1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wole jajnikowe i guz Brennera
gosieczka

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4906

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-11-05, 22:00   Temat: Wole jajnikowe i guz Brennera
Dziękuję za odpowiedź. Zażywam Orgametril od czwartku. Już nie krwawię. minimalnie plamię. Po 10 dniach zażywania leku ma wystąpić krwawienie. Od 14 dnia mam znowu zażywać po jednej tabletce i 22.11 mam zgłosić się na ponowne badanie USG. Wtedy lekarz zadecyduje co dalej. Pocieszam się sama, że skoro miałam wykonaną biopsję endometrium i wynik ( jak powiedział lekarz jest dobry) to znaczy, że nie jest to rak. Przytaczałam już ten wynik, ale może ktoś jeszcze na niego zerknie.
Wynik z histopatologii (śluz, gruczoły błony śluzowej kanału szyjki oraz gruczoły endometrialne z cechami proliferacji) dodam że zanim zaczęła się moja przygoda z guzem jajnika) do lekarza trafiłam właśnie z krwawieniem.
  Temat: Wole jajnikowe i guz Brennera
gosieczka

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4906

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-11-04, 19:15   Temat: Wole jajnikowe i guz Brennera
Mam 48 lat. Wczoraj byłam u ginekologa. Wykonał usg dopochwowe i stwierdził że rany po laparoskopowym usunięciu prawych przydatków są zagojone, a krwawienie jest związane z przerostem błony śluzowej macicy. Jej wymiar- 8mm. Przepisał Orgametril i nadmienił, że jeżeli się nie złuszczy, to czeka mnie łyżeczkowanie lub histeroskopia.
  Temat: Wole jajnikowe i guz Brennera
gosieczka

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4906

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-11-03, 13:00   Temat: Wole jajnikowe i guz Brennera
Przez cały czas od operacji ( czyli ponad 30 dni) mam plamienia. Początkowo miały one barwę brązowawą, a od kilku dni bardziej czerwoną. Przez dwa ostatnie dni miałam dość obfite krwawienie ( przypominające miesiączkę) . Dodam, że od roku przed laparoskopowym usunięciu jajnika prawego i jajowodu, już nie miesiączkowałam. Przed laparoskopią miałam jeszcze robioną biopsję endometrium , a jej wynik wg lekarza jest prawidłowy.
wynik histopatologiczny :śluz, gruczoły błony śluzowej kanału szyjki oraz gruczoły endometrialne z cechami proliferacji).
Wynik testu Roma przed operacją
HE4- 63,5 pmol/l zakres referencyjny 0,0-76,2
Ca125- 12,76 U/ml zakres referencyjny 0,00- 35,00
  Temat: Wole jajnikowe i guz Brennera
gosieczka

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4906

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-10-27, 21:24   Temat: Wole jajnikowe i guz Brennera
27.09.2016 miałam laparoskopowo usuwany jajnik, bo miałam na nim guza. Wycięto też jajowód.
Wynik z badania histopatologicznego: Struma ovarii et Brenner tumor. Hyperaemia.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group