1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
kmis757

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-26, 11:17   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Bluesy napisał/a:
Także czekania ciąg dalszy...

:tiaa: Ach to czekanie... czytam, mocno pozdrawiam i życzę jak najlepiej :)



[następne komentarze]
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
kmis757

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-28, 14:49   Temat: Ciąża i rak nosogardła
U mnie święciło się jak na choince. (Możesz poczytać w moim wątku co ja przeżywałem, dopóki mi nie wytłumaczył w Gliwicach Prof. Składowski). W drodze z Dolnośląskiego Centrum Medycyny Nuklearnej do domu, z wynikami, przeżyłem oj przeżyłem...(łzy, rozpacz...). Nie tylko ja tak miałem. Mama 'basiajani', tez się świeciła... Wszystko zależy od tego jaką siła, czyli ilość SUV, będzie się świecić, o ile w ogóle będzie się świecić. Pisze to, abyś się od razu nie martwiła tak jak ja... do czasu jak mi to wytłumaczono.
Gdy np. miałaś jakiś zabieg chirurgiczny w przeszłości, to też może się tam zaświecić. PET ma najbardziej sens przed rozpoczęciem leczenia.
Z doświadczenia i przekazów naukowych i medialnych, ja uważam, że żadne badanie nie jest tak dokładne i jednoznaczne abyśmy my onkologiczni jak i ludzie zdrowi (pierwszy raz badani), mogli być ich pewni...
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
kmis757

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-28, 11:49   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Bluesy, pomyślnych wyników z PET-a. I nie stresuj się; często w wynikach PET jest 'świecenie' jak to potocznie nazywamy, miejsc po leczeniu, czy też nie do końca zagojonych miejsc, jakby stanów zapalnych komórek jeszcze do końca nie wyleczonych ( co u nas jest normą, 'goimy' się długie miesiące).
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
kmis757

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-02-22, 16:15   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Bluesy napisał/a:
Zaczynam się martwić co będzie za 10-20 lat, jak już teraz mam takie maratony

- Ewuniu, życie to jeden wielki maraton :) USG tarczycy ok, wiec wszystko wskazuje na trwałe uszkodzenie po radioterapii... tak mamy - to cena za wyleczenie.
betsi, : w naszym przypadku węzły jako 'strażnicy', dawały znać poprzez powiększenie, że dzieje się coś niedobrego w obrębie; głowa- szyja. Węzły puchną z jednej strony szyi lub z obu stron o gdy choroba się zaognia (postępuje) po prostu dodatkowo bolą. Po takim leczeniu jak u Ewy tak i u wielu z nas leczonych tą metoda, opuchlizna szyi ma bardziej związek z uszkodzenie naczyń limfatycznych a nie tarczycy. Musisz jednak wykonać niezbędne badania jeśli coś ciebie niepokoi.
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
kmis757

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-02-21, 15:45   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Ewo, czy pacjent onkologiczny może mieć kiedykolwiek jakaś gwarancję... :-( Endokrynolog prawdopodobnie zwiększy dawkę Euthyroxu bo obecna jest za słaba. Na pewno USG tarczycy będzie OK, czego bardzo życzę, a Euthyrox mocniejszy załatwi sprawę tarczycy... tylko ten poranek zaczynać musimy od tabletki a nie kawusi... Co do bóli kości; też zawsze martwiłem się tymi nagłymi bólami stawów, kości. Jak czytamy tu na Forum, te bóle są często nam towarzyszące, nam po radioterapii i chemioterapii. Jazda na łyżwach jest super i zdrowa ale na pewno te bóle uaktywnia. Dlatego 'sprawdzaj się', rób wyniki i nie zamartwiaj się na zapas bo życie jest piękne a Ty zdrowa...
Ps. Wiem, łatwo tak mówić... sam jestem po maratonie badań i kontroli. W ten poniedziałek byłem na kontrolnych w DCO i troje lekarzy przez jakich przeszedłem ze zrozumieniem i uśmiechem przejrzało moje badania i wyniki jakie sobie zaserwowałem przez ostatnie dwa miesiące (poza tymi w DCO z TK całego kręgosłupa włącznie), i potwierdzili oni diagnozę; po takim ciężkim leczeniu jakie są za (Wami) panem, to jest to siatka dolegliwości jakie towarzyszą i są zgłaszane przez ogół pacjentów po takim leczeniu i będą one z Wami na bardzo długo... Nadal nie zaniedbujmy jednak wszelkich badań i kontroli co dedykuje Tobie, sobie i wszystkim onkologicznym :)
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
kmis757

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-02-17, 12:12   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Bluesy napisał/a:
Posiedziałam tydzień w domu, i prawie minęło. Potem jeszcze dwa dni niespodziewanej temperatury powyżej 38 i okej.

Ewuniu, w tym roku grypa jest szczególnie zdradliwa. Jak zapewne słyszałaś zachorowań jest ponad 7 razy więcej niż rok temu. U mnie w domu też zagościła a po antybiotykach i powrocie do pracy słyszę, już dwa tygodnie ostry mocny kaszel u mojej Pani...
Co do nas, to powinniśmy zwracać szczególna uwagę i leczyć wszelkie niespodziewane infekcje radykalnie. Wydaje mi się, że zbyt wcześnie wróciłaś do pracy a te dolegliwości są powikłaniami po nie do końca wyleczonej grypie. Pamiętaj, że nadal nasze organizmy są bardzo podatne na wszelkiego rodzaju paskudztwa. Nie powinnaś walczyć domowymi sposobami a bardziej skupić się na zaleceniach lekarzy. Czy zapytałaś lekarza o możliwości zastosowania tej lampy, do naświetlań światłem spolaryzowanym. Pamiętaj, że po radioterapii i chemioterapii wielu takich metod nie wolno nam stosować. Płukanie zaś ucha ciepłą woda pod prysznicem nie jest chyba dobra metoda na możliwe zapalenie ucha środkowego (możliwe powikłanie pogrypowe). Zalecam konsultacje, choćby miała to być kolejna i kolejna, leżenie w domu do pełnego wyzdrowienia, informowanie każdego kolejnego lekarza o przebytym leczeniu onkologicznym... Zdrówka życzę :)
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
kmis757

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-11-28, 19:57   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Gazda,
- drogi Arturze; na podstawie konsultacji u Endokrynologiem przy DCO, który oświadczył (na podstawie swoich długoletnich chyba doświadczeń.. .jak domniemam), że bardzo częstym jest uszkodzenie tarczycy po radioterapii okolic szyi, a choroba Hashimoto ma zupełnie inne podłoże, czyli jest brana pod uwagę w drugiej kolejności. Tyle i tylko tyle... A rozmowa ma nie przysparzać Ewie dodatkowych stresów... nie namawiam ja na zaprzestanie dodatkowych badań... informuję; że leczenie (ewentualnie i u niej) uszkodzonej tarczycy to nic złego... a pobieranie dożywotnio Euthyroxu to leprze zło a te tabletki to nie hormony, o których szkodliwości się wiele słyszy (a kobiety o hormonach jako leku i ich szkodliwości lub innych następstw wiedza więcej).

[ Dodano: 2012-11-28, 19:58 ]
- czy wczesniejszy mój post był mało czytelny :?ale?:
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
kmis757

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-11-28, 14:28   Temat: Ciąża i rak nosogardła
jadźka49, kochani forumowicze... Zawsze to co piszemy nie jest i nie powinno być w żadnej mierze zaleceniami lecz tylko opisami tego czego doświadczyliśmy na swej drodze oraz są to drobne podpowiedzi i sugestie a często ma za zadanie uspokojenie. Poza tym pamiętajmy, że jest to czytane przez innych wiec odpowiedzi powinny to uwzględniać. Zawsze sposób leczenia oraz to po co sięgniemy powinno być konsultowane z lekarzem. jadźka49, bardzo dobrze, że lekarz kieruje na USG. Moja odpowiedz nie jest niczym innym jak odpowiedzią uspokajająca Ewę bo za nim dotrze do końca badań nie powinna przechodzić kolejnych niepotrzebnych stresów.
Ps.jadźka49, a mój endokrynolog przy DCO powiedział, że przy TSH 10,261 dawka 150 na starcie leczenia jest właściwa, więc nie licytujmy się w odpowiedziach, która jest właściwsza.

Ewo, wykonaj spokojnie zalecane badania a ponieważ uszkodzenie tarczycy przy radioterapii jest bardzo częste i nieodwracalne to spokojnie podejdź do sprawy i jak pisałem Euthyrox jest innym hormonem niż, nie do końca zdrowe, te np stosowane przy leczeniach hormonalnych wiec głowa do góry... jest OK
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
kmis757

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-11-28, 12:46   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Bluesy napisał/a:
żeby wykluczyć Hashimoto

choroba to ma zupełnie inne podłoże i na pewno nie dotyczy Ciebie... TSH 63,9 i taka niska dawka... ale to wszystko oceni endokrynolog... lepszy Euthyrox od Hashimoto wiec bądź spokojna... hormon ten nie jest też z grupy dającej ryzyko... tak jak te brane przez Was panie, przy terapiach hormonalnych... a w piątek nasza moc jest z Tobą :okok"
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
kmis757

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-11-14, 18:53   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Bluesy, U nas; po leczeniu radioterapią okolicy twarzy i szyi, nastąpiło uszkodzenie tarczycy, które jest bardzo częste i stąd stałe leczenie do końca życia, jak pisałem. Iza-55, To o czym piszesz to choroba tarczycy, przerzuty itp. Oczywiście kontrola jest bardzo ważna ale wydawanie niepotrzebnie pieniędzy; niewskazane. U mnie odbyło się na jednej wizycie i Endokrynologa a teraz stała kontrola TSH i recepty od lekarza pierwszego kontaktu są wystarczające. Poza tym nasze badania kontrolne TK i MRI wykryją jeśli będzie inna przyczyna w obrębie leczonym radioterapią. :)
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
kmis757

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-11-13, 15:13   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Bluesy, Jak już napisała Justyna jesteś chyba kolejna osoba (tak jak i ja) z trwałym uszkodzeniem tarczycy po leczeniu radioterapią. To nie boli i z tym się żyje i leczy; do końca "Świata". Potrzebna szybka wizyta u Endokrynologa i zastosowanie Euthyrox N o dawce jaka zleci lekarz. Następnie musisz badać TSH co miesiąc aby ustalić jaka dawkę jest potrzebna Twojemu organizmowi. Ja zaczynałem od dawki Eut... N 150 a obecnie mam ustabilizowane TSH przy dawce 100. Łykasz codziennie rano z mała ilością napoju a śniadanie zaczynasz pół godziny potem. Cena na receptę 5,24 zł (50 szt.). Odbyłem pierwszą kontrole u Endokrynologa prywatnie (długie terminy - Prof. Składowisk powiedział mi, że to pilne aby uregulować ten stan), obecnie recepty wystawia mi lekarz pierwszego kontaktu wraz ze zleceniem na kontrolę TSH; przez rok co miesiąc, teraz co dwa miesiące. Powodzenia i jak pisałem niejednokrotnie; ta choroba jaką przeszliśmy wymaga stałej naszej kontroli do końca życia na wielu płaszczyznach. Pozdrawiam serdecznie. :)

[ Dodano: 2012-11-13, 15:14 ]
Powodzenia na MRI. Ja mam dzień wcześniej. :|
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
kmis757

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-02, 14:18   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Bluesy,
Cokolwiek znaczą u Ciebie powiększone węzły chłonne to nie musi to wcale oznaczać wznowy. Czytałem Twój wątek od początku i jestem pełen podziwu dla Ciebie. Widzę jednak w Tobie w tej chwili potworne napięcie i dobrze to rozumie. Jeszcze raz mówię nie musi to oznaczać wznowy. Prof. Składowski jest znakomitym onkologiem ale na pewno wskazane było by abyś miała przy sobie już wynik biopsji i Rezonansu Magnetycznego MR. Nie wymagajmy od onkologa aby na podstawie dotyku potrafił postawić właściwą diagnozę.
Przerzuty odległe można sprawdzić tylko na podstawie PET - CT, ale spokojnie, najpierw wyjaśnij tą dolegliwość na węzłach, która nie musi być zmiana nowotworową i tego życzę z całego serca. :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group