1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
malgosia68

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 124507

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-09-10, 21:08   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
karolinax napisał/a:
Po jakim czasie od leczenia jodem promieniotwórczym są efekty leczenia ? Szczerze mówiąc myślałam, że są od razu. Myślałam, że w scyntygrafii poterapeutycznej nie będzie już żadnego wychwytu.

mi lekarz z Szaserów powiedział, że do pół roku, dlatego od jodu leczniczego do podania jodu diagnostycznego jest odstęp 6 miesięcy
jod leczniczy oprócz zniszczenia resztek tarczycy ma za zadanie zniszczyć też komórki raka gdyby takowe gdzieś były, dlatego scyntygrafia po pół roku jest taka ważna
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
malgosia68

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 124507

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-07-27, 00:23   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
moje TSH po 4 tygodniach odstawienia hormonów było 83, lekarz powiedział, że zadowalające
nie miałam żadnych skutków ubocznych, czułam się tak samo
ale nie można się tym sugerować bo każdy organizm jest inny i inaczej będzie to odczuwał
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
malgosia68

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 124507

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-27, 00:01   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
dziękuje za odpowiedź, jeszcze wiele muszę się nauczyć :mrgreen:
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
malgosia68

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 124507

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-26, 23:12   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
karolinax napisał/a:



To teraz na temat. Plan operacji. Na pewno wycięcie jednego płata tego z guzem. Śródoperacyjna histopatologia wyciętego płata. Jak się okaże, że to rak wycięcie drugiego płata. Jak wyjdzie, że to guz łagodny / tego chce najbardziej / zostawiają drugi płat i zaszywają.


czegoś nie rozumiem
ale jak to, oni Ci od razu w trakcie operacji sprawdzą czy to rak złośliwy?
na wynik zazwyczaj trzeba przecież czekać 14 dni
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
malgosia68

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 124507

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-04-21, 00:42   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Karolina nie wiem czy tym co napiszę uspokoi Twoje obawy ale zawsze warto spróbować. Mój endokrynolog powiedział mi, że guzy w tarczycy bardzo pomału rosną (tak jest w przypadku raka brodawkowego) i nawet rok można czekać na operację. Ja miałam wykryte dwa małe guzki. W stanach wycięte guzki takiej wielkości nie kwalifikują nawet do jodoterapii tylko wycinają i zostawiają samych sobie. W tej naszej chorobie jest tak, że jedni pacjenci narzekają na to, że za długo czekają a są też tacy (do których ja się zaliczam) boją się i panikują jak coś za szybko się dzieje w okół ich osoby. Wiem, że bardzo się boisz i masz w głowie setki pytań, to normalne ja mam ich tysiące i pewnie będę je miała do końca życia. _itsme_ :tull:
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group