1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22
2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.
|
|
Autor |
Wiadomość |
Temat: CURCUMINA, TURMERIC CURCUMIN oraz TUMERIC ROOT EXTRACT |
majkelek
Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 19081
|
Dział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego Wysłany: 2012-05-16, 04:26 Temat: CURCUMINA, TURMERIC CURCUMIN oraz TUMERIC ROOT EXTRACT |
Szanowny Dawidzie.
Chciałbym przedstawić jeden argument w tej dyskusji.
Badania nad stosowaniem kurkuminy jako środka terapeutycznego trwają nie od dziś, możesz się o tym przekonać tu http://clinicaltrials.gov...ention=curcumin Jednocześnie, żadne z badań nie wykazało jednoznacznie, że substancja ta ma efekt terapeutyczny w leczeniu raka, można o tym przeczytać w artykule "Curcumin as an Anti-Cancer Agent: Review of the Gap Between Basic and Clinical Applications", zaś niektóre wyniki badań wskazują na to, że ma ona właściwości przeciwzapalne "Curcumin as a therapeutic agent: the evidence from in vitro, animal and human studies". Podsumowanie znanych właściwości kurkuminy znajdziesz tutaj http://www.nlm.nih.gov/me...atural/662.html Jedna z pierwszych prób klinicznych skuteczności kurkuminy w leczeniu czerniaka (przeprowadzona przez naukowców z M.D. Anderson Cancer Center) nie wykazała w zasadzie nic ( http://margaret.healthblo...-trial-results/ ; istotne jest tu zdanie "Although this study was very interesting and we did find the downregulation of various markers for cancer in MM pts, no objective responses were noted." wypowiedziane przez samego kierownika projektu, bardzo zaangażowanego w badania nad tym specyfikiem, czyli Prof.Bharata B. Aggarwal'a).
Jak zatem można przeczytać w zalinkowanych źródłach dotychczasowe badania nie wykazały skuteczności terapii wskazanym przez Ciebie specyfikiem w monoterapii jak również w terapii skojarzonej.
Proszę zauważ też następujący fakt, że zatwierdzenie każdej terapii jako obowiązującego i bezpiecznego schematu leczenia jest poprzedzone pewną ustaloną sekwencją prób klinicznych i to nie bez przyczyny, gdyż należy przede wszystkim zbadać najpierw bezpieczeństwo danego schematu leczenia (przeczytasz o tym na przykład tu http://pl.wikipedia.org/wiki/Eksperyment_kliniczny ).
Wynika z tego, iż stosowanie środków wspomagających "na własną rękę" w skojarzeniu z konwencjonalnym leczeniem jest niejako przeprowadzaniem własnej próby klinicznej, co może nie być bezpieczne ( http://personal.us.es/mlo...%20curcumin.pdf ).
Chciałbym również zauważyć, że zalinkowany przez Erevain21 artykuł zawiera obok wyników eksperymentów na liniach komórkowych także wyniki badań na myszach z guzami mózgu. |
|
|