1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: zmiany w plucach mojej Mamy
homer366

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 25597

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-02, 23:20   Temat: zmiany w plucach mojej Mamy
Po operacji lekarze zalecają jak najszybszą "pionizację" :) więc jak nic sie szczególnego nie przytrafi (odpukać :) ) to jest to normalny czas na opuszczeniu szpitala .Pacjentowi to nie szkodzi a w kolejce czekają następni .
Pozdr dla mamy :)
  Temat: zmiany w plucach mojej Mamy
homer366

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 25597

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-18, 23:26   Temat: zmiany w plucach mojej Mamy
nasturcja, w weekendy też w niektórych szpitalach robi sie badania :)
  Temat: zmiany w plucach mojej Mamy
homer366

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 25597

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-11, 11:18   Temat: zmiany w plucach mojej Mamy
nasturcja,
Jak najszybciej do dalszej diagnostyki ! Co prawda guzki są w segmencie 6 i ciężko będzie do nich dotrzeć ale może się uda zrobic bronchoskopie która coś nam rozjaśni .

Nie jestem lekarzem więc moje porady mogą być błędne ale jako pacjent (pojedynczy guzek wielkości 2 cm -wykryty był o wielkości 1.2 cm -rok obserwacji ) radziłbym porozmawiać z lekarzem o jak najszybciej operacji wycięcia dolnego płata .Czym szybciej tym lepiej bo rak to podstępny przeciwnik i mimo że węzły nie są zajęte to może też przemieszczać sie poprzez krew i dawać odlegle przeżuty .
Pzdr A

PS Gdybym wiedział o raku wtedy to co wiem dziś to bym przyspieszył operację co najmniej o rok .
  Temat: zmiany w plucach mojej Mamy
homer366

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 25597

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-07, 20:33   Temat: zmiany w plucach mojej Mamy
nasturcja,
jeżeli będzie mama miała tam PET robiony to sprowadź najpierw dojazd .PET jest na terenie szpitala ale położony dość daleko za głównym budynkiem(dlatego najlepiej wjechać boczną lewą bramą .Z mama będziesz mogła być tylko do podania kontrastu (dla mnie miał ohydny smak anyżku ale go jakoś wypiłem )Aparatura jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce a obsługa i lekarze bardzo mili .
Pozdr A
  Temat: zmiany w plucach mojej Mamy
homer366

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 25597

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-04, 00:52   Temat: zmiany w plucach mojej Mamy
nasturcja,
Instytut to jest szpitala a poradnia jest przy szpitalu .
Raczej nie ma co liczyć na skierowanie do szpitala bo sa tam spore kolejki i na pewno swoje trzeba będzie odczekać .Na badania typu TK też nie jest tak łatwo dostać się od razu .
Nie wiem do jakiego lekarza traficie .
Jak masz jakieś pytania to pytaj bo miałem tam operację i jestem w dalszym ciagu pod ich opiekom
Pozdr i dużo sił zycze bo naprawdę masz trudna drogę przed sobą .
A
  Temat: zmiany w plucach mojej Mamy
homer366

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 25597

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-24, 12:20   Temat: zmiany w plucach mojej Mamy
nasturcja,
Całe życie oddycham przez usta .Przez nos bardzo rzadko i jest to raczej z musu i musze sie na tym skupić bo jak chwile o tym zapomnę to znowu oddycham ustami .
Przeszedłem bronchoskopie i nie miałem z tym problemu .Normalnie oddychałem podczas zabiegu ustami.
Wiele zależy tu od lekarza który przeprowadza zabieg .Podczas pierwszego (mimo ze znieczulacza w arezolu jest niesmaczny ) spokojnie oglądałem sobie na monitorze jak rurka wędruję czy jak wygląda moje gardło od środka :) :):)Sadze że jak poinformuje się o tym lekarza to da jakieś środki uspakajające
Czy mama pali ????
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group