1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz tarczycy
justyna_kier

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 24607

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-07-05, 08:09   Temat: Guz tarczycy
soniusia, to chemia czy radiojod? radiojod to inaczej jod promieniotwórczy, ale nie ma on nic wspólnego z tą chemią, która przechodzą np kobiety po mastektomii. Jestem po operacji 6,5 miesiąca. W maju dostałam dawkę terapeutyczna jodu, a w listopadzie jadę na dawkę diagnostyczną. Więcej o mnie możesz poczytać w moim wątku.
  Temat: Guz tarczycy
justyna_kier

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 24607

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-07-04, 20:38   Temat: Guz tarczycy
Soniusia, radiojod jest leczeniem uzupełniającym i jest to najmniej "drastyczna" terapia leczenia nowotworu. Już możesz cieszyć się zwycięstwem w walce.
Powodzenia
  Temat: Guz tarczycy
justyna_kier

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 24607

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-30, 13:48   Temat: Guz tarczycy
po każdej operacji podają leki przeciwbólowe na bazie morfiny, nawet po cesarskim cięciu, to taki standard. Nastaw się raczej na pewien dyskomfort, a nie na ból. I wcale nie musisz spać na plecach, można także na boku, trzeba tylko sobie odpowiednio ułożyć głowę żeby nie wyciągnąć drenu.
  Temat: Guz tarczycy
justyna_kier

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 24607

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-29, 12:33   Temat: Guz tarczycy
wg mnie ból nie był duży, bo tylko w dzień operacji dostałam morfinę a później już nic. Tylko mi zależało aby być "czystą" bo karmiłam córkę piersią.
  Temat: Guz tarczycy
justyna_kier

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 24607

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-29, 07:40   Temat: Guz tarczycy
odczucia bólowe to odczucia bardzo subiektywne i każdego boli inaczej, dłużej bądź krócej. W każdym bądź razie boli jak po każdej operacji, bo musi boleć. Ale nie jest to taki ból, którego nie dałoby się przeżyć. Tym bardziej, że zawsze można poprosić o jakiś lek przeciwbólowy.
  Temat: Guz tarczycy
justyna_kier

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 24607

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-14, 21:57   Temat: Guz tarczycy
Soniusia,
ja miałam swojego "raczka-pędraczka" najprawdopodobniej od 2010 roku, jeśli nie wcześniej. Zawsze w wynikach z biopsji było napisane, obraz niejednoznaczny, do ponownej analizy za okres 3 miesięcy. W efekcie od 2010 roku do listopada 2012 roku kiedy dostałam wynik z biopsji z napisem "podejrzenie raka" zrobione miałam w sumie 4 biopsje. W tzw między czasie miałam mieć operację usunięcia tarczycy, gdyż moja lekarka stwierdziła, że w zasadzie nie ma się co kłuć tylko trzeba wywalić tarczycę. Tyle tylko, że mi się wtedy nie spieszyło z ustaleniem terminu, gdyż wychodziłam z założenia, że gdyby to był rak, to musiałoby być napisane wprost. A po drodze "przyplątała się" ciąża, więc wszystko znacząco się odsunęło w czasie. 18 listopada, gdy dostałam wynik z "wyrokiem nakazowym" postawiłam wszystko na jedną kartę, poszłam do lekarza prywatnie, ustaliłam termin operacji na 21 grudnia. Później było czekanie na wynik hist-patu potwierdzający wyrok. Lekarz kierujący mnie na dalsze leczenie zapytał się mnie który ośrodek wybieram: CO w Warszawie czy w Gliwicach. Ze względu na to, że mieszkam w Ostródzie wybrałam Warszawę. W efekcie w czwartek stawiam się na jodowanie. Na szczęście zmieniłam placówkę i zamiast jechać do CO jadę do WIM na Szaserów. Dodam, że moje szkiełka trafiły do CO w Warszawie, bowiem pojechałam na jedną konsultację i sama je zawiozłam, ale na tym się skończyło moje bytowanie w tamtejszej placówce. Niestety nie mogłam ich zdobyć z powrotem i podobno trafiły do Olsztyna za pośrednictwem kuriera czy też innego usługodawcy pocztowego.
Wiem jedno, czasami nad wyborem placówki, w której mamy się leczyć, warto się zastanowić. Gdyż oprócz nazwy liczą się to jacy ludzie, którzy tam pracują.
Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group