1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Jak poradziś sobie ze śmiercią mamy? ;(
kmis757

Odpowiedzi: 94
Wyświetleń: 63976

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2013-04-05, 14:41   Temat: Jak poradziś sobie ze śmiercią mamy? ;(
banialuka napisał/a:
Przepraszam, moze dostane upomnienie ale nie wytrzymałam.

Spokojnie; nowotwór uczy pokory, spokoju i opanowania i to polecam też zdrowym...
banialuka napisał/a:
wyznacz granice o czym pisac w tym wątku.

Nie ja jestem twórcą tego Forum i nie ja będę ustalał tu żadnych reguł, które są w bardzo czytelny sposób określone w regulaminie...
Wchodząc w gościnę do kogoś, nie przestawia się mebli po swojemu...

Kończąc mój udział w tej dyskusji, pozdrawiam wszystkich upartych i zapartych... :)
  Temat: Jak poradziś sobie ze śmiercią mamy? ;(
kmis757

Odpowiedzi: 94
Wyświetleń: 63976

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2013-04-05, 12:26   Temat: Jak poradziś sobie ze śmiercią mamy? ;(
Przykre, że jest wśród Was takie niezrozumienie tematu, brak jakiegokolwiek wyczucia.
Wiele osób jest zmęczonych tłumaczeniem tego tematu i po prostu milczy a jest i wielu, którzy przez takie posty nie uczestniczą w życiu Forum. i usunęły się w cień.
Polecam zające się czymś bardziej pożytecznym na Forum. Jest wiele osób chorych i tych których bliscy walczą z nowotworem, którzy potrzebują wsparcia, rozmowy. Sam piszę z takimi osobami, poznanymi tu na Forum a mieszkającymi w Kairze, Włoszech, Norwegii, których bliscy zmagają się z Rakiem tu w naszym kraju.
Uszanujcie też Waszych bliskich, którzy odeszli, bo w tan sposób jak to robicie jest co najmniej lekką przesadą. Wspomnienie, modlitwa, odwiedzanie grobów, to najwłaściwsza forma jaka jest zakorzeniona w naszej kulturze chrześcijańskiej.
Nie przenoście swych cierpień na nas w tak wylewny sposób. My z wami się solidaryzujemy w każdym momencie, ale nie karzcie nam pakować się już na tamą stronę, tylko dlatego, że Wasi bliscy przegrali tę walkę.
Małgosia81, nie masz racji, że nie powinniśmy wchodzić na te posty. Czytamy wszystkie posty, bo zawsze może być tam osoba, która potrzebuje pomocy, wsparcia. Takie zaś posty świadczą, że potrzebna jest pomoc, ale na pewno nie onkologiczna...
Ja wcześniej także odpowiadałem na posty w takich tematach, wyważone posty... Jako osoba onkologiczna, a wcześniej żegnająca swoich Rodziców i nie tylko, żałoba jest mi bliska. Dlatego jeszcze raz powtórzą; ....to tylko od nas samych, od naszej mądrości, kultury i wyczucia taktu będzie zależeć jak korzystamy z takich wątków.
  Temat: Jak poradziś sobie ze śmiercią mamy? ;(
kmis757

Odpowiedzi: 94
Wyświetleń: 63976

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2013-04-04, 20:45   Temat: Jak poradziś sobie ze śmiercią mamy? ;(
Wydaje się, że w w/w temacie zostało już wystarczająco dużo powiedziane....

Obowiązują tu jakieś ustalone, Regulaminem, zasady międzyludzkie. Twórcy Fundacji/Forum nie powinni przez nas ciągle rozbudowywać Regulamin poruszania się po Forum - zakazywać i nakazywać. Ich czas jest ponadto zbyt drogocenny.
Istnieje coś takiego jak Kodeks Drogowy. Ludzie zabijają się na drogach (nie tylko z powodu ich jakości), lecz nie zamyka się dróg z tego powodu.

....to tylko od nas samych, od naszej mądrości, kultury i wyczucia taktu będzie zależeć jak korzystamy z takich wątków.
  Temat: Jak poradziś sobie ze śmiercią mamy? ;(
kmis757

Odpowiedzi: 94
Wyświetleń: 63976

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2013-04-04, 12:52   Temat: Jak poradziś sobie ze śmiercią mamy? ;(
Ten wątek jest potrzebny jak wiele na tym Forum. To nie ulega dyskusji. Przykro nam 'onkologicznym' jednak, że albo nie rozumiecie albo udajecie, że nie rozumiecie o co nam chodzi. Rozmawiamy często ze sobą poza Forum i wielu z nas onkologicznych, ma podobne zdanie. To co robicie z tematu żałoby jest dla nas bardzo bolesne. Żyjemy i chcemy żyć, nie chcemy aby po naszym odejściu nasze rodziny zachowywały się w ten sposób, często na pograniczu innej choroby. To, że nikt wam nie mówi tu na forum tego wprost, to często oznaka bezsilności, bo temat ten był niejednokrotnie przez nas poruszany...Ktoś kiedyś napisał; 'to nie czytajcie tego wątku...'. Właściwiej było by odpowiedzieć; to załóżcie sobie blogi, piszcie między sobą na PW, szukajcie takich tematów w Internecie i wylewajcie tam swoje myśli. Tu prosimy tylko o zdrowy umiar, czy to tak wiele, czy to tak trudno zrozumieć...
Jo_a, dziękujemy, że czujesz ten problem i występujesz w naszej słusznej sprawie...
  Temat: Jak poradziś sobie ze śmiercią mamy? ;(
kmis757

Odpowiedzi: 94
Wyświetleń: 63976

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2013-04-03, 20:05   Temat: Jak poradziś sobie ze śmiercią mamy? ;(
jo_a napisał/a:
proszę o zachowywanie się jak na forum

- forum onkologicznym [yee]
Prosimy o pracę na wątkach merytorycznych, a nie rozbudowywanie ponad miarę wątków ' żałobnych' - pacjent onkologiczny.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group