1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 21
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
mamanel

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-24, 20:20   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Cześć Bluesy,

Trudno mi uwierzyć, w Twój wynik.

Szczęściem w nieszczęściu jest to, że przy okazji wizyty u ginekologa udało się trochę przypadkiem wykryć te zmiany.
Dzięki temu można szybko zareagować i to jest dobra wiadomość.

Zaglądam do Ciebie i trzymam kciuki bardzo mocno.

Ściskam,
mamanel
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
mamanel

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-11-15, 10:39   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Bluesy, u mnie przy okazji USG laryngologicznego wyszło podejrzenie zapalenia tarczycy Hashimoto). Od lekarza rodzinnego dostałam skierowanie na TSH, FT3 i FT4, przeciwciała tarczycy oraz inne badania krwi.
Wyniki potwierdziły Hashimoto i niedoczynność Do endokrynologa bardzo ciężko się dostać. Ja się zaczęłam leczyć u mojej internistki. Dostałam Euthyrox - najpierw 50, potem 75, do tego biorę selen E w ciągu dnia. Już czuję się dużo lepiej, bo nie jestem ciągle zmęczona no i prawie wróciłam do poprzedniej wagi.
Moja rada - jeśli nie uda Ci się dostać szybko do endokrynologa, spróbuj zacząć leczenie u dobrego internisty.
Ściskam!
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
mamanel

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-26, 19:42   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Bluesy, gratuluję dzieciaczków. Ty też wyglądasz przepięknie. Mam nadzieję, że ten węzeł okaże się niegroźny i trzymam za Ciebie kciuki.
Pozdrawiam!
mamanel



[następne komentarze]
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
mamanel

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-05-02, 23:10   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Bluesy, nie wiem czy masz albo wiesz chyba wszystko o środkach, które da się wykorzystać, aby pomóc sobie po radioterapii łączonej z chemioterapią, więc wymieniam:
    Caphosol,
    preparaty Biotene, szczególnie Oralbalance Gel, znowu dostępny w Polsce - preparat ślinozastępczy,
    płukanka z witaminą A, E, gliceryną i nystatyną,
    ewentualnie płukanka znieczulająca przed jedzeniem,
    Solcoseryl,
    leki przeciwbólwe i przeciwzapalne,
    jedzenie chłodnych, nie przyprawionych potraw,
    absolutne wykluczenie owoców i kwaśnych potraw z diety,
    jedzenie potraw półpłynnych,
    ewentualnie wspomaganie się Nutridrinkami,
    supermiękka szczoteczka do zębów,
    pasta do zębów bez mentolu,
    płyn do płukania jamy ustnej bez alkoholu.


Niestety skutki uboczne tej terapii są uciążliwe i mogą ustępować bardzo powoli. Z drugiej strony takie leczenie daje największe szanse na wyleczenie, więc bilans wychodzi na plus dla pacjenta.

Trzymam kciuki, żebyś każdego dnia dostrzegała u siebie poprawę :)
Ściskam,



:tull:
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
mamanel

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-04-08, 18:58   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Skuteczna jest maść Solcoseryl.
Mam nadzieję, że jeszcze ktoś coś Ci doradzi. ;)
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
mamanel

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-04-04, 20:09   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Cytat:
Pocieszcie mnie tylko, że po zakończeniu lamp i powrocie do domu będzie już tylko lepiej.

Z każdym tygodniem będziesz czuła poprawę, skutki uboczne leczenia będą powoli ustępowały.
Dbaj o siebie i wypoczywaj. :)
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
mamanel

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-03-10, 21:20   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Najważniejsza jest ochrona skóry w trakcie naświetlań.
Co do wyjazdu nad morze kilka miesięcy po leczeniu - mnie lekarka radioterapeutka odradziła wyjazd.
Zdecydowanie nie wolno opalać skóry naświetlanej co najmniej rok od zakończenia naświetlań. Kapelusz, krem z dobrym filtrem pomagają jakoś przetrwać to pierwsze lato ;)
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
mamanel

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-02-24, 14:55   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Bluesy, powiedz o problemach z apetytem lekarzowi, OK?
Staraj się jednak jeść, bo później będzie Ci coraz trudniej - dolegliwości po naświetlaniach będą na pewno.
Bardzo dobrym pomysłem są Nutridrinki - są w różnych smakach :)
A, i zajrzyj tutaj.
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
mamanel

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-02-08, 12:07   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Bluesy, jak ogólnie samopoczucie?
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
mamanel

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-01-05, 17:10   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Witaj Bluesy :)
Zastanawiałam się, co u Ciebie słychać :) Cieszę się, że odczuwasz pozytywne skutki leczenia i że radzisz sobie z dolegliwościami.
Jeśłi chodzi o kremy - jogi45 polecała Radiosun, ja używałam Bepanthenu maści. No i pamiętaj, żeby nie myć naświetlanej skóry wodą.
Przytulam |uscisk|
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
mamanel

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-11-29, 18:16   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Tak to jest, że to my mamy wszystko przeżywamy i za siebie i za dzieci...

Cytat:
Najgorsza ta niepewność co mnie czeka, diagnoza, leczenie... rokowanie

Doskonale Cię rozumiem. Też nie lubię żyć w niepewności.
Myślę, że więcej będzie wiadomo jak poznasz wynik tomografii.

Jeśli chodzi o kulkę - Jest bolesna? Daje się przesuwać? Jakiej jest wielkości? Trzeba o niej powiedzieć lekarzowi, który oceni czy trzeba się jej lepiej przyjrzeć.

Głowa do góry :) Trzymam kciuki za wyniki tomografii i czekam na wieści.
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
mamanel

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-11-13, 12:54   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Bluesy, być może przyda Ci się krótki poradnik, jak sobie radzić z dolegliwościami po chemioterapii: Co pomaga po chemioterapii
Ja chemioterapii nie przechodziłam, więc nie mogę się podzielić z Tobą własnym doświadczeniem w tym temacie.
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
mamanel

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-11-12, 08:09   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Witaj Bluesy |uscisk|
Gratuluję drugiej córeczki :)
Kochanie, to nie Twoja wina, że zachorowałaś i musisz zacząć leczenie onkologiczne. Ciąża została rozwiązana wcześniej na zalecenie lekarzy. Nie jesteś pierwszą ani ostatnia mamą, która musiała wyrazić zgodę na rozwiązanie ciąży w 36 tygodniu ciąży. Jesteś dobrą mamą :)
Podejmujesz te wszystkie decyzje aby być mamą przez następne lata, więc musisz sobie wybaczyć, że nie wszystko układa się tak jak w bajce.
Twoje maleństwo jest z pewnością pod dobrą opieką, co można wyczytać z Twojej wypowiedzi. Głowa do góry.

Pora skupić się na Tobie.
Z pierwszych rzeczy, które przychodzą mi do głowy - warto kupić sobie bardzo miękką szczoteczkę do zębów np. Curaprox - ok. 9 zł dostępne w aptekach. Do tego łagodna pastę - na początek może być Meridol.
Warto pic dużo niegazowanej wody mineralnej. Nie wolno jeść owoców ani kwaśnych potraw czy soków.
Poniżej wklejam Ci zalecenia CO w Warszawie:
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
mamanel

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-10-29, 11:19   Temat: Ciąża i rak nosogardła
To, że będziesz miała chemioterapię i teleradioterapię nie stanowi żadnego przeciwwskazania do odwiedzin. Nie musisz ograniczać kontaktu z dziećmi, tak jak np. w przypadku przyjmowania izotopu jodu.
Ilość i czas odwiedzin zależy od Twojego samopoczucia i potrzeb oraz zasad panujących na oddziale.
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
mamanel

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-10-29, 08:31   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Bluesy, jesteś w podwójnie trudnej sytuacji - jesteś młoda mamą, która lada dzień urodzi kolejne dziecko i wkrótce potem zaczniesz trudne leczenie, walkę o zdrowie i życie.
Potrzeba dużo sił i wsparcia bliskich, rodziny, przyjaciół aby sobie jak najlepiej poradzić z tymi wszystkimi kłopotami.
Ja wierzę, że wszystko u Ciebie będzie dobrze. Wiesz, co musisz zrobić i jesteś zdeterminowana do walki. Jesteś pod opieką lekarzy i trzeba teraz zaufać im, że wiedzą co robią. A w razie czego pytać, pytać i jeszcze raz pytać lekarzy o wszystko co Cię niepokoi.
Poza tym nie wiem czy wiesz, że w ośrodkach onkologii pracują psychoonkolodzy.
Zapisz się na wizytę i porozmawiaj z psychoonkiologiem w Twoim szpitalu. Powinien pomóc Ci w poradzeniu sobie z emocjami.
Przytulam Cię bardzo, bardzo mocno.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group