3,5
mam pytanie do bardziej doświadczonych, na jakiej zasadzie diagnozuje się przerzut do węzłów? ok, biopsja ale co sprawia że lekarz podejmuje decyzję o biopsji węzła, powiększony węzeł w obrazie USG? czy widoczne inne zmiany?
  Temat: Czerniak Clark IV Breslow 3,5
gabriela

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 11200

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-08-03, 15:36   Temat: Czerniak Clark IV Breslow 3,5
tak , dokładnie tak jak piszesz moje leczenie się zakończyło, kontrola co 3 m-ce.
Leczę się w Olsztynie.
Dziękuje za info w sprawie badań, sprawdze to najszybciej jak się da
  Temat: Czerniak Clark IV Breslow 3,5
gabriela

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 11200

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-08-03, 13:56   Temat: Czerniak Clark IV Breslow 3,5
znalazłam i załączam
  Temat: Czerniak Clark IV Breslow 3,5
gabriela

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 11200

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-08-03, 12:33   Temat: Czerniak Clark IV Breslow 3,5
TP53 napisał/a:
Najlepiej jakbyś załączyła .....



tak jak pisałam wartownik czysty ale w hist pat z wycięcia zmiany pierwotnej napisano ''na obrzeżach nowotworu obecny neorotropizm oraz zatory z jego komórek w świetle pojedynczych naczyń chłonnych''

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2016-08-03, 18:54 ]
Proszę nie cytować całych wypowiedzi poprzedników, niepotrzebnie zajmują miejsce i można je przecież w całości poczytać.

  Temat: Czerniak Clark IV Breslow 3,5
gabriela

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 11200

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-08-03, 07:26   Temat: Czerniak Clark IV Breslow 3,5
TP53 dziekuje za odpowiedź, dużo pytań mi się nasuwa bo nie badano mi głowy i zastanawiam sie dlaczego? dlatego że najpierw musi byc przerzut np do płuc i wątroby? a w hist pat ''widoczne zatory w świetle pojedynczych naczyń chłonnych'' a więc gad krąży
  Temat: Czerniak Clark IV Breslow 3,5
gabriela

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 11200

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-08-02, 21:46   Temat: Czerniak Clark IV Breslow 3,5
witam wszystkich!
cieszę się że jest takie miejsce jak to i tyle wspaniałych osób ;)
Czytam forum od jakiegoś czasu choć nigdy nie przypuszczałabym że właśnie na forum onkologicznym będę częstym gościem.
w maju zdiagnozowano u mnie czerniaka guzkowego Clark IV Breslow 3,5
oznaczono wartownika-czysty, tk jamy brzusznej-czysto, rtg klatki-czysto.
Już się oswoiłam z gadem i nasuwa mi się pytanie na które nie znalazłam odpowiedzi, czy gad musi dać przerzut do węzłów a następnie do organów wewnętrznych?
czy czyste węzły oznacza brak przerzutów odległych?
pozdrawiam
:sun:
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group