1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: czy zrezygnować z pracy by być z Tatą? ma tylko mnie...
infinity

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 16504

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2013-08-26, 16:12   Temat: czy zrezygnować z pracy by być z Tatą? ma tylko mnie...
napisze tu moze sie komus przyda

po 2 tyg od zalozenia pega zaczal saczyc sie kwas zoladkowy.Balonik sie poluzowal, dzirka powiekszyla.

Napisze jak wytlumaczyl mi to lekarz- nasi bliscy, chorzy onkologicznie w stadium wyczerpania nowotworowego nie maja bialka w organizmie( chudna, nie ma miesni) i dlatego rany tak sie nie goja tzn otwor do zoladka moze sie powiekszyc i przecieka!

Straszny bol dla chorego- o leku i panice nie wspominajac- wystarczy zalozyc szewek, podciagnac balonik, zapiac ten zatrzask i jest ok aleeeeee moze powrocic z wyzej wymienionego powodu.

Nie dajcie sobie wmowic, ze lekarz spartolil zabieg, zrobil za duza dziurke - mnie co niektorzy probowali przekonac ze zabieg byl zle zrobiony.

Zawsze ale to zawsze nalezy pytac, gdy mamy watpliwosci, bo czesto lek wynika z niewiedzy :)

Pozdrawiam
  Temat: czy zrezygnować z pracy by być z Tatą? ma tylko mnie...
infinity

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 16504

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2013-08-16, 22:59   Temat: czy zrezygnować z pracy by być z Tatą? ma tylko mnie...
i jak po zabiegu?

Moj tata mial PEGa zalozonego 2 dni temu.
Najpierw beda tam wpuszczac kroplowke, sol fizjologiczna i po ok tygodniu zmiksowane jedzenie.
  Temat: czy zrezygnować z pracy by być z Tatą? ma tylko mnie...
infinity

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 16504

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2013-07-29, 14:43   Temat: czy zrezygnować z pracy by być z Tatą? ma tylko mnie...
Jesli Twoj tata ma milych sasiadow to wszystko powinno sie udac :)
:)
  Temat: czy zrezygnować z pracy by być z Tatą? ma tylko mnie...
infinity

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 16504

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2013-07-29, 13:26   Temat: czy zrezygnować z pracy by być z Tatą? ma tylko mnie...
Dobrze myslalas - mozna mixowac obiady - jakos glupio napisalam :)

Skoro Tata ma trudnosci z przelykaniem to gastrostomia jest wskazana.

Powinien sobie poradzic :)

Jestescie pod opieka hospicjum domowego? Zawsze ktos bedzie sprawdzal rurke pod Twoja nieobecnosc :)
  Temat: czy zrezygnować z pracy by być z Tatą? ma tylko mnie...
infinity

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 16504

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2013-07-29, 10:38   Temat: czy zrezygnować z pracy by być z Tatą? ma tylko mnie...
Zalezy od tego czy Tata bedzie samodzielny.
Trzeba wstrzykiwac sobie odowiednio przygotowany pokarm- odzywki, wiec ktos mysialby przemielic.
Poza tym istnieje mozliwosc infekcji, rurka moze wypasc itp.

Mojego Tate tez to czeka, odwlekamy poki mozemy bo jest to zabieg okaleczajacy lecz czasem niezbedny.

W jakiej postaci Tata przyjmuje pokarmy? Czy swobodnie przelyka?

[ Dodano: 2013-07-29, 10:40 ]
No i spadek wagi jest wazny - jesli jest znaczny lepiej zdecydowac sie na zabieg.

Nam lekarz radzil sie wstrzymac.
  Temat: czy zrezygnować z pracy by być z Tatą? ma tylko mnie...
infinity

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 16504

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2013-07-28, 22:50   Temat: czy zrezygnować z pracy by być z Tatą? ma tylko mnie...
dobra wiadomosc :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group