1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 16
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz lewego płuca i śródpiersia z przerzutami do wątroby
magdal

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 43882

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-10-07, 12:01   Temat: Guz lewego płuca i śródpiersia z przerzutami do wątroby
Ala, tak bardzo współczuję...
Przytulam i będę się modlić dla Taty o Niebo, dla Ciebie o ukojenie bólu...
::rose:: ::rose::
  Temat: Guz lewego płuca i śródpiersia z przerzutami do wątroby
magdal

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 43882

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-09-23, 19:49   Temat: Guz lewego płuca i śródpiersia z przerzutami do wątroby
Ala, dobrze że tata chociaż pije. A próbowaliście coś na poprawę apetytu?
Co do oddechu, niestety, moja wiedza jest za mała bym w tym temacie coś rozsądnego powiedziała.
Przytulam. Magda
  Temat: Guz lewego płuca i śródpiersia z przerzutami do wątroby
magdal

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 43882

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-09-21, 20:18   Temat: Guz lewego płuca i śródpiersia z przerzutami do wątroby
Ala, jak tata?
Pozdrawiam cieplutko.
  Temat: Guz lewego płuca i śródpiersia z przerzutami do wątroby
magdal

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 43882

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-09-11, 13:58   Temat: Guz lewego płuca i śródpiersia z przerzutami do wątroby
Alu, nie odpowiem ci jakoś fachowo, ale bardziej z doświadczenia. Moja mama miała naświetlania głowy. Były profilaktyczne, ale jej zachowanie budziło wątpliwości nie tylko u mnie ale i lekarzy. Po naswietlaniach się poprawiło. Lekarze mówili wtedy ze musiała mieć już jakieś drobne przerzuty, więc poprawa była.
I tego się kochana trzymaj!
Przytulam. Magda
  Temat: Guz lewego płuca i śródpiersia z przerzutami do wątroby
magdal

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 43882

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-09-11, 13:40   Temat: Guz lewego płuca i śródpiersia z przerzutami do wątroby
Ala89,
:/pociesza:/
  Temat: Guz lewego płuca i śródpiersia z przerzutami do wątroby
magdal

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 43882

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-08-26, 15:00   Temat: Guz lewego płuca i śródpiersia z przerzutami do wątroby
Ala, mojej mamie morfologia się poprawiła a czuje się gorzej, ma dużo przerzutów do wątroby a próby wątrobowe są w normie, dlatego myślę, że dobre wyniki w tej chorobie nie muszą świadczyć o tym że jest ok.
Pozdrawiam cieplutko. Magda.
I trzymam wielkie kciuki :uhm!:
  Temat: Guz lewego płuca i śródpiersia z przerzutami do wątroby
magdal

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 43882

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-04-04, 22:59   Temat: Guz lewego płuca i śródpiersia z przerzutami do wątroby
Alu, dziś usłyszałam od pani dr że szpik najlepiej regenruje się sam, a można dietę ubogacić bardziej sałatą i szpinakiem niż np. burakami.
  Temat: Guz lewego płuca i śródpiersia z przerzutami do wątroby
magdal

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 43882

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-03-27, 13:44   Temat: Guz lewego płuca i śródpiersia z przerzutami do wątroby
Alu, moja mama bierze morfine w równych dawkach całodobowo, własnie na te dusznosci, a hospicjum nasze jest b dobre i ja jestem zadowola zopieki. pozdrwiam magda
  Temat: Guz lewego płuca i śródpiersia z przerzutami do wątroby
magdal

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 43882

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-03-19, 08:08   Temat: Guz lewego płuca i śródpiersia z przerzutami do wątroby
moja mama stosuje islę i vocaler, mówi że to jej pomaga....i cały czas ma coś do picia, by nawilżać gardło
  Temat: Guz lewego płuca i śródpiersia z przerzutami do wątroby
magdal

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 43882

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-03-18, 22:23   Temat: Guz lewego płuca i śródpiersia z przerzutami do wątroby
Alu, napisałam Ci odp. na priv zanim przeczytałam inf tutaj, wiem że jest już wynik bronchoskopii...
A co do chemii... Młoda napisała ze 3 dni w szpitalu a potem 21 dni przerwy, moja mama tak własnie ma, tylko że dostaje chemię na dziennym oddziale tzn na wieczór wracamy do domu, a na drugi dzień jedziemy znów do szpitala i tak 3 dni... W ciągu tych 3 tygodni bez chemii jest w domu...W moim mieście nie ma normalnego oddziału onkologii, jest tylko dzienny, ale moja mama chyba nie miałaby siły na dojazdy do innego miasta.
Z tego co piszesz, tata po chemii pójdzie do domu w piątek, zapewne wtedy też lekarz wszystko wam powie, co dalej...i kiedy następna chemia. Ale to dobrze ze podczas brania chemii jest cały czas w szpitalu, ja bardzo się zawsze boję o mame gdy wracamy do domu późnym wieczorem, boję się nocy, zwłaszcza gdy mama źle się czuje po tych wlewach. Spokojniejsza bym była gdyby była w szpitalu przez cały czas brania chemii tzn przez te 3 dni.
Pozdrawiam.Magda.

[ Dodano: 2013-03-18, 22:34 ]
Chrypka może też byc wynikiem brania różnych inhalacji, jeśli po nich nie wypłucze sie dokładnie gardła. Moja mama miała własnie taki problem, teraz zawsze płucze gardło po każdej inhalacji i wziewach, i trochę przeszło...oprócz tego nowotwór, który ma, prawdopodobnie zajmuje nerw tchawiczy ( o ile dobrze pamiętam tłumaczenie pani dr)stąd ma taki ochrypnięty głos, ale ostatnio akurat ten objaw sie troszke cofnął, może po chemii?? nie wiem...
  Temat: Guz lewego płuca i śródpiersia z przerzutami do wątroby
magdal

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 43882

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-03-13, 18:17   Temat: Guz lewego płuca i śródpiersia z przerzutami do wątroby
Alu, nie wiem....ale w sumie dobrze to brzmi bo jeśli jest tam onkologia to moze od razu będzie chemia. Oczywiście gdy będą mieć wynik, jaki to rodzaj nowotworu.
pozdr Magda
  Temat: Guz lewego płuca i śródpiersia z przerzutami do wątroby
magdal

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 43882

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-03-12, 21:11   Temat: Guz lewego płuca i śródpiersia z przerzutami do wątroby
a na jaki oddział? jak jest na skierowaniu?
  Temat: Guz lewego płuca i śródpiersia z przerzutami do wątroby
magdal

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 43882

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-03-11, 09:50   Temat: Guz lewego płuca i śródpiersia z przerzutami do wątroby
no właśnie , dlatego podałam swój wątek do poczytania...pisz do mnie też na pryw...pozdrawiam Magda

[ Dodano: 2013-03-12, 08:23 ]
Jak tata, są juz wyniki bronchoskopii?
  Temat: Guz lewego płuca i śródpiersia z przerzutami do wątroby
magdal

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 43882

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-03-10, 23:46   Temat: Guz lewego płuca i śródpiersia z przerzutami do wątroby
tak, zmiany meta w watrobie, mój wątek cellulae carcinomatosae microcelluleres
  Temat: Guz lewego płuca i śródpiersia z przerzutami do wątroby
magdal

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 43882

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-03-10, 23:35   Temat: Guz lewego płuca i śródpiersia z przerzutami do wątroby
objawowe czyli leczy się objawy choroby, np na kaszel moja mama bierze leki, ma inhalacje, tlen by się jej lepiej oddychało a na dusznoąci morfinę
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group