1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1mm
madzia_415

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15553

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-04-14, 21:13   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1mm
W dzisiejszym wydaniu Panoramy o 18-ej materiał na temat chemioterapii celowanej w czerniaku. Może ktoś wie coś więcej na ten temat? :http://panorama.tvp.pl/ (14.04.14 zaczyna się od ok. 9 :20)
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1mm
madzia_415

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15553

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-03-21, 09:04   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1mm
Hej,
Wczoraj był chyba najszczęśliwszy dzień w moim życiu. Byliśmy z tatą na usg Radiolog nie znalazł powiększonych węzłów ani szyjnych ani pachowych! Nie potrafię opisać co przeżywaliśmy przez ten tydzień czekając na badanie. Cieszę się strasznie ale za chwile w głowie pojawiają się pytania czy następne badania będą dobre?

pit76, pytasz czy jestem zadowolona z CO. Nie, nie jestem. Tata usuwał czerniaka prywatnie. Wynik był kompletny (mitozy, owrzodzenie) ale onkolog z Bydgoszczy nawet się nie zająknął na temat węzła wartowniczego, od razu była docinka. Na następnej wizycie ten sam, onkolog zapytał się czy tata miał operowane węzły(!). Tydzień temu "wyczuł" powiększone węzły i skierował na pilne usg. Wczoraj po badaniu (na szczęście jest ok) na wizycie pyta: "To Pana coś niepokoiło, że dałem na pilne usg węzłów?!
Na badania kieruje niechętnie. Tylko co pół roku i to dlatego, że ja naciskam. Wiem, że mają ogrom pacjentów, ale mimo wszystko to nie tak powinno wyglądać. Także nie odpuszczaj. Twoja mama powinna mieć zrobione dokładniejsze badania. Trzymam kciuki.

M.
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1mm
madzia_415

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15553

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-03-12, 13:07   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1mm
Witam,

Długo się nie odzywałam choć regularnie zaglądam na forum. Dziś tata był na kontroli u onkologa i ten wyczuł powiększone węzły pod pachą. Tata dostał skierowanie na usg z dopiskiem "pilne". Oczywiście wiem, że nic nie jest przesądzone ale jestem załamana. Nie mogę się uspokoić...Czy każdy powiększony wyczuwalny węzeł chłonny oznacza przerzut? Tatuś nie przechodził ostatnio żadnych infekcji, chorób. Jak tylko będę znała wynik usg to oczywiście odezwę się ale zawalił mi świat :cry:
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1mm
madzia_415

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15553

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-09-15, 10:40   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1mm
Panikuje wiem :) taka moja natura już :roll: Ale tyle się pisze tu na forum o prof. Rutkowskim, że nawet gdyby wizyta nie przyniosła nic nowego to i tak warto jechać no nie? ;)

Pozdrawiam, M.
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1mm
madzia_415

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15553

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-09-14, 15:41   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1mm
Hej!

Potrzebuję Waszej rady- napisałam maila do prof. rutkowskiego, dziś odpisał, że tata ma się stawić w klinice przed wejściem A z samego rana. Wcześniej zapisywałam tate na 7-ego października. nie zdążył jeszcze "załatwić" skierowania. W związku z tym moje pytanie- jechać teraz w poniedziałek jeśli nie mamy skierowania? Da radę dosłać je potem? Czy czekać na 7-ego. Przyznam szczerze, że jestem cała roztrzesiona bo nie wiem co robić?
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1mm
madzia_415

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15553

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-09-06, 14:09   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1mm
Hej Wszystkim,

Trochę mnie nie było, więc postaram się w skrócie napisać jak wygląda sytuacja: tata jest po docince marginesów- 26 zdjęto szwy, wynik wycinki- czysto. 4 września wizyta w CO.
Niestety co mnie niepokoi- onkolog dał skierowanie na badanie USG dołów pachowych na grudzień. Ja się go pytam: doktorze a usg jamy brzusznej? On na to: chce Pani? Ja: no oczywiście. Pytam się co z badaniami krwi (Ldh), z badaniami głowy, płuc itd. Onkolog: Nie ma potrzeby na razie, w grudniu z wynikami usg do kontroli. Kazałam tacie zrobić usg i rtg płuc prywatnie. jest już wynik rtg: pola płucne bez zmian. To nas uspokoiło.
Jednak ostatnia wizyta u onkologa mnie zaniepokoiła- dobrze, że weszłam z tatą do gabinetu bo nie wiem czy w ogóle czegoś by się dowiedział. Martwi, mnie też brak badania węzła wartowniczego :-( nie ma godziny, żebym o tym nie myślała.
Uznałam, że najlepszym wyjściem jest wizyta u prof. Rutkowskiego- wizyta jest na 7.10. W związku z tym pytanie do Was: czy jest sens jechać do Warszawy skoro zalecana jest tylko obserwacja? Jeśli tak to jak wyglądapierwsza wizyta u dr?

Pozdrawiam ciepło. M.
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1mm
madzia_415

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15553

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-08-12, 00:13   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1mm
Cytat:
lagodna zmiana to znaczy ze nie jest zlosliwa... nie ma zdolnosci przerzutowych


Dziekuję, wstępuje we mnie nowa nadzieja. Wspaniale, że odpisujecie :)

[ Dodano: 2013-08-12, 17:34 ]
Witajcie forumowicze,

Piszę "na gorąco". Mój tata właśnie jest po wizycie u onkologa. Dr (podobno zresztą bardzo chwalony) powiększył marginesy wycięcia. Uznał, że nie ma potrzeby wycinania wartownika. Wiem, że i tak na to za późno bo marginesy docięte, ale czy z Waszej perspektywy to dobra decyzja? Lekarz powiedział, że rokowania są bardzo dobre i niewykluczone, że nic się dziać już nie będzie. Uczepiłam się jego słów niesamowicie. Tata ma teraz na 4-ego września kontrolę- badania krwi i węzłów. Powiedział też, że idneks mitotyczny dobrze rokuje.

Pozdrawiam wszystkich
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1mm
madzia_415

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15553

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-08-11, 07:51   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1mm
Dziękuję za odp.
\tabelkę znalazłam tu: http://onkologia.zalecenia.med.pl/ (czerniaki skóry, pod. red. P.Rutkowskiego i P.J. Wysockiego)

[ Dodano: 2013-08-11, 22:08 ]
Richelieu napisał/a:

Brodawka łojotokowa, będąca zmianą łagodną: http://portal.abczdrowie.pl/brodawki-lojotokowe


Wiem, że truję ale z nerwów nie mogę spać. Co to znaczy zmiana łagodna przy takich wynikach badania?
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1mm
madzia_415

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15553

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-08-10, 23:13   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1mm
Dziękuję za szybką odp.

Nie rozumiem tylko jednego: przed chwilą znalazłam tabelę odnośnie DIAGNOSTYKI RÓŻNICOWEJ CZERNIAKA SKÓRY i tam do czerniaka rozwiniętego (zaawansowanego miejscowo) zaliczono właśnie brodawkę łojotokową (verruca seborrhoica, keratosis seborhoica)
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1mm
madzia_415

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15553

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-08-10, 22:20   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1mm
Na wyniku było też napisane: verruca seborrhoica. Czy ktoś z Was orientuje się co to oznacza?
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1mm
madzia_415

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15553

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-08-10, 16:39   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1mm
hej :)

A czy ktoś z Was zna może dobrego onkologa w Bydgoszczy, takiego który "zna się na rzeczy" i dobrze nas poprowadzi?
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1mm
madzia_415

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15553

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-08-09, 20:59   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1mm
Witajcie ponownie,

znamię było usuwane tu: http://www.centrumsanitas.pl/

Dziś dostałam pełny wynik badania, przytaczam więc dokładnie:

Rozpoznanie makroskopowe: płasko-wyniosła, brunatna zmiana o średnicy 1.5 cm
Rozpoznanie mikroskopowe: wrzecionowatokomórkowy czerniak bliżej nieokreślony, clark III, grubość 1mm
Na powierzchni drobne owrzodzenie, w skórze nasilony naciek limfocytarny //brisk melanoma//. Inwazji naczyniowej, nerwowej i ognisk satelitarnych nie widać.
Indeks mitotyczny mniejszy od 1 figury na mm2 (do 6 figur). zmiana wycięta doszczętnie- marginesy boczne wynoszą 2 i 6 mm, podstawy 7mm

Tata wizytę u lekarza ma już na 12.08. Czy pełniejszy obraz badania zmienia coś Waszym zdaniem w rokowaniach? co powinniśmy wiedzieć, o co się dopytywać jakie badania w pierwszej kolejności?
Czy to prawda, że czerniak wrzecionowatokmórkowy jest mniej agresywny?

P.S. dziękuję za miłe słowa, dodały mi otuchy a ja mogę teraz podnosić na duchu tatę
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1mm
madzia_415

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15553

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-08-09, 09:58   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 1mm
Witam Wszystkich.

Około 4 miesięcy temu na plecach mojego taty zauważyłam duże znamię. Zapisałam go do CO w Bydgoszczy. Onkolog powiedział, że znamię mu się nie podoba i wyznaczył termin usunięcia na 12 sierpnia, dodatkowo zlecił badanie Usg węzłów chłonnych (powiększonych nie znaleziono). Namówiłam tatę na usunięcie znamienia prywatnie miesiąc wcześniej. Niedawno przyszły wyniki badania:

Czerniak wrzecionowatokomórkowy, Clark III, Breslow 1mm, ognisk satelitarnych oraz inwazji naczyń nie widać.
Indeks mitotyczny 1 figury na 1mm do 6 figur. Zmiana usunięta doszczętnie.

Proszę o wytłumaczenie wyników, tak bardzo się boimy. Wizyta w CO w Bydgoszczy dopiero na 4 września.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group