1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór jajnika z wodobrzuszem
janna

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 32149

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-12-30, 10:56   Temat: Nowotwór jajnika z wodobrzuszem
::rose::
  Temat: Nowotwór jajnika z wodobrzuszem
janna

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 32149

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-12-01, 23:46   Temat: Nowotwór jajnika z wodobrzuszem
Bardzo mi przykro, współczuję.
Może słyszy...
  Temat: Nowotwór jajnika z wodobrzuszem
janna

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 32149

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-11-28, 16:31   Temat: Nowotwór jajnika z wodobrzuszem
Ja miałam mdłości i byłam słaba, ale po tygodniu już to minęło. W szpitalu nic nie mogłam zjeść, jadłam tylko domowe i to bardzo mało, ale piłam normalnie. Najlepiej jakby się wypowiedział lekarz, który operował. Mówił coś na temat jelit po operacji?
W raku jajnika niedrożność jelit, pojawia się często, dlatego lekarz operator ma chyba najlepszą wiedzę i to z nim trzeba konsultować. Pisałaś, że nie jest zbyt rozmowny, ale w takiej sytuacji to chyba powinie powiedzieć co si,ę dzieje i co zamierza?
  Temat: Nowotwór jajnika z wodobrzuszem
janna

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 32149

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-11-25, 17:57   Temat: Nowotwór jajnika z wodobrzuszem
Bardzo proszę.
No to czekamy.
pozdrawiam
  Temat: Nowotwór jajnika z wodobrzuszem
janna

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 32149

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-11-25, 17:39   Temat: Nowotwór jajnika z wodobrzuszem
Protokół wydaje sie na prośbę pacjenta, tak jak wcześniej napisała Kina.
Twój brat powinien być upoważniony przez mamę do odbioru dokumentacji medycznej. Ja miałam przed pójściem na oddział upoważnić jakąś osobę do wglądu w dokumentację medyczną, każdy przed przyjęciem dostawał druk oświadczenia do wypełnienia.
Lekarz powinien odpowiedzieć na pozostałe pytania , ale myslę, że zrobi to po otrzymaniu wyników z pobranych wycinków.
Rokowania w raku jajnika, niewiem czy ktokolwiek sią o to pokusi.
Lekarz powie o stanie zaawansowania choroby, ale przykłady z tego forum pokazują, że nic nie jest oczywiste.
janna.
  Temat: Nowotwór jajnika z wodobrzuszem
janna

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 32149

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-11-25, 17:06   Temat: Nowotwór jajnika z wodobrzuszem
myszka141_2008, cytuję : radykalny zabieg operacyjny polega na usunięciu całego narządu rodnego (macica z przydatkami) wraz z siecią większą (wolna część otrzewnej przykrywająca od przodu jelita) i wyrostkiem robaczkowym. W czasie operacji lekarze oceniają też palpacyjnie brzeg i wnękę wątroby (najczęstsze miejsce przerzutów) oraz powierzchnię otrzewnej ściennej okolicy podprzeponowej. Pobiera się wycinki z różnych miejsc, a także węzły chłonne miednicy i węzły okołoaortalne oraz wykonuje się popłuczyny z jamy otrzewnej do badania cytologicznego. Postępowanie to umożliwia rzeczywiste określenie zaawansowania choroby i wybór dalszej terapii. Diagnoza będzie postawiona po zbadaniu wycinków i płynu.
Można poprosić o wydanie protokołu operacyjnego, tam powinien być opisany przebieg operacji.
pozdrawiam serdecznie
  Temat: Nowotwór jajnika z wodobrzuszem
janna

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 32149

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-11-04, 14:00   Temat: Nowotwór jajnika z wodobrzuszem
Myślę, że powinien to zobaczyć lekarz, najlepiej w szpitalu, żeby mogli zrobić na miejscu badania albo od razu zadzwonić po pogotowie, żeby mama nie cierpiała.Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group