1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak krtani
kmis757

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 83695

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-01-17, 15:21   Temat: Rak krtani
sebaele napisał/a:
jak mama była 15 stycznia w CO to lekarz zapytał czy chce mieć radioterapie i chemioterapie czy tylko radioterapię a mama nie odpowiedziała nic...

Czytając historie z całego poprzedniego roku, widać, że mama przeszła ogromna gehenn. Nie zrozum mnie żle, ale kto jest stale przy mamie w czasie tych wizyt, konsultacji, badań. Z tego co piszesz, mama jest w straszliwym stresie i nawet nie próbuje podjąć dyskusji z lekarzem. Ktoś z was, z rodziny, powinien być stale przy mamie, rozmawiać z nią, doradzać, pytać lekarza gdy coś jest niezrozumiałe lub nie do końca jasne. Po mojej dotychczasowej przygodzie z onkologią, przeszedłem przez wiele gabinetów, wielu specjalistów i jeszcze nigdy nie spotkałem się z niezrozumieniem, spokojnymi odpowiedziami na wszelkie pytania.
Obecnie jesteście już we właściwym miejscu i na właściwej drodze do rozpoczęcia radioterapii. Gdy lekarze podejmą decyzje, że mama kwalifikuje się do jednoczesnej chemioterapii, to na pewno zostanie jej poddana. Może i odmówić, takie jest prawo każdego z nas ale w przypadku mamy, jej stanu, wydaje mi się jednak bardzo konieczna.
Nie myślcie już o tym, czy czas jest nie nazbyt odległy itp. Miejsce i sposób leczenia jest dla mamy bardzo dobry. Pytajcie w każdym miejscu o wszystko co was nurtuje, a na pewno będziecie dobrze i spokojnie informowani.
Stan mamy, według lekarza, jest zasadny na załatwienie dowozu do szpitala przez transport medyczny. Aby to było możliwe, musicie postarać się wtedy, o takie skierowanie od lekarza, aby zamówić teki transport medyczny.
Powodzenia sebaele,
  Temat: Rak krtani
kmis757

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 83695

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-01-16, 17:33   Temat: Rak krtani
Mamie wykonano 'maskę', czyli rozpoczęto procedurę przygotowawczą do radioterapii, tj. po wykonanej masce, wykonuje się szczegółowe planowanie radioterapii przez fizyka i technika, co trwa kilka dni (stąd to oczekiwanie).... a na kolejnej wizycie; czynności sprawdzające na symulatorze i dopiero rozpoczęcie radioterapii...
USG to badanie dodatkowe, sprawdzające...
Uczucie obcego ciała w przełyku (kluch), to naturalne w takim stanie. Gdy będą narastały i mocno przeszkadzały, mama powinna zgłosić lekarzowi prowadzącemu...
W czasie radioterapii, zwłaszcza trwającej długo, stosowanie protezy u mamy będzie raczej niemożliwe.... ale to sprawa indywidualna każdego pacjenta...
Powodzenia :)

[ Dodano: 2014-01-16, 17:35 ]
I pytajcie, pytajcie... na każdej wizycie :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group