1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak migdałka płaskonabłonkowy rogowaciejący
kmis757

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 16801

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-08-22, 10:57   Temat: Rak migdałka płaskonabłonkowy rogowaciejący
Katarzyna73 napisał/a:
dostałam 2 zastrzyki Zarzio 48.

- czyli czynnik wzrostu; w tym wypadku: niski poziom neutrofili – rodzaj białych krwinek.
Wyniki morfologi po radioterapii z jednoczesna chemioterapia powracają do normy przez kilka miesięcy i nie są niczym niepokojącym, choć powinny być stale monitorowane.
  Temat: Rak migdałka płaskonabłonkowy rogowaciejący
kmis757

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 16801

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-29, 11:13   Temat: Rak migdałka płaskonabłonkowy rogowaciejący
Katarzyna73,; witaj wśród Przyjaciół. Jestes na etapie przygotowania do leczenia radioterapią z chemioterapia. 3 chemie i 33 lamy, czyli podobny plan leczenia jak u mnie. Teraz musisz się wyciszyć, poznać przeciwnika i spokojnie podejść do leczenia. To co za Tobą to pierwszy etap leczenia. Ten drugi etap jaki przed Tobą jest troszkę trudniejszy. Jest on jednak bardzo ważny; przeciwnik musi być dokładnie zniszczony abyś mogła cieszyć się całkowitym wyleczeniem. Na pewno musisz mieć pomoc przy córeczce. Leczenie jest dość męczące abyś mogła sobie z tym poradzić sama, tak w czasie końca leczenia jak i zaraz po nim. Wspomagacze zapewne otrzymasz w czasie leczenia w szpitalu a jeśli chodzi o Biotene Oralbalance to będzie Tobie potrzebne bardziej dopiero po zakończonym leczeni. W czasie leczenia brak śliny będzie przychodził stopniowo i można pomóc sobie sztuczną śliną w aerozolu; Mucinox, jaki otrzymywałem w DCO. Na pierwsze rany popromienne w ustach dostawałem Elugel i tym smarowałem wszystko co pojawiało się w ustach (język, ślinianki, dziąsła), a dodatkowo do płukania dostawałem w szpitalu; Hesco sept i Cophosol. No i nie zapominaj o smarowaniu szyi od pierwszych lamp; na początek Linomag a jak wystąpią odczyny popromienne to szpital powinien zapewnić Tobie odpowiednie maści. To na początek wystarczy. Tak jak radzi Gazda, teraz jedz do woli bo po chemii, tej mocniejszej jaka dostaniesz, może być różnie, ale tego Tobie nie życzę. Będzie dobrze, tylko musisz w to wierzyć od pierwszego dnia a skutki uboczne przyjmować dzielnie, od pierwszego dnia, bo one będą...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group