1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: dziedziczność mięsaka macicy
ileene

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 7540

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2014-08-12, 14:55   Temat: dziedziczność mięsaka macicy
DorotaP napisał/a:
Nie jest w stanie go wykryc, bo cytologia wykrywa raka szyjki macicy, nie mięsaki


we wczesnym stadium nie wykryje mięsaka, ale w późniejszych stadiach tak, jest nawet o tym mowa w artykule przytoczonym przez Ciebie w poście 7, przytoczę go ponownie:

http://portal.abczdrowie.pl/miesak-macicy
  Temat: dziedziczność mięsaka macicy
ileene

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 7540

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2014-08-12, 10:04   Temat: dziedziczność mięsaka macicy
busia napisał/a:
czy zawsze postacią początkową dla mięsaka są mięśniaki?


Nie zawsze. Zwykle mięśniak nie przekształca się w mięsaka, niemniej jednak nie jest to wykluczone, ryzyko istnieje, że mięśniaki zezłośliwieją, choć przekształcenie jest mało prawdopodobne. Szybko powiększające się mięśniaki budzą podejrzenie powstawania mięsaka, ostateczne rozpoznanie opiera się na wynikach badania mikroskopowego tkanki pobranej z guza.

busia napisał/a:
Dotarłam np do informacji że jest on wykrywalny dopiero w zaawansowanej postaci a ponadto że badanie cytologiczne go "nie wychwytuje"


tak, mięsak jest nowotworem trudnym do wykrycia, ponieważ jego objawy pojawiają się dopiero po osiągnięciu zaawansowanej postaci. Badanie cytologiczne nie jest w stanie wykryć obecności mięsaka, w jego wczesnym stadium.

busia napisał/a:
jak zatem można zadziałać wcześniej?


Robisz badania profilaktycznie, więc jak coś bedzie nie tak, to jesteś pod okiem specjalisty, też możesz go zapytać o to, bo kto pyta nie błądzi.

Zapisz sie do genetyka, albo zadzwoń tak ja radzi Dorota do Warszawy, rozwieją oni wszelkie Twoje wątpliwości i obawy.
  Temat: dziedziczność mięsaka macicy
ileene

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 7540

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2014-07-31, 11:59   Temat: dziedziczność mięsaka macicy
Z tego co wiem mięsaki ogólnie są dziedziczne.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć czy u Ciebie istnieje zagrożenie, to możesz udać się do poradni genetycznej w celu wykonania testów genetycznych, chociaż wydaje mi się, że może to się wiązać z kosztami, choć do końca nie jestem pewna.

Piszesz, że jesteś pod stałą kontrolą ginekologiczną, także profilaktycznie badania masz/będziesz mieć robione.

Natomiast jakby się coś działo np. pojawiały się mięśniaki macicy, to wtedy można badać je pod kątem obecności w nich komórek mięsaka.

Jeśli chodzi o skierowanie do PG to niewiem czy trzeba mieć, u nas np. nie, wystarczy tylko dokumentacja osób chorych na dany typ nowotworu, którym jesteś obciążona i na tej podstawie jesteś przyjęta.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group