1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jajnika, mutacja, mam 20lat i od 40 dni miesiączkę.
karalajna

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3820

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-05-29, 23:24   Temat: Rak jajnika, mutacja, mam 20lat i od 40 dni miesiączkę.
Jeśli chodzi Ci o gastroskopię, to nie musisz iść najpierw do gastrologa, możesz iść po prostu na gastroskopię prywatnie, zwykle czeka się do 1 tygodnia. Nie wydaje mi się, aby prywatnie było potrzebne skierowanie, przynajmniej ja nie potrzebowałam. Podczas gastroskopii od razu dostaniesz odpowiedź, czy masz wrzody itp. najczęściej lekarz przeprowadzający badanie mówi od razu co widzi, jeśli jest coś niepokojącego, pisze o konieczności dalszej diagnostyki.
Na jajnikach są torbiele, na macicy polipy. Torbiel na jajnikach trzeba monitorować, może np. rosnąć, owinąć się wokół jajnika, spowodować ropniaka, a nawet zapalenie otrzewnej. Moja koleżanka ma usunięty jajnik z torbielą, bo miała straszny stan zapalny. To prawda, że ma to dużo kobiet, ale nie zmienia to faktu, że trzeba monitorować. Jest też bardzo trudna choroba endometrioza, na której niestety nasi lekarze ginekolodzy się niezbyt znają, ale może nie gdybajmy :-) Manifestuje się ogólnie różnymi problemami z krwawieniem, ale na ogół krwawieniem między miesiączkami, więc to raczej nie Twój przypadek. Po co się masz więcej denerwować, niż już się denerwujesz. Pozdrawiam.
  Temat: Rak jajnika, mutacja, mam 20lat i od 40 dni miesiączkę.
karalajna

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3820

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-05-29, 11:47   Temat: Rak jajnika, mutacja, mam 20lat i od 40 dni miesiączkę.
Nawet jeśli nie mogą Ci zrobić USG dopochwowego, to na pewno możesz zrobić USG przez jamę brzuszną, które też potrafi wychwycić jakieś patologie czy stan zapalny miednicy mniejszej. Niski marker oraz wynik białka crp wskazują, że raczej nie masz stanu zapalnego, ale jest dużo rzeczy, które mogą się przydarzyć w narządach rodnych, np. mięśniaki macicy, torbiele jajników, nadżerki. Ja mam obfite krwawienia z powodu mięścniaków macicy, słyszałam o historiach długiego krwawienia z tego powodu. Na pewno można je wypatrzyć na USG przez powłoki brzuszne. To nie jest do końca prawda, że u dziewic nie można zrobić USG dopochwowego, po prostu używa się do tego innych wzierników i być może musi to być jakiś lepszy sprzęt, może w przychodni przyszpitalnej ginekologicznej. Przynajmniej lekarz powinien podjąć taką próbę,tak naprawdę wziernik takiego USG nie wkłada się głęboko, tylko zaraz przy wejściu do pochwy i wszystko widać na ekranie. Musisz tylko powiedzieć, że prosisz o spróbowanie zrobienia USG, naprawdę nie rozumiem, jak dobry lekarz ginekolog nie może sobie poradzić z takim badaniem.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group