1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak języka płaskonabłonkowy nierogowaciejący
jogi45

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 54778

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-04-29, 23:39   Temat: Rak języka płaskonabłonkowy nierogowaciejący
Moje naświetlanie miało trafić w przestrzeń przygardłową, dlatego skutki naświetlania są inne niż u twojej mamy. o tarczycy powiem tyle ile mówiła mi lekarka rodzinna - że małymi zmianami na tarczycy lekarze sie nie zajmują. Ostatnio lekarz robiący mi kolejne usg powiedział że obraz usg może być "nieprawidłowy' jako skutek radioterapii tzn jakieś węzły lekko powiększone, jakaś zmiana przy tarczycy trudna do określenia itp. 24 maja kolejne usg.
Jednym z objawów źle pracującej tarczycy jest ciągłe uczucie zimna.
  Temat: Rak języka płaskonabłonkowy nierogowaciejący
jogi45

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 54778

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-04-27, 22:50   Temat: Rak języka płaskonabłonkowy nierogowaciejący
jeśli usg i tsh są w normie to nie ma potrzeby iść do endokrynologa - to pogląd mojego lekarza rodzinego.
  Temat: Rak języka płaskonabłonkowy nierogowaciejący
jogi45

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 54778

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-01-31, 19:10   Temat: Rak języka płaskonabłonkowy nierogowaciejący
W aptece polecili pastę biodent. Łagodna. stosowałam kilka razy dziennie. miałam małe problemy w jamie ustnej w czasie radio ale nie przyplatała sie żadna grzybica ani nic podobnego. Na uszkodzone błony śluzowe i dziąsła maść solcoseryl polecona przez lekarza rodzinnego do kupienia bez recepty za trzydzieści parę złoty ale było warto. Skutecznie i szybko wyleczyłam wszelkie rany. na skórę po radio krem radiosun. Ulga niesamowita, krem wydajny, do kupienia głównie w aptekach internetowych. Inni stosowali jeszcze inne kremy czy maści. ja nie miałam żadnych większych sensacji na skórze ale jeśli skóra jest bardzo zniszczona radio to lekarz przepisze coś ekstra. No i blender był w ciągłym użyciu.
  Temat: Rak języka płaskonabłonkowy nierogowaciejący
jogi45

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 54778

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-01-18, 12:23   Temat: Rak języka płaskonabłonkowy nierogowaciejący
Pierwsze wizyty po radio miałam po miesiacu. Nic niepokojacego. od laryngologa dostałam skierowanie na pet. Nastepne wizyty mam już umówione, z wynikami pet, 15 i 22 lutego. smak wrócił po ok 1,5 miesiaca, podbródek opuchniety, twarz troche też i boli głowa w miejscu po guzie. Boli bark - chyba po usunięciu mięsnia. Zęby oberwały i szkliwo nadal jest uszkodzone, jedna szyjka odsłonięta i błona śluzowa w jamie ustnej wrażliwa. Niestety skutki uboczne czasem objawiaja się nawet kilka miesięcy po radio i trwają u każdego inaczej.
Zdrowia i cierpliwości życzę twojej mamie.
  Temat: Rak języka płaskonabłonkowy nierogowaciejący
jogi45

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 54778

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-01-15, 10:30   Temat: Rak języka płaskonabłonkowy nierogowaciejący
Wszelkie badania obrazowe wykonują po trzech miesiacach od radioterapii. Nie wiem dlaczego ale tak jest. ortopeda nie zrobił mi nawet usg stawu barkowego w dwa miesiace po naświetlaniu szyi.
Jak sie czujesz? zaliczasz regularnie wizyty u radioterapeuty i otolaryngologa?
  Temat: Rak języka płaskonabłonkowy nierogowaciejący
jogi45

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 54778

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2009-10-08, 21:20   Temat: Rak języka płaskonabłonkowy nierogowaciejący
Contractubex ale można stosować dopiero po wygojeniu się ran tzn muszą być zamkniete i suche, nie wczesniej jak 2 tyg po zdjeciu szwów. Dostępny w każdej aptece, bez recepty. Forma żelu. Bardzo wydajny i naprawdę skuteczny. Do stosowania nawet kilka razy dziennie. Nie brudzi. Po jakimś czasie od cięcia można też stosować kolagen w postaci żelu ale jest drogi.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group