1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz płuca J98.9/D38.1 B-szcz
lilalou

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 21043

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-06, 14:35   Temat: Guz płuca J98.9/D38.1 B-szcz
Latarnia współczuję ogromnie
Mama już odpoczywa
Dzielnie walczyłyście, walka dobiegła końca ale teraz trzeba żyć dalej bez bliskiej osoby co jest trudne-trzymaj się kochana!
  Temat: Guz płuca J98.9/D38.1 B-szcz
lilalou

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 21043

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-04, 20:54   Temat: Guz płuca J98.9/D38.1 B-szcz
Trzymaj się!
Oby jak najłagodniej, bez cierpienia...
  Temat: Guz płuca J98.9/D38.1 B-szcz
lilalou

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 21043

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-03, 22:21   Temat: Guz płuca J98.9/D38.1 B-szcz
Moze jedna/dwie łyżki oleju rycynowego - można kupić w aptekach.
Tani, naturalny, naprawdę daje efekt.

siostra radke, niesamowite jak ludzie umieją łączyć się w cierpieniu.
Fajnie, że tak wspieracie się z Latarnia.
W ogóle fajnie, że tutaj na forum można znaleźć takie wsparcie-same dobre dusze!

[ Dodano: 2016-02-03, 22:28 ]
Mama Latarni jest niespokojna - przydaloby się podać coś wyciszającego.
Jednak do tego konieczny jest kontakt z hd :/
Oby w tym drugim hd było lepiej i żeby udało się przepisać - ehh wiem co to znaczy samemu borykac się z chorym nie majac skad zaczerpnąć pomocy
  Temat: Guz płuca J98.9/D38.1 B-szcz
lilalou

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 21043

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-02, 13:41   Temat: Guz płuca J98.9/D38.1 B-szcz
Na temat hospicjum stacjonarnego czy oddzialu paliatywnego zdania na forum są podzielone i w ogóle się nie dziwię bo jest to indywidualne podejście.
W moim akurat przypadku kiedy zaczęły byc problemy w związku z przerzutami do mózgu, mama mieszka sama, a tylko ja i brat mamy (prawie 70 lat) się nią opiekowalismy, przy czym mam dwojke malutkich dzieci, kiedy odmawiali pomocy z hd bo czekamy w kolejce i bylismy zdani wylacznie na siebie, dwa razy wzywalismy pogotowie bo zupelnie nie mialam skąd zaczerpnąć pomocy...
to Oddzial Medycyny Paliatywnej okazał sie dobrą decyzją.
Z tym, że mnie bylo o tyle łatwiej gdyż mama wcześniej oznajmiła mi, że jak już bedzie z nią bardzo źle to chcialaby mieć zapewniona fachową pomoc w hs (u nas nie ma hs więc mama jest na oddziale paliatywnym)-także miałam mamy zgode, bo zdaje sobie sprawę ze nie jest to latwa decyzja gdy trzeba ja podjąć samemu lub wbrew choremu
  Temat: Guz płuca J98.9/D38.1 B-szcz
lilalou

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 21043

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-02, 12:26   Temat: Guz płuca J98.9/D38.1 B-szcz
siostra radke, a z hd nie mają kontaktu do lekarza?
To wystarczyłaby może chociaż jedna wizyta, żeby przepisał odpowiednie leki przeciwbólowe i rodzina by je sama podawała.
  Temat: Guz płuca J98.9/D38.1 B-szcz
lilalou

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 21043

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-02, 11:58   Temat: Guz płuca J98.9/D38.1 B-szcz
Latarnia mam podobną sytuację:
Mama z niedrobnokomórkowym rakiem płuca prawego, przerzuty do mózgu (wiem, ze robilyscie tk glowy i nic nie wyszlo ale minęło ponad miesiąc)-zaczęła robić dziwne rzeczy.
Ciężko było na tyle, ze przez swoje nielogiczne myślenie mama nie chciała brac leków, a nawet się załatwić bo nie sterylna toaleta... i ona tak nie moze... i wstrzymywała.
Zero współpracy, nie można bylo nic wytłumaczyć, a przy tym stany niepokoju i lęku.

Mama obecnie przebywa na Oddziale Medycyny Paliatywnej i ma tutaj profesjonalna opiekę.

Potrzebujecie pomocy, zacznij od hospicjum domowego.
Koniecznie jak najszybciej weź skierowanie bo nie wiem jak w Twojej miejscowowsci ale czasem czeka sie w kolejce na objecie opieka przez hospicjum domowe.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group