1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi prawej przewodowy inwazyjny G1
gocha2607

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4672

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-09-25, 11:12   Temat: Rak piersi prawej przewodowy inwazyjny G1
Na jutro mam wyznaczony termin konsylium. Proszę o podpowiedź jakiego powinna oczekiwać dalszego leczenia?
  Temat: Rak piersi prawej przewodowy inwazyjny G1
gocha2607

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4672

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-09-18, 11:40   Temat: Rak piersi prawej przewodowy inwazyjny G1
Jestem już mastektomii z jednoczesnym wszczepieniem ekspandera o pojemności 500 ml. Ekspander jest już prawie całkowicie wypełniony, zostało 80 ml :)

Odebrałam wynik hist-pat z wyciętych zmian, który zamieszam. Proszę o interpretację. W wyniku z biopsji był stopień złośliwości G1, a w tym G2. Skąd taka różnica? Czy powinnam się tym martwić?

I najważniejsze pytanie - jakie powinni mi zaproponować dalsze leczenie? Wcześniej była mowa o leczeniu hormonalnym, ale czy jak jest wyższa złośliwość to w grę wchodzi chemia? Doktor zasugerował, że na moim miejscu nie poddawałby się chemioterapii.




  Temat: Rak piersi prawej przewodowy inwazyjny G1
gocha2607

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4672

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-07-24, 22:11   Temat: Rak piersi prawej przewodowy inwazyjny G1
Załączam jeszcze raz zdjęcia z poszczególnych wyników









  Temat: Rak piersi prawej przewodowy inwazyjny G1
gocha2607

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4672

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-07-24, 21:53   Temat: Rak piersi prawej przewodowy inwazyjny G1
Witam,
mam 43 lata i dwa tygodnie temu w badaniu histopatologicznym zdiagnozowano u mnie raka piersi prawej.

Zaczęło się w czerwcu od zapalenia w piersi i wycieku z sutka. Badanie usg (16.06) i mammografia (20.06) wykazały zmianę ogniskową.




Pod koniec czerwca miałam wykonaną biopsję (29.06). Wynik już poznałam po niespełna dwóch tygodniach. Niestety nowotwór złośliwy.... :uuu:






Pani doktor zleciła jeszcze rezonans (19.07), żeby sprawdzić czy jest możliwa operacja oszczędzająca. I tu wynik pokazał, że w piersi prawej mam dwa guzy :-( :shock:



Jak to możliwe, że we wcześniejszych badaniach nie był on widoczny? Czy mógł pojawić się niedawno? Czy mogą być to dwa różne nowotwory? :?ale?:

Jeszcze pytanie czy w moim przypadku możliwa jest operacja oszczędzająca, czy istnienie dwóch guzów ją wyklucza? Wg pani doktor w grę wchodzi tylko usunięcie całej piersi z jednoczesnym badaniem węzła wartownika i częściową rekonstrukcją z użyciem ekspandera. Nie mam jeszcze wyznaczonego terminu operacji. Jak szybko powinna się ona odbyć?

RTG klatki piersiowej i usg jamy brzusznej nie wykazało żadnych zmian.

Jakim leczeniem powinnam być objęta po operacji?

Pozdrawiam
Gośka
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group