1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
hundzik

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 77539

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-04-18, 10:37   Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
współczuję Tobie tego stresu, powinnaś udać się do onkologa, myślę że przydałaby się biopsja tych zmian.
Masz BRCA1 - czy nie myślałaś o usunięciu profilaktycznym piersi? Bo teraz takie historie i nerwy do końca życia.
ja wybrałam spokój :)
  Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
hundzik

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 77539

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-04-12, 16:55   Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
nie mam 35 lat i jajniki usunięte, wskazaniem jest BRCA1 i przebyty rak piersi. Jeśli chcesz pisz na pric powiem gdzie co i jak w Warszawie.
  Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
hundzik

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 77539

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-03-05, 09:40   Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
Raczej nikt nie poda Tobie teraz chemii zapobiegawczo, przeszłaś leczenie, taksany to jedna z kilku możliwości, musisz być dobrej myśli a rozmyślania o tym, jaką zastosować chemię zostaw na ewentualność przerzutu lub wznowy, na razie tego nie masz, więc śpij spokojnie, wracaj do formy. Najważniejsze to zająć myśli czymś innym.
Cisplatynę podaje się np. gdybyś teraz miała raka jajnika, wtedy to byłby pewnie dobry wybór.
  Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
hundzik

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 77539

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-03-04, 11:25   Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
Dobrze, że już najgorsze leczenie masz za sobą. W naszym przypadku każda dolegliwość nasuwa myśl o możliwym przerzucie. chociaż chory zdaje sobie sprawę, że to mało prawdopodobne, to myśli te wracają niestety, tym bardziej że (przynajmniej u mnie) po leczeniu nie ma dnia aby coś fizycznie nie dolegało :(
Potrzeba czasu aby organizm wrócił do formy.
  Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
hundzik

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 77539

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-10-13, 08:49   Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
Ja chciałam dwukrotnie swoje wlewy przesunąć, raz z powodu pierwszej komunii świętej syna, ale usłyszałam od lekarza "czy jest coś ważniejszego teraz niż zdrowie?, przesuwać będziemy jak będą złe wyniki krwi, teraz póki dobre trzeba panią leczyć".
Ma lekarz rację, nic nie jest ważniejsze od naszego zdrowia i życia.
Cieszę się że dobrze znosisz wlewy i wszystko idzie zgodnie z planem.
  Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
hundzik

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 77539

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-09-25, 09:15   Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
Trzymam za Ciebie kciuki. Widzę, że tak jak ja myślisz ciągle o tych przerzutach. Ale tak można ześwirować, trzeba zająć się czymś, starać się żyć normalnie. Trudne to, ja już kończę chemię i boję się życia bez tej jakby ochrony. Ale przecież nie można każdego dnia bać się przerzutu lub go szukać. Trzeba się wyleczyć i wracać do normalnego życia aby nie było czasu na takie myślenie.
A jakie są standardy postępowania po chemii? Jakie są zalecane badania profilaktyczne? Czy pacjent czeka aż wystąpią objawy czy jest kierowany na jakieś badania? Jakie się należą w ramach NFZ?
  Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
hundzik

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 77539

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-08-28, 08:03   Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
ewelamarcin z tą cisplatyną nie wariuj, są kobiety potrójnie ujemne, które miały inną chemię i mają się dobrze. To że cisplatyna działa na guzy zmniejszając je a w większości przypadków całkowicie likwidując też nie daje 100% gwarancji, że w ciągu najbliższych lat nie będzie przerzutów. Ona działa tu i teraz na guzy, ale chyba nie ma badań odnośnie cisplatyny i późniejszych przerzutów. Ja mam teraz cały czas schizę, że będę miała gdzieś przerzut, zwariować od tych myśli można. Szczecin i tak pewnie nie poda Tobie cispaltyny skoro już miałaś zabieg oszczędzający, bo tego nie obejmuje po prostu ich badanie kliniczne. Nie ma więc sensu moim zdaniem tego roztrząsać, ale możesz zadzwonić i się dowiedzieć. Bierz chemię jaką Ci dadzą, potem mastektomia, mastektomia profilaktyczna i koniecznie jajniki. Taki jest mój plan leczenie sugerowany przez lekarzy ze Szczecina.
  Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
hundzik

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 77539

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-08-06, 21:08   Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
nie da się wyeliminować całkowicie cukru, cukier jest przecież nawet w owocach i warzywach. Oczywiście nadmiar słodyczy szkodzi ale chyba nie tylko przy nowotworach.
  Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
hundzik

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 77539

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-08-06, 19:47   Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
A mnie wypisali ze szpitala z drenem. Ja w dniu operacji (mastektomia lewostronna i dwa węzły) chodziłam już swobodnie. Wypis w 3 dobie. Dren mi jakoś nie przeszkadzał, wyjęty po 1,5 tyg. Ale na chrzestną bym się nie pisała:)
  Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
hundzik

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 77539

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-08-06, 15:20   Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
Witaj,
nie zamartwiaj się na zapas. Też jestem w trakcie leczenia, mój guz miał w największym rozmiarze 22mm. Mam również dwóch synów. Znajdź mój wątek. Byłam trochę inaczej leczona, w ramach badania klinicznego. Miałam podejrzane duże węzły a okazały się czyste. Dobrze, że tak szybko masz operację.
Trzymam kciuki.
pozdr
iwona
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group