1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak migdałka podniebiennego
kmis757

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 25534

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-03-12, 13:18   Temat: Rak migdałka podniebiennego
Przeplatane te wasze odpowiedzi drogie Panie, i już nie wiem kto jest właścicielem tego Tematu.
ania22222, Ciągle nie daje mi spokoju, dlaczego masz mieć PEG-a przed rozpoczęciem leczenia.
Radykalne - jak już uzyskałaś odpowiedz: do pełnego wyleczenia.
Do piszących: nie straszcie, nie odpowiadajcie w ten sposób. Jak czytam, to ja po 3,5 roku od zakończenia takiego leczenia mam ciarki. Tak, leczenie jest ciężkie ale to nie powód aby dolewać adrenaliny.
Nic nie kupuj na zapas, żadne kremy itp. Wszystko zależy od Twojego lekarza prowadzącego i masz czas na takie zakupy. W naszym kraju, kliniki/szpitale stosują rożne metody (niestety). Niektóre, jak moja DCO Wrocław, każe smarować szyję od pierwszego dnia, inne nie. Był ten temat mocno dyskutowany tu na Forum 2 lata.
Piszesz, że jesteś słaba psychicznie, boisz się radio... (lamp), chemii (czy będzie mocna). Każdy przechodzi to na swój sposób. Będziesz miała przygotowany swój indywidualny plan leczenia. Wykonają Ci maskę, która będzie zakładana na czas Lamp, ok:5 do 8 min. Naświetlane będą tylko miejsca zajęte przez nowotwór, nie na zdrowe miejsca. Jest to precyzyjnie zaplanowane, a skutki uboczne są troszkę poza tymi miejscami, to jest naturalne.
Leczenie, skutki uboczne: tak są uciążliwe. Tobie jest teraz potrzebny spokój, (wiem wiem, łatwo mówić), masz się wzmacniać, nie stresować tym, że będzie ciężko: WALCZYSZ O ŻYCIE.
Dojazd i to samej prowadząc samochód, to jest bardzo nierozsądne. Nie wiadomo jak będziesz reagowała po chemioterapii, od której zaczniesz leczenia, a po około 2-ch tyg. gdy zaczną pojawiać się skutki uboczne w ustach, przełyku i na szyi, to wszystko uniemożliwi Tobie spokojne, normalne życie.
Ps. Drodzy forumowicze, na wątkach głównych, piszemy tylko o sprawach istotnych dla leczenia. Do podtrzymywania na duchu i luźnych rozmowach, służą Wątki Kriukowe. Proszę Moderatorów o założenie takiego Wątku Kriukowego dla ania22222,

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2015-03-12, 14:07 ]
Wątek na komentarze został wydzielony, link znajduje się w pierwszym poście oraz => tutaj <=.
  Temat: Rak migdałka podniebiennego
kmis757

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 25534

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-03-11, 21:58   Temat: Rak migdałka podniebiennego
Witaj w klubie. Czyli, przed Tobą radykalne leczenie: radioterapia i chemioterapia jednoczesna. Pisz, pytaj, zbieraj siły na ciężkie leczenie. Powodzenia :)

[ Dodano: 2015-03-11, 22:00 ]
Ps. Poczytaj, jeśli masz na to siły i ochotę, nasze posty, tam już dużo się dowiesz o leczeniu i skutkach ubocznych leczenia, które są nieuniknione.
  Temat: Rak migdałka podniebiennego
kmis757

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 25534

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-03-10, 10:13   Temat: Rak migdałka podniebiennego
Justynawwy, Utrwaliło się przekonanie, że jak guz/naciek onkologiczny jest nieoperacyjny, to jest to gorsze. Wcale tak nie jest. W tym przypadku nie znamy całego wyniku, ale można przypuszczać, że mamy doczynienia z guzem naciekającym na migdałka (i być może dalej na przełyk...) i przerzutami na węzły chłonne.
Jest to oczywiście, zawsze sprawa indywidualna każdego pacjenta.
Leczenie radykalne radioterapia z połączeniu z chemioterapią, jak najbardziej właściwe.

[ Dodano: 2015-03-10, 10:22 ]
Justynawwy napisał/a:
założenie PEGa
...taka decyzja jest tez czymś podyktowana.
Porozmawiaj z lekarzem prowadzącym, w tej chwili Radioterapeuta onkologiczny, który przygotowuje mamę do leczenia (plan leczenia, maska itd).
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group