1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 27
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płaskonabłonkowy struny głosowej
kmis757

Odpowiedzi: 157
Wyświetleń: 54388

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-03-06, 16:07   Temat: Rak płaskonabłonkowy struny głosowej
Reniu, witaj Kochana. Dawno u Siebie nie pisałaś. Co u Ciebie i jak tam Twój przyjaciel: SM. Co do małżonka to dość ciekawa postawa lekarzy. Skoro laryngolog widzi nagle konieczność kontroli co miesiąc to skąd te opory onkologa o zadecydowaniu wykonania kontrolnych badań MRI (Rezonansu magnetycznego). Mąż powinien nalegać na kolejnej wizycie na wydanie skierowania. Co do tego odksztuszania... to normalne u nas... my to nazywamy tu na Forum jak poczytasz; kluchami. To normalny objaw po lampach a jeśli bardzo przeszkadza to można czasami stosować i to nie czekając na lekarza; Tussicom 200 (2 * dz.) Flegamina bardziej na przeziębieniowe zmiany, ostatnio ktoś tu pisał, że dostał ACC, choć to też bardziej na przeziębieniowe. Pozdrawiamy wiosennie ::thnx::
  Temat: Rak płaskonabłonkowy struny głosowej
kmis757

Odpowiedzi: 157
Wyświetleń: 54388

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-10-16, 18:55   Temat: Rak płaskonabłonkowy struny głosowej
Reniu bardzo się cieszę z opinii Laryngologa i powodzenia leczenia Twojego męża. Pamiętajcie jednak, że Laryngolog popatrzył na wynik MRI, zbadał;
- zajrzał do ust
- popatrzył przez lusterko
- sprawdził na wyczucie za pomocą palca głęboko w przełyku stan całej krtani.
Tylko tyle i aż tyle. Mąż powinien "stanowczo"na następnej wizycie u Onkologa "poprosić" o kolejne badania MRI i dopiero na podstawie porównania tych dwóch badań: Specjalista Radiolog opisujący badanie, na podstawie tego co widzi i porównania z pierwszym wynikiem MRI opisze i wyda miarodajną opinię o stanie męża po przebytym leczeniu.
Dopiero po tak wykonanych badaniach możecie spać spokojnie.
Pozdrawiam serdecznie :)
  Temat: Rak płaskonabłonkowy struny głosowej
kmis757

Odpowiedzi: 157
Wyświetleń: 54388

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-09-26, 17:24   Temat: Rak płaskonabłonkowy struny głosowej
Reniu, bardzo trudno odpowiedzieć jednoznacznie na ten wynik MRI. Wydaje mi się, że powinnaś być dobrej myśli i nie denerwować się. Wygląda to bardziej na stan po chordektomi laserowej i radioterapii jaką ma za sobą mąż. Z własnego doświadczenia i rozmów tu na Forum widzę, że w naszym kraju nie stosuje się, jeśli nie ma ponownego rozrostu tkanek, pobierania wycinków do badań histopatologicznych po przebytym leczeniu radioterapii. Onkolog powinien jednak, gdy uzna, że stan jest niejednoznaczny na wykonanie ponownego (trzy m-e po pierwszym) Rezonansu Magnetycznego. Wyniki porównuje się i to jest wyznacznik dla właściwej oceny stanu pacjenta. Nie podważam kompetencji moderatora Richelieu, ale w moim przypadku też odpowiedział mi, że takie pobranie wycinka jest wskazane. Strasznie mnie to zmartwiło a w Gliwicach Prof. Składowski ocenił całkiem inaczej i jak na razie to się u mnie potwierdza. Trudno jest na wizytach kontrolnych cos wymagać, wymuszać. Lekarze w całym kraju są różni a mu różnie prowadzeni. Rozumie też Twoją troskę. Wydaje mi się jednak, że kolejny MRI (rezonans) powinien był być zlecony. Zapytajcie i poproście o skierowanie na wizycie u Laryngologa, choć z doświadczenia wiem, że powie; skoro Onkolog nie zlecił to nie widzę potrzeby... Reniu, co do uczucia obcego ciała w przełyku, to u mnie taki stan jest cały czas od zakończenia leczenia i wiem, że tak czuje nie tylko ja. Nie powinno to jednak usypiać Waszej czujności i wszystko trzeba sprawdzać i traktować poważnie. Pozdrawiam. Krzysztof
Ps. Po roku starajcie się o badanie PET na ocenę całego organizmu bo w tej chwili , tak jak to jest przyjęte, zajmują się oceną stanu miejsca leczonego męża.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy struny głosowej
kmis757

Odpowiedzi: 157
Wyświetleń: 54388

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-09-06, 14:43   Temat: Rak płaskonabłonkowy struny głosowej
panda,
- Reniu oczywiście; Podlasie; :omondieu: sorki. Czekamy na pozytywne wyniki MRI - powodzenia... ::thnx::
  Temat: Rak płaskonabłonkowy struny głosowej
kmis757

Odpowiedzi: 157
Wyświetleń: 54388

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-09-05, 14:41   Temat: Rak płaskonabłonkowy struny głosowej
panda napisał/a:
Laryngolog po oględzinach stwierdził, że jest w porządku

- skoro Pani Beata (laryngolog) tak powiedziała to już jest z czego sie cieszyć Reniu. :) Wyniki za 14 dni roboczych (będą w gabinecie nr 2) i tam wizyta (po zarejstrowaniu się wcześniejszym) i ocena MRI.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy struny głosowej
kmis757

Odpowiedzi: 157
Wyświetleń: 54388

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-09-03, 10:30   Temat: Rak płaskonabłonkowy struny głosowej
panda napisał/a:
wszystko co dobre, kciuki, myśli, fluidy

- Reniu mocno :okok" , bedzie wszystko OK, napewno będzie.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy struny głosowej
kmis757

Odpowiedzi: 157
Wyświetleń: 54388

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-06-26, 16:16   Temat: Rak płaskonabłonkowy struny głosowej
panda napisał/a:
dlatego tu jestem

- i świetnie Reniu, że tu z nami jesteś i pytaj o wszystko co Ciebie niepokoi
panda napisał/a:
jeśli chodzi o moje SM, to "nie rokuje

- tak Reniu, znam dobrze co to znaczy SM stad moje pytania i troska o Twoje zdrowie. Nasze choroby nowotworowe dają szanse na wyleczenie, Stwardnienie Rozsiane niestety jest nieuleczalna choroba. Mam jednak nadzieję, że kolejny rzut, kolejne pogorszenie nie zawita u Ciebie wcześniej niż za sto lat. Tego życzę z całego serca :flower:
  Temat: Rak płaskonabłonkowy struny głosowej
kmis757

Odpowiedzi: 157
Wyświetleń: 54388

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-06-24, 16:19   Temat: Rak płaskonabłonkowy struny głosowej
panda napisał/a:
Napiszcie mi proszę , jak długo po radioterapii krtani, można odczuwać dyskomfort, drapanie. Mąż często odchrząkuje i mówi , że coś tam jest i go to drażni. Nie wiem co mam o tym myśleć, poradźcie proszę co robić.
Laryngolog na kontroli w maju mówił, że jest w porządku, teraz jedzie 3.07.
We wrześniu rezonans ale to jeszcze tyle czasu.... :|
Pozdrawiam Was serdecznie :)

Reniu mąż powinien się oswoić z myślą, że przeszedł bardzo poważne leczenie... i zdawać sobie sprawę co to jest za choroba. To co nazywa uczuciem obcego ciała w przełyku jest sprawą naturalną. Uszkodzone i wysuszone błony śluzowe potrzebują wielu miesięcy na regenerację. Mogą też nigdy już nie powrócić do stanu z przed choroby i o tym był na pewno informowany przed podjęciem leczenia w DCO. Na wizycie kontrolnej 03 lipca niech o wszystkich odczuciach i dolegliwościach opowie Pani Dr Beacie( gabinet laryngologiczny), a ona na pewno znów spokojnie mu wszystko wytłumaczy. Namawiam do zapisania sobie pytań na kartce, zresztą zawsze do tego mnie namawiała aby nic mi nie umknęło. Niech z tego korzysta bo pacjenci z innych rejonów Polski nie maja takiej możliwości a wizyty u laryngologów (często w innych miejscach niż radioterapeuta-onkolog, których w DCO gabinety są obok siebie), często kończą się niemiłym rozczarowaniem. Znam to choćby z rozmów na Zlocie. Jeśli dodatkowo mąż ma; uczycie "kluch" w przełyku, suchości, braku śliny i smaku, porannego kaszlu; to kolejny dowód na to, że ma skutki uboczne po radioterapii szyi. Ustępują one powoli ( lub mogą pozostać na całe życie) i nie jest to nic niepokojącego. Pamiętać trzeba także, że zawsze mogą pojawić się późne skutki uboczne. Jak pamiętam miał małą dawkę promieni więc i skutki uboczne mogą/powinny być łagodniejsze. Za wyniki MR we wrześniu trzymam :okok" . Wszystkiego dobrego i powodzenia u Ciebie Reniu w walce z SM.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy struny głosowej
kmis757

Odpowiedzi: 157
Wyświetleń: 54388

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-05-31, 16:03   Temat: Rak płaskonabłonkowy struny głosowej
Witaj Reniu. Zapytam najpierw o Twoje zdrowie i co u córci? Co do męża to sama widzisz, że jak się człowiek nie zatroszczy sam, nie upomni to jest z tym różnie. Guz był u niego w zasadzie nie duży ale to nie przesądza o niczym i kontrola powinna być. U nas w DCO kontrole są nawet po takich niewielkich guzkach, po miesiącu pierwsza i przez rok co 3 miesiące i na tym nie koniec. A jak u niego samopoczucie i kiedy robił sobie badania w rejonie, chodzi mi o morfologie.
Pozdrawiam serdecznie i miłego dnia Reniu. :flower:
  Temat: Rak płaskonabłonkowy struny głosowej
kmis757

Odpowiedzi: 157
Wyświetleń: 54388

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-20, 11:09   Temat: Rak płaskonabłonkowy struny głosowej
panda,
Gratulacje dla Mirka za odwagę. Oby tylko odwaga szła w parze z rozsądkiem tego mu życzę serdecznie. Mam nadzieję, że całkiem o nas nie zapomnisz [b]Reniu.[/b] :)
  Temat: Rak płaskonabłonkowy struny głosowej
kmis757

Odpowiedzi: 157
Wyświetleń: 54388

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-18, 18:54   Temat: Rak płaskonabłonkowy struny głosowej
To dobre nowiny od Was Reniu. Profilaktycznie, czyli o mniejszej sile, dlatego skutki uboczne powinny być mniejsze. TK też robi się nie wcześniej niż 3/4 miesiące po radioterapii bo w tej chwili jeszcze mogą być i pewnie są odczyny popromienne w przełyku i odraz byłby zamazany; nieczytelny. Pozdrawiam a Ty trzymaj się dzielnie walcząc ze Stwardnieniem... Reniu. :)
  Temat: Rak płaskonabłonkowy struny głosowej
kmis757

Odpowiedzi: 157
Wyświetleń: 54388

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-05, 09:41   Temat: Rak płaskonabłonkowy struny głosowej
panda napisał/a:
W środku krtani , tak jak na szyi schodzi naskórek ?

W środku przełyku mąż ma stan zapalny, który będzie się utrzymywał jeszcze bardzo długo. Bardzo często zatrzymują się w przełyku drobinki pokarmu. Jest tam sucha, uszkodzona przestrzeń do której bardzo łatwo przykleja się pokarm. Czasem po długim czasie od posiłku potrafimy z kaszlem wydalać te pozostałości. Kaszel często utrzymuje się długo po leczeniu zwłaszcza z rana. Czy mąż przypadkiem nie pije chłodnych napoi (tylko ciepłe powinien pić nie gorące) lub soków albo kwaśnych, które podrażniają przełyk? Ja jestem już 10 m-y po leczeniu a nadal mam dietę: "0" solni. Słodycze, sól, soki, kwaśne, powodują od razu u mnie kaszel. Może trzeba zwrócić uwagę właśnie na to jako przyczynę.
Reniu, wiem doskonale o czym piszesz w swojej sprawie. Trzymaj się dzielnie i nie poddawaj ani na chwile. Pozdrawiam serdecznie. :)
  Temat: Rak płaskonabłonkowy struny głosowej
kmis757

Odpowiedzi: 157
Wyświetleń: 54388

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-29, 18:58   Temat: Rak płaskonabłonkowy struny głosowej
panda,
Komórki wątroby (na przykład) w naszym organizmie odnawiają się około 17 razy w ciągu roku a komórki mózgu i nerwów nie odnawiają się wcale w czasie całego naszego życia. Wiesz doskonale co dzieje się w czasie każdego kolejnego rzutu SM więc proszę pomyśl bardziej o sobie.
Pozdrawiam ciepło. :)
  Temat: Rak płaskonabłonkowy struny głosowej
kmis757

Odpowiedzi: 157
Wyświetleń: 54388

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-27, 13:33   Temat: Rak płaskonabłonkowy struny głosowej
panda,
Dopiero zakończył leczenie i już chciałby do pracy. Trochę to niepoważnie brzmi. Chyba naprawdę nie dotarło do niego na co zachorował. Do pierwszej kontroli powinien dużo wypoczywać, unikać słońca i prac wysiłkowych, spożywania pokarmów kwaśnych, pikantnych i gazowanych. Ponadto picia alkoholu i palenia papierosów. TK i MR zaleca się dopiero po co najmniej 4 miesiącach bo wyniki teraz będą niedokładne ze względu na odczyny popromienne i stany zapalne, które wewnątrz są i będą powoli się goiły. Jak już będzie miał TK - tomograf zlecony to nie raz tylko co jakiś czas. Powinien unikać także mycia wodą okolicy napromieniowanej przez co najmniej miesiąc. Skóra napromieniowana a moczona może spowodować trwałe zmiany ( twarda ciemna skóra). Przed pierwszą kontrola dobrze jest zrobić u siebie w rejonie badania morfologii krwi. Jak mąż zobaczy wyniki to może wtedy trochę odpuści i zrozumie na co jest chory. Tak, na co jest chory a nie na co był chory. Te odczucia w przełyku, czasem też jak to my określamy kluchy, czy też kaszel są niczym niepokojącym zaraz po zakończonym leczeniu radioterapią.
Nie napisałaś kiedy pierwsza kontrola męża.
Pozdrawiam serdecznie.
Ps. Jak Twoje samopoczucie i Twoje dolegliwości. :)
  Temat: Rak płaskonabłonkowy struny głosowej
kmis757

Odpowiedzi: 157
Wyświetleń: 54388

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-26, 20:15   Temat: Rak płaskonabłonkowy struny głosowej
Pisze na nim, że na recepte. U mnie kupowałem po szpitalu bez recepty i bez problemu. :)
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group