1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór żołądka mojej mamy- co dalej?
greg1990

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 22750

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-06-10, 19:54   Temat: Nowotwór żołądka mojej mamy- co dalej?
Jest to chemioterapia o innych składnikach niż te zastosowane w I linii. Chemioterapia jest zawsze podawana w maksymalnych bezpiecznych dawkach. Zarówno w I jak i II linii. To jak organizm zareaguje na tą nową chemię, czy pojawi się więcej efektów ubocznych(np. wymioty, brak apetytu, wypadanie włosów) to kwestia indywidualna... Aczkolwiek zazwyczaj II linia daje bardziej "w kość".

Po ilu kursach I linii postanowiono zmienić schemat? Jaka była odpowiedź na dotychczasowe leczenie?
  Temat: Nowotwór żołądka mojej mamy- co dalej?
greg1990

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 22750

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-11-20, 19:09   Temat: Nowotwór żołądka mojej mamy- co dalej?
Aby rozpocząć leczenie będzie trzeba teraz poczekać jakieś 2 tygodnie na dokładniejsze rozpoznanie(ponowne badanie pobranych próbek) jaki to chłoniak. W między czasie PET, aby ustalić stopień zaawansowania i ewentualnie inne zajęte miejsca.

Na obecną chwilę można zająć się leczeniem ewentualnych potencjalnych ognisk infekcji lub sprawdzenie czy takie istnieją(np. psujące się zęby / dziąsła, zatoki, badanie dna oka) bo będą to bardzo istotne elementy w kontekście przyszłej immunochemioterapii.

Oczywiście stosować się do zaleceń lekarza, zwłaszcza dot. odżywiania. Ważne też teraz aby mama nie podłapała jakiegoś wirusa czy innej infekcji bo wtedy będzie trzeba znowu zwlekać z leczeniem.


Same chłoniaki rokują całkiem dobrze i zazwyczaj dobrze reagują na leczenie. Powinniście być dobrej myśli i spokojnie czekać na leczenie.

Ważna sprawa to terminy - warto abyście lekarzy dokładnie dopytywali o terminy i co planują. Obecny stan polskiej służby zdrowia wskazuje na to, że często tak istotne przy onkologii terminy są przesuwane a jedyne wyjaśnienie to "finanse szpitala".

W jakim ośrodku onkologicznym mama obecnie się konsultuje?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group