1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Gruczolakorak IV stopien mojej mamy....
gosia12345

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3157

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-12-20, 10:30   Temat: Gruczolakorak IV stopien mojej mamy....
Witam serdecznie,
Moja mama od czerwca 2014 chpruje na raka niedrobnokom typu gruczolakorak IV stopien zaawansowania... jest po 2 cyklach chemii i radioterapii. Od jakiegos czasu bardzoo mnie martwi jej stan... moja mama nie ma apetytu... pare razy dziennie wymiotuje praktycznie tym co zje... Albo czasami w ogole sama ślina... Dodam ze nie ma przerzutow do przelyku ani zoladka. Nie bardzo wiem co robić... wiem tylko ze bardzo sie meczy... Od ostatniej radioterapii minelo juz pare miesiecy( wrzesien) natomiast od chemii pol roku. Czy sa to objawy zaawansowania choroby nowotworowej? Jak pomoc w takim przypadku? Proszę o odpowiedź...
  Temat: Rak płuca lewego - guz nieoperacyjny
gosia12345

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 16789

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-09-28, 19:23   Temat: Rak płuca lewego - guz nieoperacyjny
Najgorsze jest tak naprawdę patrzeć na to cierpienie bliskiej osoby. Jest to strasznie nierówna walka.... Mamusia praktycznie nie chce nic jeść bo zaraz wszystko oddaje.... spróbuję coś jutro kupić w aptece może pomoże. A jak Twoja mama znosi chemię i są jakieś rezultaty? Na jakim etapie leczenia jest?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2014-09-28, 19:27 ]
Wszystkie te informacje dostępne są w wątku mufaso83: http://www.forum-onkologi...tami-vt7902.htm

  Temat: Rak płuca lewego - guz nieoperacyjny
gosia12345

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 16789

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-09-28, 10:48   Temat: Rak płuca lewego - guz nieoperacyjny
Dziękuje za odpowiedz, lekarze niesetety nic nie mowia. Mama we wtorek ma miec RTG i USG. Jest po 3 chemii. Jest badzo osłabiona, nic nie chce jesc strasznie się martwię. Jak można pomóc takiej osobie w przypadku takiej choroby:( czuję sie bezsilna...
  Temat: Rak płuca lewego - guz nieoperacyjny
gosia12345

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 16789

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-09-23, 21:09   Temat: Rak płuca lewego - guz nieoperacyjny
Dziękuje za odpowiedzi.
Mam jeszcze pytania jakie to może być stadium choroby? i co z rokowaniami w takim przypadku?
  Temat: Rak płuca lewego - guz nieoperacyjny
gosia12345

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 16789

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-09-23, 20:03   Temat: t
Wyniki badań:

[ Dodano: 2014-09-23, 20:08 ]
pozostałe:



  Temat: Rak płuca lewego - guz nieoperacyjny
gosia12345

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 16789

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-09-20, 00:42   Temat: Rak płuca lewego - guz nieoperacyjny
Jakiś czas temu dowiedziałam się o chorobie mojej mamy. Diagnoza postawiona przez lekarzy po przeprowadzonych wszystkich niezbędnych badań - nieoperacyjny guz płuca lewego . Dodatkowo dodam, że mama ma płyn w opłucnej o charakterze wysięku. Płyn ten był już usuwany poprzez punkcję, a potem przez dren( nie wiem dokładnie jak sie nazywa ten zabieg). lecz na ostatnim badaniu stwierdzono że płyn w dalszym ciągu się zbiera....
Na wypisie również napisano o istniejących przerzutach do żeber, węzłów chłonnych oraz wątroby. Obecnie mama jest po 2 cyklu chemioterapii, we wtorek kolejna.... Chciałabym uzyskać poradę na temat dalszego rokowania, bo niestety żaden z lekarzy nie jest w stanie nic powiedzieć. Czy jeśli po chemioterapie dojdzie do remisji komórek rakowych możliwa będzie operacja? Czy jest w ogóle jakaś szansa na wyleczenie? Dodam że mama ma 45 lat, NIGDY nie paliła papierosów.... był to dla Nas tymbardziej szok. Lekarz dodał że choroba może byc przekazywana poprzez geny. Czy to tez jest ryzyko dla mnie?

Pozdrawiam serdecznie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group