1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 30
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak krtani
mVeltan

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 83689

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-04-13, 00:17   Temat: Rak krtani
Serdeczne wyrazy współczucia ::rose:: ::rose:: ::rose::
  Temat: Rak krtani
mVeltan

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 83689

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-04-12, 16:37   Temat: Rak krtani
sebaele napisał/a:
Zadzwoniłem do lek. rodzinnego stan mamy bardzo dobrze zna bo pani pielęgniarka już mu powiedziała. Rozmawiał dobre z 30min zemną, powiedział że może wystawić zlecenie na test ale proszę się zastanowić czy to jest sens wozić mamę w takim stanie? Założenie rurki PEG nie przedłuży jej życia tak naprawdę że mamy stan jest już krytyczny.

Musisz podjąć bardzo trudną decyzję, według mnie lekarz ma racje. Mama powoli odchodzi i nic już tego nie zmieni, zatem czy warto narażać Ją na dodatkowe cierpienie? Na to pytanie musicie sobie z siostrą odpowiedzieć, niestety nikt z nas nie może wam w tym pomóc. Trzymaj się

[ Dodano: 2021-04-12, 16:45 ]
sebaele napisał/a:
Pomóżcie proszę bo czuję że jak czegoś nie dopełnię a stanie się coś to będę miał pretensje do siebie.

Zrobiłeś wszystko co było można, najważniejsze że cały czas jesteś z Mamą, nie możesz mieć do siebie żadnych pretensji, Mama na pewno powiedziałaby to samo gdyby mogła. Trzymaj się
  Temat: Rak krtani
mVeltan

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 83689

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-04-12, 13:02   Temat: Rak krtani
sebaele napisał/a:
Może podać jakieś inne kroplówki a nie tylko sól i glukoza.

Nie jak już pisałem zwiększenie ilości kroplówek doprowadzi w tym stanie do obrzęku płuc i mówiąc potocznie nawet do "utopienia" Mamy. Sól i glukoza całkowicie wystarczy Niestety Mama jest już w tym stanie że każde bardziej agresywne próby leczenia zaszkodzą a nie pomogą. Pozdrawiam trzymaj się
  Temat: Rak krtani
mVeltan

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 83689

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-04-12, 11:32   Temat: Rak krtani
sebaele napisał/a:
Pielęgniarka właśnie była, wspominałem o lekarzu ale nic nie odpowiedziała, sama widzi jaki stan mamy i że tu tylko potrzebny spokój nic więcej.

Pielęgniarka ma racje, bądz blisko Mamy tak najlepiej Jej pomożesz, medycznie dla Mamy nie można już nic niestety zrobić, pozostaje łagodzenie objawów. Ale lekarz powinien koniecznie zobaczyć Mamę tu nie wystarczy pielęgniarka i teleporada być może tak jak pisze Missy trzeba będzie Mamę troszeczkę nawodnić podskórnie i podać leki.
sebaele napisał/a:
Dzwoniliśmy dziś na chirurgię i powiedzieliśmy że wynik covid mamy lecz będzie starszy niż 48h i że mama jest nieprzytomna 0 kontaktu z nią, mamy czekać na telefon co zdecyduję ordynator.

Nie sądze aby w tym stanie Mamy zdecydowano się na jakikolwiek zabieg i moim zdaniem zakładanie PEG obecnie nie ma sensu. Trzymaj się mocno
  Temat: Rak krtani
mVeltan

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 83689

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-04-12, 00:43   Temat: Rak krtani
sebaele napisał/a:
Czy w takim stanie może jechać na chirurgię? Bo przecież na Wtorek mamy chirurga na PEG.

Obawiam się że w tym stanie narażanie Mamy na transport, zabieg nie ma sensu choroba za szybko postępuje ale musisz zapytać lekarza i podjąć decyzję.
sebaele napisał/a:
eśli nie chirurgia to może kierować mamę na odział paliatywny do Katowic? Jak pisałem mama już nie bierze żadnych leków. sterydów itd przeciw bólowych również więc jak by trafiła na dany odział to już by wiedzieli jak do niej podejść? Proszę doradźcie mi coś .

Tutaj ciężko doradzić cokolwiek, jeśli Mama nie cierpi i można w domu podać leki np dożylnie to pewnie wolałaby zostać w domu. To chyba najtrudniejsza decyzja jaką musisz podjąć biorąć pod uwagę zarówno stan Mamy ale i siebie czy poradzisz sobie w domu w razie jakichś niespodziewanych komplikacji. Trzymaj się.
  Temat: Rak krtani
mVeltan

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 83689

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-04-12, 00:09   Temat: Rak krtani
missy napisał/a:
Nie jestem lekarzem. Ale wszystko co piszesz jest dosyć kompletnym i wyraźnym obrazem procesu umierania.
Wiem, że chcesz to widzieć inaczej.

Nietety missy ma racje w tym stadium choroba postępuje w zastraszającym tempie, chciałbym bardzo napisać co innego ale sam widzisz że z dnia na dzień stan Mamy się pogarsza.
missy napisał/a:
Zapytaj o sens podawania kroplówek.

To bardzo ważne w tym stanie bardzo łatwo spowodować obrzęk płuc i narazić Mamę na dodatkowe cierpienie, lekarz powinien osobiście zbadać Mamę i zadecydować o podawaniu kroplówek żadna teleporada tu nie pomoże. Trzymaj się mocno .
  Temat: Rak krtani
mVeltan

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 83689

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-04-11, 15:01   Temat: Rak krtani
Trzymaj się, wiem że to trudne choroba szybko postępuje. Po prostu bąfdz z Mamą to najlepsze co w tej chwili możesz zrobić
  Temat: Rak krtani
mVeltan

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 83689

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-04-11, 01:55   Temat: Rak krtani
Niech Mama śpi, zwilżaj usta i bądz blisko, robisz wszystko co możesz wspaniale opiekujesz się Mamą. Też o Was myślę i pozdrawiam
  Temat: Rak krtani
mVeltan

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 83689

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-04-10, 19:24   Temat: Rak krtani
missy napisał/a:
Jeżeli mama chce leżeć w jakiejś pozycji to po co to zmieniać? Nie zmuszajcie jej do czegoś czego nie chce, przecież teraz liczy sie tylko jej spokój.

Dokładnie tak, spokój, komfort to teraz najważniejsze. Mama jest bardzo osłabiona i każdy ruch jest ogromnym wysiłkiem jeżeli będzie Jej coś potrzeba na pewno to zasygnalizuje. Niech sobie spokojnie odpoczywa to jest w tej sytuacji najlepsze. Pozdrawiam
  Temat: Rak krtani
mVeltan

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 83689

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-04-10, 12:32   Temat: Rak krtani
sebaele napisał/a:
Czyli jeśli nie wejdą przez przełyk to znaczy że nie założą PEG?

Niestety tak wtedy pozostaje tylko gastrostomia według mnie ze względu na stan Mamy niewykonalna lub mikrojejunostomia która jest bardziej skomplikowana ale mniej obciążająca chorego.
  Temat: Rak krtani
mVeltan

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 83689

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-04-09, 23:44   Temat: Rak krtani
sebaele napisał/a:
Dziś zostało wszystko zgłoszone i dziś miałem dziwny telefon, odbieram typowy lektor coś mówi, wybieram 1 i że mama została objęta kwarantanną, co tu grane? Czyżby lekarz rodzinny podczas zgłaszania napisał że mama ma podejrzenie COVID? Jeszcze będzie tak że wynik wyjdzie Pozytywny i nigdzie jej nie zabiorą

Dziwne z tego co wiem kwaranntanna obejmuje osoby z potwierdzonym covidem lub mieszkające z nimi.
sebaele napisał/a:
mVeltan słabnąć dlaczego przez nowotwór czy przez to że nic nie je i nie pije? Właśnie to mnie też niepokoi że mama tylko na kroplówkach 0 jedzenia i picia

Iprzez nowotwór który rośnie osłabiając Mamę i przez to że nie może jeść,ale główną przyczyną jest oczywiście bardzo zaawansowana choroba
  Temat: Rak krtani
mVeltan

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 83689

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-04-09, 23:04   Temat: Rak krtani
sebaele napisał/a:
elęgniarka jak jej powiedziałem o bólu serca stwierdziła że stan mamy się pogarsza i że możemy spodziewać się najgorszego lecz ja tak nie widzę aby było coś nie tak, jedynie to po wstaniu nieco ręce sinieją ale za chwile wraca wszystko do normy.

To świadczy o osłabieniu krążenia, niestety wygląda na to że organizm zaczyna wyraznie słabnąć.
sebaele napisał/a:
Aha mamy załatwione tak że wymaz na covid pobiorą w domu ale co to będzie za test nie wiem a chirurgia chce PCR. Obawiam się że będzie sporo komplikacji z tym testem i że mamy nie przyjmą jak będzie miała inny niż PCR.

Tak to będzie PCR nie martw się
  Temat: Rak krtani
mVeltan

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 83689

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-04-09, 10:50   Temat: Rak krtani
Wygląda to bardzo poważnie, jeśli te problemy nie ustępują trzeba się natychmiast skontaktować z lekarzem(nocna opieka lub pogotowie).
  Temat: Rak krtani
mVeltan

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 83689

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-04-08, 23:37   Temat: Rak krtani
sebaele napisał/a:
mVeltan mama 14 zabieg czyli rurka PEG a z chirurgii kierują na odział paliatywny gdzie mama zapewne poleży przez kilka dni i wróci do domu.

Oby wszystko się udało, po założeniu PEGa nie będzie już problemu z jedzeniem i piciem
  Temat: Rak krtani
mVeltan

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 83689

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-04-08, 23:16   Temat: Rak krtani
sebaele napisał/a:
Nogi, stopy nie puchną ogólnie obrzęk tylko na twarzy głowie.

To dobra wiadomość świadczy o tym że nerki nadal pracują, a obrzęk jest obrzękiem limfatycznym a on niestety nie ustąpi
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group