1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 19
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jajnika zaawansowany
kina

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 56212

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-02-28, 01:56   Temat: Rak jajnika zaawansowany
Bozenko trzymaj tam jakie dobre miejsce -wypijemy na gorze razem - gdy wpadne do Ciebie -niejedne piwko i posiustamy do upadlego ...Ciesze sie , ze choc telefonicznie moglam Cie poznac .Buziak ode mnie na droge kochana, choc lezka sie w oku kreci trzymam fason .

Rodzinie i bliskim szczere wyrazy współczucia....
  Temat: Rak jajnika zaawansowany
kina

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 56212

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-08-23, 00:24   Temat: Rak jajnika zaawansowany
spadek markera zawsze cieszy ..wzosze toast reservatolem ;) by spadal dalej slac serdeczne buziaki :*
  Temat: Rak jajnika zaawansowany
kina

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 56212

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-08-16, 15:07   Temat: Rak jajnika zaawansowany
Bożenko odpoczywaj i ładuj te akumulatory by białe poszły w gore .Neupogenu tez nie można tak stale bezkarnie podawac, bo szpik całkiem sie rozleniwi..Własnie dzis wrociłam do cywilizacji wiec już wspieram Cię szybciutko ciałem i duchem:)
  Temat: Rak jajnika zaawansowany
kina

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 56212

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-07-29, 15:52   Temat: Rak jajnika zaawansowany
ciesze sie z tego spadku markera razem z Toba :D
  Temat: Rak jajnika zaawansowany
kina

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 56212

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-07-25, 21:30   Temat: Rak jajnika zaawansowany
mam nadzeje ze wyniki beda na tyle dobre , ze chemia 30 poleci...Daj znac bo za tydzien znikam na jakis czas poza zasieg cywilizacji
  Temat: Rak jajnika zaawansowany
kina

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 56212

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-06-07, 14:31   Temat: Rak jajnika zaawansowany
kibicuje z całych sił



[następne komentarze]
  Temat: Rak jajnika zaawansowany
kina

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 56212

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-26, 16:56   Temat: Rak jajnika zaawansowany
organizm ma sie sam zregenerowac czy dali ci jakies wspomagacze?Byc moze w poniedzialek lookne w swoje wyniki narazie z badan krwi.., bo reszta moich badan w swoim czasie..Wcinaj aronie moze tez tu cos pomoze...
  Temat: Rak jajnika zaawansowany
kina

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 56212

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-26, 16:08   Temat: Rak jajnika zaawansowany
Bozenko hemoglobina za slabiutka -jak hematokryt przy niej wygladal ?A czerwone w rozmazie ?Bo wiesz w razie czego trzeba bedzie zalatwiac krew..
  Temat: Rak jajnika zaawansowany
kina

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 56212

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-20, 21:37   Temat: Rak jajnika zaawansowany
Najczęstsze stosowane podawania Gemcitabiny ( Gamzaru) w raku jajnika: 1000 mg/m2 powierzchni ciała w 30 min. wlewie dożylnym w 1. i 8. dniu 21. dniowego cyklu (w skojarzeniu z karboplatyną).
W przypadku toksycznego działania na szpik kostny lekarz odpowiednio zmniejszy dawkę w zależności od liczby krwinek białych i płytek krwi oznaczonych w badaniach laboratoryjnych.Powinien tez zalecic regularne badania czynności wątroby, nerek i w razie konieczności zaleci zmniejszenie stosowanych dawek.
Uboczne skutki Gamzaru
Możliwe zaburzenia hematologiczne związane z zahamowaniem czynności szpiku kostnego: leukopenia (zmniejszenie liczby krwinek białych [leukocytów] w morfologii krwi), granulocytopenia (zmniejszenie liczby granulocytów w morfologii krwi), niedokrwistość, małopłytkowość. Działania niepożądane ze strony układu pokarmowego obejmują: zapalenie błon śluzowych, nudności, wymioty, biegunka, zwiększenie aktywności aminotransferaz wątrobowych (AST, ALT) i fosfatazy zasadowej. Możliwe reakcje nadwrażliwości (wysypka, świąd, zaczerwienienie), skurcz oskrzeli, a także, rzadko, niebezpieczne dla życia reakcje anafilaktyczne, w tym wstrząs anafilaktyczny. Mogą wystąpić: niedociśnienie tętnicze, senność, bóle głowy, bezsenność, zapalenie skóry i mięśni (w miejscach, które wcześniej naświetlano), łysienie, łuszczenie skóry, wysypka pęcherzowa, sporadycznie zespół Stevensa i Johnsona, zapalenie naczyń i tkanki łącznej w miejscu podania, bolesne obrzęki obwodowe, zaburzenia czynności nerek (białkomocz, krwiomocz), objawy zespołu hemolityczno–mocznicowego (gwałtowny spadek stężenia hemoglobiny we krwi, niedokrwistość hemolityczna, wzrost stężenia bilirubiny, mocznika i kreatyniny we krwi), niewydolność nerek. Rzadko może wystąpić: zastoinowa niewydolność serca, zaburzenia rytmu serca, sporadycznie zawał serca, duszność, obrzęk płuc, śródmiąższowe zapalenie płuc, ostra niewydolność oddechowa, zespół grypopodobny objawiający się: gorączką, bólami mięśniowymi, bólami kości, bólami w klatce piersiowej, osłabieniem, brakiem apetytu, kaszlem, zapaleniem błony śluzowej nosa, potami, bezsennością.
Preparat zawiera sód, co należy wziąć pod uwagę w przypadku stosowania diety o małej zawartości sodu.
Preparat może upośledzać zdolność szybkiego reagowania i koncentracji w stopniu zaburzającym zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń/maszyn. Szczególnie dotyczy to przypadków równoległego stosowania leku i spożywania alkoholu. Należy zachować ostrożność.
----------------------------------------------------------------------------------
Moje skroty ze zrodla http://bazalekow.mp.pl/leki/items.html?letter=C

Nie mniej czytajac na temat wczesniej podawanych nam cytostatykow wlos tez staje az na glowie a niekoniecznie wszytkie incydenty sie nam przytrafiały..Wiec wiesz juz czego pilnowac i co moze sie zdarzyc i glowa do gory..

[/b]
  Temat: Rak jajnika zaawansowany
kina

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 56212

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-19, 20:56   Temat: Rak jajnika zaawansowany
to zapewne Gemcytabina ( Gamzar)..daj znac to poszperam czy mam cos o skutkach ubocznych w notatkach
  Temat: Rak jajnika zaawansowany
kina

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 56212

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-19, 14:43   Temat: Rak jajnika zaawansowany
no tos na ten weekend zmarnowana i sponiewierana , trzymaj sie i pisz co tym razem Ci w żyłki wleja..czy dobrze rozumiem ze tym razem dostalas carbo w monoterapii?Czy zaordynowali Ci cos jeszcze jako np dodatkowy koktail do łykania ,obklejania wstrzykiwania? Trzymaj sie platynowa dziewczyno i wracaj do pelnej swiadomosci, bo pierwsze dni po chemi ja mialam zawsze jak lekko na haju ;)
  Temat: Rak jajnika zaawansowany
kina

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 56212

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-13, 16:35   Temat: Rak jajnika zaawansowany
na czerwone spijaj sok wycisniety z majowej pokrzywy i natke pietruszki wcinaj pęczkami..mnie pomagało.Poza tym wcinaj krwistą watrobke -ale nie za wiele jesli szwankuje ci cholesterol.
Braki koncentracji , ciezkie zbieranie mysli mam tak stale i tez teraz -lykam i gubie stale jakies watki mtyslowe i litery..To chyba jednak nie tylko pochemiczne a raczej zwane chorobą peselu :D
  Temat: Rak jajnika zaawansowany
kina

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 56212

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-10, 23:59   Temat: Rak jajnika zaawansowany
jajnik czesciej uderza w watrobe, jelita, mozg lub pluca niz kosci..no i poza tym obrazki z kontrastami tez nie sa tak zupelnie obojetne dla organizmu-po kontrasie najlepiej go wyplukac pijac i sikajac ile sie da :D.Wiec znow nie szalej z tymi swoimi dodatkowymi sweet fotkami ;)
  Temat: Rak jajnika zaawansowany
kina

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 56212

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-10, 18:08   Temat: Rak jajnika zaawansowany
pokrzywe piłam lekarka nie bronila wyciskala mi go kolezanka maszynka do mielenia miesa..na biale nie pomaga ..nadal mam 2,7-2,9...jak plytki masz do bani uwazaj na krotoki..moga krwawic dziasła jak i wszelakie bebechy co juz bezpiecznym nie jest.na biale wpierniczalam i ecomer i bimerine i grzybki reishi shitake , mitake ..dzialały tylko zastrzyki zarizo albo neupogen , niektorzy chorzy mowili o neublascie 9 osobiscie takowego mi nigdy leku nie przepisano)Spacery i wysypianie oraz regularny tryb zycia i relaksacja -to na pewno sluzy bialym.Na czerwone podaja worki krwi ( jak posiadaja )Mnie ta przyjemnosc ominela ( moze pokrzywa i buraki sie do tego przyczynily)jak wymyslisz cos na biale to daj znac bo ja bezchemiczna a nadal mam wieczny spadek i dolek..i tak juz od 2lat!!!!!

[ Dodano: 2013-05-10, 18:12 ]
a i dlaczylam swoja faciate -jakos przyjemniej sie gada gdy widzi jakas twarz ;)Tak wygladalam po roku po zakonczonym leczeniu i mniej wiecej tak wygladam i dzis
  Temat: Rak jajnika zaawansowany
kina

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 56212

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-06, 16:14   Temat: Rak jajnika zaawansowany
..menu iscie wykwintne ;) ))) ciesze sie jednak ze poczucie humor Cie nie opuszcza, szkoda zes taka chemiczna bo dolalabym do tego zestawu jakie dobre jasne piwo z piana na dwa palce :D

[ Dodano: 2013-05-06, 16:19 ]
to piwo to oczyswiscie z radosci nad spadajacymi twoimi markerami..niech dalej leca na łeb i szyje..a tobie sie lżej z nimi niskimi żyje, pozdrawiam i ide grzac jaką herbate zielona z imbirem ,bo zimni ogrodnicy chyba jakos wczesniej do BB wpadli w tym roku..
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group