1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 19
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rakowiak - postępowanie...
kasztanka

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 16834

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-02-28, 22:56   Temat: Rakowiak - postępowanie...
Tak trudno mi to zrozumieć. W czwartek byliśmy na badaniach. Był na spacerze. Tak dobrze się czuł. Miał plany na lato...
Ale najważniejsze że śmierć miał lekką że nie cierpiał. A za rece trzymały Go żona i córka (moja siostra).

Teraz muszę wytłumaczyć to 5cio latkowie dla którego dziadek to połowa świata.
  Temat: Rakowiak - postępowanie...
kasztanka

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 16834

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-02-28, 19:15   Temat: Rakowiak - postępowanie...
Tata zmarł w szpitalu dziś chwilę przed 19 a mnie przy Nim nie było. Jadę Go pożegnać.

Nie sądziłam że to tak szybko nastąpi. Dlaczego jak rano byłam na odwiedzinach nie usviskalam Go.
  Temat: Rakowiak - postępowanie...
kasztanka

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 16834

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-02-28, 06:56   Temat: Rakowiak - postępowanie...
Witam.
Cóż napisać. Tu się pisze jak jest lepiej lub gorzej.
U taty gorzej lub nawet całkiem źle.

Jest w szpitalu z ropniem w jamie brzusznej w okolicy wątroby. Chemoembolizacji została zbyt późno wykonana i skutek taki że całą wątroba się rozleciala. Pełno małych przerzutow.

Już nie będzie radioterapii ani chemioterapii nawet paliatywnej jedynie środki przeciwbólowe.
A ją myślałam że będzie dobrze bo tak dobrze się czuł.
  Temat: Rakowiak - postępowanie...
kasztanka

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 16834

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-29, 12:04   Temat: Rakowiak - postępowanie...
witam,

dziękuję za te słowa

choć mam nadzieję ze ten watek nikomu się nie przyda, co idziemy gdzies do nowego lekarza to za kazdym razem upierają sie ze to nie jest możliwe aby jedna osoba mogła miec aż tak wiele chorób i jeszcze żyć - dobrze ze ojciec ma silna psychike

no to jesteśmy po konsultacji radioterapeuty,
no cóz spodziewałam się czegoś całkiem innego
nikt nam przy poprzedniej wizycie nie powiedział ze radioterapia paliatywna może byc stosowana tylko 2 razy na to samo miejsce, gdybyśmy wiedzieli to nie wiem czy ojciec nie chciał by jeszcze poczekać, stwierdzili ze poprawa jest ale bardzo mała - i mamy się zgłosic jak bedzie gorzej... ale nikt nie powiedział co to znaczy, czy wiekszy kaszel wieksze duszności czy dopiero przy pluciu krwią?? jak zapytałam to usłyszalam ze jak bedzie gorzej
no i lekarz przewrócił oczami jak usłyszał o chemioterapii.

Teraz to już nie wiem gdzie się ruszyć, myslałam o akceleratorze protonowym ale to ponoć dotyczy tylko oka.

Od radioterapii mineło 6 tyg. mozna jeszcze liczyć na poprawę?
  Temat: Rakowiak - postępowanie...
kasztanka

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 16834

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-21, 16:49   Temat: Rakowiak - postępowanie...
no to teraz czekamy na wizytę u radioterapeuty, a to już 28 stycznia, kaszel jest mniejszy zdecydowanie mniejszy, tata nie skarży się na wątrobę. ogólnie trzyma się świetnie jak na swoje zdrowie, ogólnie coraz częscie zapomina brać leków przeciwbólowych dopiero wieczorem sie orientuje ze zapomniał, lepiej śpi, je praktycznie wszystko może nie w jakiś kolosalnych ilościach ale chyba wystarczająco jak na osobe która dziennie max robi 50 m

jest mi niezmiernie przykro że nikt nie jest mi wstanie niczego podpowiedzieć, nie udzieli odpowiedzi nawet na niektóre pytania
  Temat: Rakowiak - postępowanie...
kasztanka

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 16834

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-03, 22:14   Temat: Rakowiak - postępowanie...
I jesteśmy po kolejnej konsultacji onkologicznej.
Teraz czekamy na tk jb początek marca rtg płuc i mamy szansę na leczenie systemowe. Nie wiem czy to jest możliwe jeśli do tej pory była chemoembolizacja i radioterapia promieniowanie X 20 Gy w 5 seriach.

Ktoś wie?
  Temat: Rakowiak - postępowanie...
kasztanka

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 16834

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-12-13, 00:09   Temat: Rakowiak - postępowanie...
Naprawdę nikt mi nie jest wstanie nic napisać? :uuu:
  Temat: Rakowiak - postępowanie...
kasztanka

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 16834

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-12-10, 19:44   Temat: Rakowiak - postępowanie...
witam
jakiś czas mnie nie było, ale byłam mega zajeta,
tata jest po chemoembolizacji
i może tym razem ktoś mi podpowie
- kiedy powinno być zrobione TK jamy brzusznej?
- u kogo mam się dowiedziec jaki procent guza zostal zamknięty i jaki srodek został podany (przerzut NET G3 niskozróżnicowany) na oddziale nikt nic nie wie i na wypisie też nic nie ma.

I od poniedziałku zaczynamy radioterapię rak niedrobnokomórkowy płuc
- radioterapia 5-cio dniowa.
CZy to typowe naswietlanie tyle trwają czy to jakiś skrócony schemat?

I na ile możnac liczyc na poprawę odnośnie płuc i watroby?

Tata planuje juz co bedzie robic na wiosne ba co bedzie robic latem, jak tylko to słysze to mi łzy w oczach staja, chyba jest wielkim optymista a ja nie mam pojęcia jak długo bedzie trzymać się jak teraz, nikt nic nie chce powiedziec,
  Temat: Rakowiak - postępowanie...
kasztanka

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 16834

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-11-26, 13:32   Temat: Rakowiak - postępowanie...
no to u nas w piatek chemoembolizacja,
stanełam na głowie właziłam oknem i wylatywałam przez drzwi ale się udało, i walczymy dalej,
następny etap walka z niedrobnokowórkowym rakiem płuc,
i czekamy na decyzję wsprawie badań genetycznych - bo nie spotyka się czesto pacjeta który ma 3 raki
  Temat: Rakowiak - postępowanie...
kasztanka

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 16834

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-11-13, 22:25   Temat: Rakowiak - postępowanie...
absenteeism - dziękuje za informację, jak to mówią tonący brzytwy się chwyta, tym bardziej ze mamy nawet odmowę radioterapi paliatywnej

ja zdaję sobie sprawę ze na tę chwilę to tacie już niewiele może pomóc, no może cud... ale ileż tych cudów można dostać? jak mówi tata - limit szczęscia w ciągu ostatnich 25 lat wykorzystałem

zastanawia mnie jeszcze czy jest jeszcze jakaś możliwość prócz chemoembolizacji, czy to już jest ostateczne rozwiązanie i później juz nic się nie da zrobić

jutro angio ct
mam wyniki krwi
moncznik 9,4 norma do 8,9
kreatynina 105 norma do 106
gfr 62,9 norma powyżej 60

czy przy takich wynikach zrobią angio ct?
  Temat: Rakowiak - postępowanie...
kasztanka

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 16834

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-11-08, 11:41   Temat: Rakowiak - postępowanie...
witam,
dawno mnie nie było,
mam wynik scyntygrafi,
jestesmy po pecie
po biopsji watroby
po ebusie
po retroskopi
wynik
w watrobie guz neuroendokrynny g3 - nie podlega leczeniu izotopami, w sierpniu miał wielkość 6x5x5 obecnie ma 10x14 cm, nie podlega termoablacji, ablacji, czekamy na angio kt może uda się zrobić chemoembolizację jesli się nie uda to chyba zostaje czekanie na koniec,

w płucach niedrobnokomórkowy rak z wieloma powiększonymi węzłami w śródpiersiu brak zgody na chemioterapię brak zgody na radioterapię
podeście wielu lekarzy jak równiez personelu woła o pomste do nieba,

jedynie cieszę się ze tata nie skarży się na ból, przyjmuje obecnie diclac ale to juz od kilku lat, i funkcjonuje jak do tej pory.
to chyba tyle bo wyników i tak nie ma co wklepywac,

czy ktoś może cos wie na temat "leku" o nazwie ISCADOR??
  Temat: Rakowiak - postępowanie...
kasztanka

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 16834

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-08-13, 01:23   Temat: Rakowiak - postępowanie...
No to może teraz ktoś mi przyblizy czy jest źle czy jeszcze nie. (bo wiem ze zle kiedys bedzie)
odebrany wynik, cały jutro wrzucę,to co pamiętam
ognisko wielkości 61 mm w watrobie w s.4/8 z centralna martwicą, innych miejsc gromadzenia się znacznika nie ma.

w PMN zaproponowali:
1. zrobienia PET CT ze względu ze tata jest hcv +
2. Konsultacja chirurgiczna
-resekcja segmentów watroby
-laparaskopowe wycięcie
-termoablacja
mamy się zgłosić z wynikami 8,09

dzis byłam u znajomego chirurga onkologa co zajmuje się tata od 2010 r. (leczenie owrzodzeń a następnie operacje)
stwierdził ze w taty przypadku lepiej nie ciąć bo może bardzo długo do siebie dochodzić, lepiej wykonac termoablację bo daje takie same wyniki jak resekcja, laparoskopia nie wychodzi w grę

i teraz nie wiem czy mamy się domagac biopsji czy PET wystarczy,
jakie są szanse ze zaraz nie pojawi się kolejny przerzut.
czy PEt da odpowieć czy to jest na pewno przerzut czy guz pierwotny.
czy przerzut do watroby mam traktowac jako odległy?
czego moge się spodziewac w najbliższym czasie?
czy wycięcie, termoaablacje jest zabiegiem paliatywnym?

[ Dodano: 2014-08-13, 01:25 ]
a i jesli kraków nie wyrzi zgody na termoablację to docent złatwi Gdańsk. teraz mnie zastanawia dlaczego nie warszawe lub katowice?
  Temat: Rakowiak - postępowanie...
kasztanka

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 16834

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-08-04, 17:32   Temat: Rakowiak - postępowanie...
Tata już po badaniu.

Badanie analogiem somastotatyny wygląda tak samo jak pet ale podawany inny znacznik.

O 9 został podany znacznik a o 14 badanie które trwało 1h15min.
Wywiadu lekarskiego nie było.

Teraz czekamy na wynik.
  Temat: Rakowiak - postępowanie...
kasztanka

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 16834

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-07-29, 14:52   Temat: Rakowiak - postępowanie...
dziekuje za informację.

Na tę chwile idziemy do: Dr n. med. Anna Sowa-Staszczak, Kierownik Ośrodka Medycyny Nuklearnej SU

i pytanie czy badanie analogiem somastotatyny to jest zwyczajnie PET/CT?
  Temat: Rakowiak - postępowanie...
kasztanka

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 16834

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-07-23, 12:33   Temat: Rakowiak - postępowanie...
dziekuję za informację, jestesmy z krakowa, taty zdrowie raczej nie pozwala na jazde do wawy, mamy wizytę w poradni medycyny nuklearnej ale to w połowie sierpnia.
strone rakowiaka znam,
Miałam jedynie nadzieję ze ktoś mi coś napisze na temat taty wyników.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group