1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 22
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Temat
karinaj-1981

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 12001

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-11-30, 10:56   Temat: Temat
W piątek mama była na kontroli w instytucie miała zrobione RTG Klatki piersiowej i badanie krwi.
Pani doktor bardzo zadowolona z wyników powiedziała, że jest dobrze, oczywiście nie wie na jak długo, ale cieszymy się z każdej danej nam chwili, mając w pamięci rokowania na początku. Kolejna kontrola za 2 miesiące.
Żyjemy nadzieją.
Pozdrawiam wszystkich walczących.
  Temat: Temat
karinaj-1981

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 12001

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-11-05, 12:14   Temat: Temat
W piątek 30 października mama miała ostatnie z 10 naświetlań i wyszła do domu. Pierwsze dni upłynęły spokojnie nawet zabrała się za porządki, dzisiaj zaczęły jej wypadać te świeżo odrośnięte po chemii włosy i trochę ją to przybiło. Pocieszam że tak jej szybko po chemii dorosły to i teraz tak będzie. Wydaje mi się że jest zdecydowanie rozdrażniona, pokłuciła się z tatą o schowanie przedmiotu którego on twierdzi że nie dotykał. Mam nadzieję że to nie problemy z pamięcią tylko zwykłe nieporozumienie. Zobaczymy co będzie dalej wizyta kontrolna u onkologa 27 listopada.
  Temat: Temat
karinaj-1981

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 12001

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-10-24, 22:23   Temat: Temat
Dziękuję ci bardzo siostra radke za wpis . Moja mama ma pierwszy tydzień naświetlań za sobą i jak na razie nie odczuwa skutków ubocznych. Pozdrawiam
  Temat: Temat
karinaj-1981

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 12001

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-10-23, 03:15   Temat: Temat
Witajcie
Mama od poniedziałku jest na PCI w Instytucie schemat 2 tygodniowy 5 dni naświetlań 2 dni przerwy. Nie wiem jaka moc bo z racji zaawansowanej ciąży jadę dopiero w sobotę. Mama czuje się ok żadnych skutków ubocznych nie odczuwa poza wstrętny do szpitalnego jedzenia. Ale już w przyszpitalnym barku kopytka jej smakują. W rozmowach telefonicznych jest wesoła, nie narzeka. Miała zrobiony specjalny model maski którą zaklada do naświetlania.
Wszystko trwa wg niej około 10 minut. Jak będę znała więcej szczegółów to się podzielę informacjami. Pozdrawiam
  Temat: Temat
karinaj-1981

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 12001

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-10-10, 20:49   Temat: Temat
majkelek bardzo dziękuję za link bardzo pomocny
Może ktoś kto przeszedł PCI w Polsce mogłby się podzielić doświadczeniem.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: majkelek: 2015-10-11, 10:27 ]
Próbowałaś może korzystać z forumowej wyszukiwarki?

  Temat: Temat
karinaj-1981

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 12001

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-10-09, 17:54   Temat: Temat
Witajcie kochani
Dzisiaj odbyła się konsultacja radiologiczna. Pani doktor zakwalifikowała mamę na naświetlania profilaktyczne głowy. 19 października zaczynamy ma być w szpitalu 2 tygodnie. Napiszcie mi kochani czego można się spodziewać po tzn. Jak mama może się czuć. Co prawda dostalysmy informację od lekarza razem ze zgodą, ale pani doktor powiedziała ze tam są opisane wszystkie skutki radioterapii dzialajacej na już istniejącego guza a mama ma profilaktyczne mniej agresywne więc jej to nie dotyczy, że ma się nie martwić i nie bać.
  Temat: Temat
karinaj-1981

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 12001

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-09-24, 14:07   Temat: Temat
Dziękuję bardzo
Jeden zero dla nas walka trwa
  Temat: Temat
karinaj-1981

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 12001

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-09-23, 14:22   Temat: Temat
Niestety nie nikt nie tylko lekarz prowadzący.
  Temat: Temat
karinaj-1981

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 12001

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-09-23, 13:38   Temat: Temat
Dziękuję pierwsze za odpowiedź pierwsze tk opisałam w pierwszym poście. Prześle mailem jak wrócę z pracy
  Temat: Temat
karinaj-1981

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 12001

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-09-23, 10:00   Temat: Temat
Witam kochani
Mama w poniedziałek miała wynik TK niestety nie mogłam z nią jechać pojechał brat. Proszę o interpretację wyniku. Lekarka skierowała mamę do radiologa na konsultację w sprawie naświetlania głowy rozumiem z tego że wyniki są dobre bo jeszcze pare wizyt wcześniej mówiła że nie ma o tym mowy .
Muszę niestety przepisać wynik bo nie potrafię wrzucić tu zdjęcia

Tomografia komputerowa po podaniu środka kontrastowego dożylnie
Stan po masektomii
Nieregularna strefa zagęszczeń w seg 3 PL 19x9mm. Strefa pasmowatych zagęszczeń w seg 3PP w strefie przylegania do szczeliny międzypłatowej. Zmiany pasmowate oraz konsolidujące się guzkowe śr do 3mm,część z pociąganiem opłucnej w seg 4 i 5 PP
Węzły chłonne środpiersia i wnęk pojedyncze, nie przekraczają 8 mm w osi krótkiej.
Jamy opłucnowe wolne od płynu.
Serce i duże naczynia bez zmian.
Kości bez zmian naciekowych.
  Temat: Temat
karinaj-1981

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 12001

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-08-23, 18:53   Temat: Temat
Dziękuję jesteście dla mnie prawdziwym wsparciem a forum kompendium wiedzy której lekarze nie mówią wprost. Pozdrawiam
  Temat: Temat
karinaj-1981

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 12001

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-08-22, 21:33   Temat: Temat
Kochani wczoraj badania i super wieści choroba się zatrzymała rak pięknie zareagował na chemię. Pani doktor zapytała mamę czy chce kolejną linię chemii czy chce odpocząć a po tk we wrześniu zdecydować. Mama postanowiła odpocząć nie wiem czy słusznie ale to jej decyzja i szanuję jej wolę, cieszymy się z dobrych wieści bo wiem że nie musi to trwać długo. Ale teraz korzystamy z każdej chwili :) :)
  Temat: Temat
karinaj-1981

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 12001

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-08-18, 19:32   Temat: Temat
Mama w formie nie najgorszej, ale martwi mnie, że mimo iż od chemii minął prawie miesiąc codziennie wymiotuje. W piątek wizyta kontrolna w centrum onkologii rtg i badanie krwi......
  Temat: Temat
karinaj-1981

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 12001

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-07-29, 10:39   Temat: Temat
Dziękuję bardzo :-D
  Temat: Temat
karinaj-1981

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 12001

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-07-27, 17:51   Temat: Temat
Mama jest po ostatniej chemii czuje się w porównaniu z poprzednimi rewelacyjnie zjadła wczoraj i dzisiaj cały obiad. W sierpniu rtg i wizyta u onkolog, a we wrześniu tk. Wyniki krwi lepsze niż tydzień temu oby trwało to jak najdłużej.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group