1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: prośba o pomoc w określeniu powagi sytuacji
gosiaa

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 82984

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-07-22, 15:46   Temat: prośba o pomoc w określeniu powagi sytuacji
::rose::
  Temat: prośba o pomoc w określeniu powagi sytuacji
gosiaa

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 82984

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-08-19, 20:29   Temat: prośba o pomoc w określeniu powagi sytuacji
Elu, W DRP jeżeli nastąpi progresja po zakończeniu I-go rzutu leczenia, to napewno się zoriętujesz. Powrócą objawy, takie jak były przed leczeniem. - a co jeśli nie było objawów a drp zostało wykryte "przypadkiem"? Stąd mój strach, że pomimo braku objawów już trwa progresja.

Astro, już zmykam :flow:
  Temat: prośba o pomoc w określeniu powagi sytuacji
gosiaa

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 82984

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-08-19, 13:40   Temat: prośba o pomoc w określeniu powagi sytuacji
Tak, źle się wyraziłam, leczenie objawowe to leczenie objawów.

Ale czy nie jest tak, że wcześnie wykryta wznowa, nie dająca jeszcze objawów, pozwoli od razu wdrożyć leczenie i dzięki temu uzyskać lepsze wyniki tego leczenia? Nawet jeśli jest to leczenie paliatywne?

Rozumiem to tak- jeśli wcześnie wykryjemy wznowę to być może będzie możliwe wdrożenie chemioterapii a jeśli "poczekamy" aż wznowa się rozpanoszy to stan chorego tak się pogorszy, że wdrożenie leczenia nie będzie możliwe ze względu na jego zły stan ogólny.

Astro, proszę wybacz, że piszę w Twoim wątku, przepraszam. Interesuje mnie ten temat z racji mojego taty (też częściowa regresja DRP). Reaguję dość emocjonalnie, bo niestety lekarza mojego taty o każde badanie trzeba prosić pokornie znosząc uszczypliwe i złośliwe uwagi. Jeszcze raz przepraszam za wtrącanie się.
  Temat: prośba o pomoc w określeniu powagi sytuacji
gosiaa

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 82984

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-08-19, 12:27   Temat: prośba o pomoc w określeniu powagi sytuacji
Astro, niestety, nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak szybko nastąpi wznowa- oby jak najpóźniej. Są statystyki dotyczące mediany przeżycia ale nie spotkałam danych statystycznych dotyczących czasu, w jakim nastąpiła wznowa. Jeśli takie dane istnieją, to proszę osoby bardziej zorientowane o sprostowanie.


Wydaje mi się tylko, że stwierdzenie lekarza, że nie ma znaczenia, kiedy zostanie wykryta wznowa- chyba niezupełnie jest prawdziwe. Nie mam wykształcenia medycznego i nie chcę wprowadzać zamieszania, ale wydaje mi się, wczesne wykrycie wznowy ma znaczenie- jeśli nie dla ogólnego czasu przeżycia, to pewnie dla możliwości wprowadzenia leczenia objawowego. Ale może eksperci niech się wypowiedzą w tej kwestii.

Mój tato też ma częściową regresję, domyślam się co czujesz. Ja też obserwuję tatę z niepokojem.
  Temat: prośba o pomoc w określeniu powagi sytuacji
gosiaa

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 82984

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-12, 09:47   Temat: prośba o pomoc w określeniu powagi sytuacji
astro, nie jestem specjalistą, więc nie podejmuję się odpowiedzieć, czy to postać ograniczona.

Drobnokomórkowy jest trudnym przeciwnikiem, szansę daje chemioradioterpia- koniecznie właśnie razem chemia i naświetlania. Mój tata ma DRP postać ograniczoną, zapraszam do mojego wątku- możesz poczytać, jak było u nas. Oczywiście, każdy inaczej odczuwa i ma inne skutki uboczne- obyście mieli ich jak najmniej!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group