1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 14
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Żałoba
jo_a

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 165778

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-12-11, 15:47   Temat: Żałoba
Cytat:
A w ogóle to mam wrażenie że już czytałam gdzieś taką historie :roll:

Ja właśnie też. I szukam ale jakoś nie umiem znaleźć. Albo ja mam coś z głową, albo to zbiorowa głupawka...
Chyba się ktoś nieźle bawi. Temat ku temu w sam raz :0

[ Dodano: 2012-12-11, 15:50 ]
Szczególnie ta turlająca się obrączka... (podobnie jak samoistnie drukująca drukarka swego czasu) zapadła mi w pamięci.
  Temat: Żałoba
jo_a

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 165778

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-12-08, 23:28   Temat: Żałoba
Cytat:
taka jest kolej rzeczy i życia. Być może i niesprawiedliwa, ale TAKA jest.

I albo żyjemy. I walczymy z żyjącymi (jeszcze) albo przeżywamy żałobę. O której niekoniecznie musimy wszystkim opowiadać.
  Temat: Żałoba
jo_a

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 165778

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-12-01, 23:41   Temat: Żałoba
Cytat:
dlaczego

Bo taka jest kolej rzeczy i życia. Być może i niesprawiedliwa, ale TAKA jest.
Kuba
  Temat: Żałoba
jo_a

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 165778

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-12-12, 19:48   Temat: Żałoba
Cytat:
Aga, pamiętaj "cokolwiek powiesz może być wykorzystane przeciwko Tobie ;) "

Przeciwko!!?? Dla Ciebie, gupolo ;)
  Temat: Żałoba
jo_a

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 165778

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-12-12, 19:37   Temat: Żałoba
Cytat:
Wiem i rozumiem Cię jak jest ciężko bez rodzica ale życie toczy się dalej.

Witaj Anelio :)
Wracasz... I cieszę się z tego. Pozdrawiam
  Temat: Żałoba
jo_a

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 165778

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-11-20, 20:18   Temat: Żałoba
To teraz Cię kopnę... Z tego wątku ;P
Sp...aj w bardziej optymistyczne wątki! <G...przepraszam, no ;) >I... NIE CHCĘ CIĘ JUŻ TU WIDZIEĆ!
  Temat: Żałoba
jo_a

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 165778

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-11-20, 20:06   Temat: Żałoba
Anelia,
kupiłaś już sobie... To co wiesz?;)
  Temat: Żałoba
jo_a

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 165778

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-11-20, 19:56   Temat: Żałoba
TO JEST MIEJSCE PUBLICZNE. I publikując cokolwiek MUSISZ się liczyć z czyjąś niezgodą :)
Przykro mi...

[ Dodano: 2011-11-20, 19:56 ]
PS Foch ;)
Duże dziewczynki...
  Temat: Żałoba
jo_a

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 165778

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-09-19, 21:10   Temat: Żałoba
I znów nam się z zupełnie innego wątku zrobił zupełnie inny :-D
JustynoS1975, nie chciałam proponować alkoholu, bo wiesz... Nie wiem czy wypada, bo Ty chora... Mogłam wypaść na alkoholiczkę. Wódy nie lubię ale wino czy piwo, szczególnie na Słowackiej granicy, to czemu by nie.

Rich-u, Tyyyy Ty wiesz, że jesteś moim ulubionym adminem i modeLatorem (od model).

Zebra, nie wiem czy potrzebujesz kopa czy raczej żeby Ci ktoś powiedział: chodź dziewczyno, możesz z bólu wydrzeć mi choinki na ramieniu. Będzie mnie bolało inaczej ale będę przez chwilę się z Tobą solidaryzować.

Anelia, chciałabym doczekać chwili kiedy i Ty powiesz: to słońce świeci też dla MNIE!

kubanetko, czasem starczy jedna taka: "dwie takie osoby, do których, wiem, ze spokojnie mogę iść, posłuchają mnie, porozmawiają" osoba.
Co do tego cytatA: "Myślę,że ludzie starsi, którzy więcej przeżyli, bardziej rozumieją cierpienie" polecam wszystkim zobaczenie woli życia Marysi, "wesołej koleżanki" naszej Zoji 62 czy Irenki, mamy olaczka. To jest taki kop w cztery litery...

PS I znów mnie rozwaliłyście i normalnie MUSIAŁAM się wtrynić.
Aha i jeszcze, gwoli wytłumaczenia się: poważnie nie obchodzi mnie czy spędzacie czas na cmentarzu i na co wydajecie pieniądze. To nie miało wyglądać jakbym Wam liczyła... Chciałam żebyście na całość spojrzały trochę z boku.
  Temat: Żałoba
jo_a

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 165778

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-09-19, 16:07   Temat: Żałoba
Zebra,
zdałaś czy nie zdałaś egzaminu...
Zdałaś, bo sama wiesz (TY to wiesz, nie ja, bo ja nie wiem jak bym postąpiła na Twoim miejscu), że nie do końca postąpiłaś tak jakbyś chciała żeby z Tobą ktoś postąpił. Co nie znaczy, że innym podejściem uszczęśliwiłabyś "Tomka".
Uśmiechnęłam się kiedy przeczytałam post, że masz coraz mniejszy żal. Tak zwyczajnie, po ludzku mnie to ucieszyło. Ucieszyło mnie też to, że zaczynasz się otwierać na innych ludzi, na kolegę, do którego zadzwoniłaś. I na to wszystko co się dzieje wokół.
Może teraz zadzwoń do "Tomka"... Spotkaj się i daj mu aniołka? :)
  Temat: Żałoba
jo_a

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 165778

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-09-19, 15:51   Temat: Żałoba
JustynaS1975, normalnie bym się z Tobą napiła... kawy (nie kawki), albo i wody mineralnej, moze być bez cytryny.
Jak ta dziewczyna trzeźwo myśli. Empatią mogłabyś się podzielić. Nawet ze mną. To nie ironia i nie przekąs.

Ewelina Żurek,
Cytat:
- co u Ciebie?
(...)
- Aha to dobrze.

Bo to inny świat. Inne problemy.
Dam taki przykład z życia: Zarobki prezesa, zarobki szeregowego pracownika...
Pracownik do szefa: Szefie... jakaś podwyżka by się... Na czynsz, jedzenie, leki nie starcza...
Szef: A myślisz, że mi jest łatwo? Kredyty, budowa domu, prywatna szkoła, przedszkole, wczasy trzeba opłacić...

I tak to jest: Każdemu po równo :lol: : jednemu dużo, drugiemu... Na co zasłużył.

Bez polemiki tym razem ;)
  Temat: Żałoba
jo_a

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 165778

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-09-15, 23:13   Temat: Żałoba
agamaz jesteś nie tylko matką Asi... Jesteś też kobietą, człowiekiem. Jesteś kimś kogo czytam. Nie zabieraj mi tego.


Czytajcie mnie dziewczynki:
jo_a napisał/a:
Amen, skończyłam w tym wniosku, chyba, że znów mnie rozwalicie

8-)
Miało być wątku.
  Temat: Żałoba
jo_a

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 165778

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-09-15, 22:02   Temat: Żałoba
Czekałam na Anelię :) , byłam pewna, że zajrzy.
Posłuchajcie, nic mi do tego jak się żegnacie z najbliższymi, nic mi do tego co robicie z czasem, nic mi do tego co robicie z pieniędzmi.
Ale może zastanówcie się dla kogo palicie CODZIENNIE te znicze? Dla siebie? Dla otoczenia? Oni nie żyją. Myślicie, że potrzebują codziennie "światełka"? Myślicie, ze sprawia im satysfakcję Wasz płacz nad mogiłą?
Wątpię, szczerze powiem. Nooo, chyba, ze to byli egoiści.
Jakoś nie sądzę tak, kiedy czytam Wasze wpisy.
Zastanawiam się co chcemy osiągnąć przebywając na cmentarzu właśnie? Własny spokój? A daje nam to miejsce spokój? Sami twierdzicie, że bliscy są z Wami wszędzie. Zaraz zacznie się w naszym klimacie zima, jak zauważyła agamaz. I co? na złość sobie odmrozimy sobie uszy?
Zastanówmy się ile pieniędzy przepuszczamy na cmentarzu na znicze, świece, kwiaty?
Zawsze chce mi się płakać kiedy patrzę na groby 01 listopada... Ileż dzieci miałoby co jeść... Ileż "Ul" miałoby na taksówkę, kiedy jedzie do lekarza...

Zebro, kiedyś, lata temu, mój własny dziadek, który już dawno nie żyje (zmarł kiedy miałam mniej niż naście lat), napisał mi w pamiętniku: "(...) Śmiej się wśród ludzi, płacz tylko w ukryciu (... )". I ja to pamiętam! Pamiętam krój pisma i pamiętam kolor pióra, którym to napisał... TO jest ważne!
Jeżeli musisz mieć piekące oczy! To miej je. To Twoja sprawa jak przeżywasz.
Nie moja...
Ale ja, Anelia, Ewelina i wiele, wiele innych, którzy czytają ten wątek potrzebuje Ciebie, Twojego ciepła. Ludzie żywi potrzebują Ciebie i Twojego serca.

Amen, skończyłam w tym wniosku, chyba, że znów mnie rozwalicie :)
Ula czeka na pomocną dłoń.
Wczytajmy się czy ktoś jeszcze nie potrzebuje naszej pomocy. Obecności? Wiemy już jak przebiega choroba, co jest potrzebne... Jedni wiedzą mniej, inni więcej. Wszyscy deklarujemy chęć pomocy. Więc zróbmy to! Po prostu zróbmy, a nie gadajmy w kółko o tym. I o sobie ;)
  Temat: Żałoba
jo_a

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 165778

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-09-15, 20:53   Temat: Żałoba
Nie widziałam filmu, generalnie od lutego nie interesuje mnie TV, radio przeważnie mnie denerwuje. Jedno co jest przeze mnie akceptowane jako "media" to forum DSS :)
A żałuję, bo kiedy "byłam małą dziewczynką" tak bardzo podobała mi się Farrah, że wyobrażałam sobie, że jestem do niej podobna. Dopatrywałam się podobieństwa. Na szczęście miałam długie blond włosy, kręciły się... Więc miałam ułudę, która dawała mi dziecięcą radość.
agamaz,
Cytat:
Jak mam żyć?

Tak żeby się nie wstydzić własnych decyzji i poczynań. Po swojemu, tak żeby iść do przodu... Chyba?
Cytat:
Jak zebrać siły do swojej walki ,jak pomagać bliskim też chorującym?

Tak jak sami chcielibyśmy żeby pomagano nam?
Naturalnie... Tak jak każdy z nas chciałby być potraktowany.

Filozofuję, bo sama szukam swojej drogi. Szukam jej ciągle. Jestem na pewno w lepszej sytuacji niż Ty, agamaz, żyję i ciągnę do przodu dla syna.
Jestem w lepszej sytuacji niż JustynaS1975, bo to nie ja choruję. Inaczej, nigdy nie wiemy czy nie jesteśmy chorzy, póki nas nie zdiagnozują. Na szczęście ;) nie jestem zdiagnozowana.
Cmentarz? Hmm Codziennie jeździłam, a teraz? Teraz kiedy odczuwam potrzebę. Nie "mieszkam" tam, nie przepadam za miejscem, w którym zaczynam nierówno oddychać, gdzie rwą mi się słowa, gdzie pod powiekami robi się mokro... Po co? Dla kogo? Dla siebie? Dla siebie to muszę zadbać o siebie, syna, chorego sąsiada... O Ulę naszej soni 21. O Gazdę...
O DSS, żeby czasem odpoczęła i żeby, kurde, miała kasę na serwer :)
O czas żebym mogła się z Wami kiedyś spotkać, pośmiać się i popłakać. Bo już tak mam, że łzy ciągle na końcu nosa.
Pozdrawiam Was i błagam nie umierajcie na cmentarzach z własnymi bliskimi. Blagam Was, zostańcie tu, gdzie Wasze miejsce. Macie jeszcze TYYYYLEEE do zrobienia.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group