1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak szyjki macicy
maja12

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 25885

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2009-11-06, 23:24   Temat: Rak szyjki macicy
zufed napisał/a:
Witaj

opis badania TK potwierdza poprzednia diagnozę i mówi również, że w obrzarze badanym nie stwierdza się przerzutów nowotworu.

Co do czekania 2 miesiące też uważam że to trochę długo.Spróbujcie uderzyc do innego ośrodka:Gliwice, Kraków może?

Co do leczenia to możecie się spodziewać radioterapii ( wewnętrznej tzn brachyterapii lub zewnętrznej teleradioterapii) wraz z chemioterapią ale ostatecznie kwalifikować i decydować będzie lekarz.
Możecie zerknąć w to opracowanie, omówione są tak stadia zaawansowania raka szyjki macicy w bardzo przystępny sposób: http://www.profilaktykarsm.pl/files/05.03.03.pdf

Wiem, że zabrzmi to jak banał, ale myśl pozytywnie i wspieraj mamę. Zafundujcie sobie jakąś małą przyjemność jak np wspólny spacerek, jakaś dobra kawa w fajnej kawiarni, należny Wam się :)

Pamiętaj, musisz być silna dla mamy, będzie potrzebowała Twojego wsparcia.

trzymaj się cieplutko i daj znać co powie lekarz we wtorek.jak będziesz miała jakieś pytania pisz, postaramy się wspólnymi siłami pomóc.

pozdrawiam

zuza


Prawie we wszystkim zgadzam się z Zuzą- moja mama też chorowała- gdzieś tutaj jest jej wątek, Też miała 3b- a to duże prawdopodobieństwo przerzutów np w kościach, więc ja bym naciskała na scyntygrafię- teraz więdząć tyle ile wiem.Dobrze że zrobią badanie pęcherza, ale przydałoby się sprawdzić jeszcze jelito- kolonoskopią.
Na pewno duże znaczenie ma stan Mamy- jeśli jest w dobrej kondycji to ok, tylko jeśli można by przyspieszyć leczenie byłoby dobrze. Moja Mamusia jeszcze dostawała raz w tygodniu chemię, żeby uwrażliwić nowotwór.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group