1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zmiany w piersiach
gosix999

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4552

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-09, 13:05   Temat: Zmiany w piersiach
Rozumiem, dziękuje bardzo za udzielenie mi informacji. A proszę mi powiedzieć, czy lekarzowi wystarczy wynik usg i mammografii, żeby od razu mógł wykonać biopsje? Czy tą torbiel złożoną trzeba wyciąć czy wystarczy biopsja?

[ Dodano: 2013-05-09, 13:06 ]
Witaj Klarysa, chodzi Ci o usg czy mammografie?
Ja nie odczuwam, żadnych bólów w piersiach
  Temat: Zmiany w piersiach
gosix999

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4552

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-09, 12:33   Temat: Zmiany w piersiach
Dzisiaj byłam zarejestrować się do lekarza , lecz kazali mi przed, zrobić jeszcze mammografie. Na wyniku usg również mam napisane`wskazana BAC torbieli w piersi lewej oraz dużych torbieli w piersi prawej.Okresowa kontrola usg, ew. uzupełniająca mammografia. `` Mnie zastanawia, stwierdzenie `W piersi lewej zabrodawkowo, na godz. 12 torbiel o wym. 19 x 12 mm z przyściennymi echami - nie spełnia kryteriów torbieli prostej.`` Co to znaczy, że nie stwierdza kryteriów torbieli prostej? To jaka ta torbiel może być? Nowotworowa? I czy wynik usg, co do diagnozy, że są to torbiele może być błędny?
  Temat: Zmiany w piersiach
gosix999

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4552

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-08, 19:03   Temat: Zmiany w piersiach
Witam,

dziś otrzymałam wynik usg piersi:

Piersi o utkaniu gruczolowo-tluszczowym z obfitym komponentem gruczolowym i wloknistym,
bardzo licznymi torbielami , z ktorych najwieksze w piersi prawej oikołobrodawkowo mają wym. 32 x 16 mm i 38 x 19 mm.
W piersi lewej zabrodawkowo, na godz. 12 torbiel o wym. 19 x 12 mm z przyściennymi echami - nie spełnia kryteriów torbieli prostej.
Doły pachowe wolne.
BIRADS 3.

Czy to coś niebezpiecznego? Co te wszytskie informacje oznaczają? Proszę o pomoc
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group