1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz ślinianki przyusznej prawej
lewmarek

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 38387

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-11-30, 15:39   Temat: Guz ślinianki przyusznej prawej
kaja napisał/a:
Ojej dzięki,a mi nawet uwagi nie zwrócili gdy jadłam chipsy na sali ...

Pisałem i rozmawiałem z wieloma luźdzmi, którzy mieli taką samą operację jak my i powiem Ci szczerze, że nikt inny nie miał diety. Widać co szpital to obyczaj. Nie wiem, piszę jak ja miałem.

kaja napisał/a:
Nie wiem na razie dokładnie co to jest ta przetoka i jak się objawia

"coś cieknie" za uchem, szczególnie w trakcie jedzenia. często takie coś się samo "zalepia", niekiedy pomoc chiruga jest nieodzwona.

kaja napisał/a:
Pozdrawiam serdecznie.

Pozdrawiam również i przepraszam za gadatliwość. Jestem w pracy, a czym więcej piszę, tym oni myślą, że więcej pracuję.
  Temat: Guz ślinianki przyusznej prawej
lewmarek

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 38387

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-11-30, 15:21   Temat: Guz ślinianki przyusznej prawej
kaja napisał/a:
jeśli możesz napisz proszę czego powinnam unikac bo nie mam pojęcia a w internecie nie mogę znależc żadnych wiadomości na ten temat.


Powiedzieli mi, żebym przez 2-3 tyg. od operacji unikał arbuzów, gum do żucia, ketchupu i generalnie rzeczy ostrych i pikatnych (pizza itd).
  Temat: Guz ślinianki przyusznej prawej
lewmarek

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 38387

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-11-30, 15:08   Temat: Guz ślinianki przyusznej prawej
kaja napisał/a:
dostałam 10 dni zwolnienia z pracy łącznie z pobytem w szpitalu czyli w poniedziałek powinnam pójść do pracy ,nie jest to dla mnie problem ale się zastanawiam czy nie za szybko?


Jeśli mogę się wtrącić...

Nie, tyle zwolnienia ile dostałaś spokojnie wystarczy.

Jedyne co ,,grozi" po takim zabiegu to możliwość utworzenia przetoki ślinowej, dlatego wskazana jest dieta zawierająca produkty, które nie powodują nadmiernego wytwarzania śliny.
  Temat: Guz ślinianki przyusznej prawej
lewmarek

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 38387

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-10-28, 22:53   Temat: Guz ślinianki przyusznej prawej
kaja napisał/a:
martwię się troszkę bo węzeł na szyi po stronie guzka nadal powiększony


Czy to nie jest czasem węzeł podżuchwowy? Węzły podżuchwowe mają to do siebie, że potrafią być wieeeelgachne nawet jak są odczynowe.
  Temat: Guz ślinianki przyusznej prawej
lewmarek

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 38387

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-10-12, 17:44   Temat: Re: Guz ślinianki przyusznej prawej
kaja napisał/a:
W związku z tym mam wątpliwości czy przy takiej diagnozie 1 mc lub dłużej to długo


Nie, to nie jest długo. Nowotwory ślinianki to w ogromnej większości gruczolaki wielopostaciowe tak jak Ci powiedział lekarz. Przy takim przez miesiąc nic nie powinno się stać.

Gruczolak wielopostaciowy bardzo rzadko przeistacza się w raka i zwykle robi to po kilkunastu/kilkudziesięciu latach. Ale i tak sytuacje tego typu są rzadkie.

Z G.W. problem jest inny: bo choć jest traktowany jako nowotwór łagodny to z racji swojej budowy (torebka może mieć wypustki) może się nawracać. Porozmawiaj o tym z lekarzem, który będzie Cię operował, nie zgadzaj się na proste wyłuszczenie guza, a na częściową/całkowitą paritedoktomię.

A z tymi węzłami chłonnymi to jest różnie: oczywiście super, że masz niepowiększone, ale sam fakt powiększenia też niewiele mówi. Ja na przykład miałem bardzo brzydki, wielgachny węzeł chłonny tuż przy guzie co sugerowało złośliwość skubańca, ale po wycięciu również okazał się G.W.

Jeśli masz jakieś pytania odnośniu guza ślinianki, G.W. śmiało pisz na prv albo na maila (kasztanowski@vp.pl). Jestem dość świeżo po wycięciu tego skubańca.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group