1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Gluczolakorak G2 - przerzuty i dalsze leczenie
ileene

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6658

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-06-10, 21:23   Temat: Gluczolakorak G2 - przerzuty i dalsze leczenie
Na chwilę obecną nie patrzmy na obserwację po leczeniu tylko na procedury w trakcie leczenia onkologicznego.

No i cóż – zaniedbanie jeśli chodzi o markery i kontrolną TK. PET odpada, bo wszystko się wyjaśniło.
Markery nowotworowe (CEA i też Ca 19.9) w trakcie leczenia powinny być badane co 2 cykl chemioterapii, czyli raz w miesiącu. Badania kontrolne obrazowe są zazwyczaj robione po 6 cyklach, czyli po 3 miesiącach (w połowie leczenia) i potem po zakończeniu 12 cyklu. Chyba, że markery idą w górę to wtedy jest inaczej.
Czy Mama będąc na chemioterapii wspominała lekarce o tym by dała zlecenie na markery i teraz kontrolną TK (skoro dr mówiła, że zleci, a do tej pory nie ma)? Jeśli nic nie mówiliście to trzeba powiedzieć i niestety przypominać, więc na następnej wizycie w szpitalu mówić prosto z mostu co i jak! I od tej pory trzymać rękę na pulsie do końca leczenia, jak i po, w czasie obserwacji. Wszystkie wątpliwości jakie macie to pytajcie, wyjaśniajcie.

Możecie udać się też na konsultację do onkologa, którego Ci polecałam w PW, jeśli jeszcze nie byliście a chcecie zasięgnąć innej opinii. Poza tymi zaniedbaniami z markerami i z TK to jest wszystko w porządku.

Co do jakichkolwiek błędów w wypisach, to jest sprawa sekretariatu, nie jest to nowość, że coś jest pomieszane. Oni tylko wklejają bieżące wyniki, dopisują co mają dopisać, a reszta zostaje taka jak była. Tak więc wszystkie niejasności na wypisach tam trzeba wyjaśniać, w zależności od piętra na którym jesteście, bo bodajże (choć mogę się mylić) są dwa sekretariaty.

Odzywaj się częściej na Forum, jak czegoś nie wiesz, to zawsze ktoś doradzi :)
Pozdrawiam!
  Temat: Gluczolakorak G2 - przerzuty i dalsze leczenie
ileene

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6658

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-01-22, 15:07   Temat: Gluczolakorak G2 - przerzuty i dalsze leczenie
Witaj,
fanciors napisał/a:
pT3 N1a Mx

Wg histopatologii - stopień zaawansowania – IIIB, w przypadku potwierdzenia zmiany przerzutowej na wątrobie – będzie stopień IV.
Leczenie uzupełniające (chemioterapia) wskazane.

PET nie jest wskazany, tak jak pisała gaba .
fanciors napisał/a:
Myśleliśmy w sumie nad rezonansem bo słyszałem, że jeśli chodzi o wątrobę to MRI jest bardziej dokładniejsze,

To prawda, natomiast na początek wystarczy TK.
fanciors napisał/a:
tomografia na której została oparta diagnoza i wyszły zmiany była robiona dokładnie 23 listopada, czy to oznacza ze skoro minęły już 2 miesiące a zmiana która została opisana była by przerzutem dziś było by ona większa?

Tak. Na USG nic nie wyszło, powinna być zrobiona TK przed podaniem 1 chemii.
fanciors napisał/a:
A jeśli już pytam, powiedz mi w samej profilaktyce po leczeniu jak często dobrze jest robić jedno z badań MRI/TK i badania markerów CEA żeby szybko wykryć nawrót choroby?

TK co 6 miesięcy przez pierwsze 3 lata. W przypadku podejrzanej zmiany na wątrobie, powinna być TK zrobiona, o czym już pisałam wyżej, przed podaniem 1 chemii.
Markery częściej, co 3-6 miesięcy. Jednak po operacji powinien być badany przynajmniej 1x w miesiącu. Będzie monitorowane podczas leczenia onkologicznego.
Czy był oznaczany CEA przed operacją? Jeśli tak, to jaki był poziom?
fanciors napisał/a:
8 lutego czeka ją 3 dniowy pobyt w szpitalu, w którym powtórzą USG i diagnostykę oraz zostanie podana pierwsza chemia...

Do którego onkologa w Białej zostaliście pokierowani? Napisz mi na PW nazwisko…
Jak się Mama czuje po operacji? rana zagojona?
Pozdrawiam!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group