1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: BAC węzła wartowniczego
marcelina007

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 10297

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-06-22, 21:06   Temat: BAC węzła wartowniczego
Pewno tak, tylko chodzi mi o to ze jak bym nie wiedziala o ilosci mitoz to postepowanie byloby takie same jak do tej pory. Rokowania rokowaniami a choroba i tak postapi jak zechce. Studjujac przyklady z forum stwierdzilam ze czesto przerzuty mialy osoby np bez owrzodzenia zmiany a to niby jest ta lepiej rokujaca wersja.
  Temat: BAC węzła wartowniczego
marcelina007

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 10297

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-06-22, 20:32   Temat: BAC węzła wartowniczego
Czynnik rokujacy ale to czy o nim wiemy czy nie nie ma wplywu jak choroba sie potoczy.
  Temat: BAC węzła wartowniczego
marcelina007

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 10297

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-06-22, 20:17   Temat: BAC węzła wartowniczego
21 miesiecy temu. Byly juz mitozy bo odplatnie przebadalam bloczki jeszcze raz i wtedy dowiedzialam sie ze mam 1 mitoze a jeszcze gdzie indziej widzieli 3 mitozy.
  Temat: BAC węzła wartowniczego
marcelina007

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 10297

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-06-22, 19:29   Temat: BAC węzła wartowniczego
Wkazdym razie moich lekarzy mitozy nie interesowaly. Spodkalam tez Pania w poczekalni ktora miala III Clark ,breslow 0,5mm i brak reszty danych w wynikach hp (ogladalam wyniki) i lekarze z CO Krakow zrobili jej tylko docinke blizny bez oznaczenia wartownika nie wiedzac czy miala 1 czy 25 mitoz.
  Temat: BAC węzła wartowniczego
marcelina007

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 10297

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-06-21, 21:50   Temat: BAC węzła wartowniczego
Ale ja nie skierowal na biopsje tylko usg z ewentualna biopsja. Tak jak wczesniej napisalam ja za pierwszym razem dostalam skierowanie na usg i biopsje. Ale tez wezly byly ok wiec biopsji nie bylo bo nie bylo na czym jej zrobic.

A co do wynikow to mnie w Krakowie tez nikt o reszte nie pytal a mialam na wyniku hp napisane tylko skale clarka breslow i marginesy.

[ Dodano: 2016-06-21, 21:51 ]
Tylko ze ja mialam bardziej zaawansowanego czerniaka wiec chyba cala reszta wynikow im nie byla potrzebna bo wiadomo ze przy 4mm rokowania sa kiepskie.
  Temat: BAC węzła wartowniczego
marcelina007

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 10297

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-06-21, 21:32   Temat: BAC węzła wartowniczego
Zapewne nie. Bo jak by byl widoczny to by nie wycinali w calosci wezla wartwniczego do badania hp.
  Temat: BAC węzła wartowniczego
marcelina007

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 10297

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-06-21, 21:07   Temat: BAC węzła wartowniczego
Nie bylo biopsji bo nie bylo powiekszonego wezla zapewne.
  Temat: BAC węzła wartowniczego
marcelina007

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 10297

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-06-20, 20:05   Temat: BAC węzła wartowniczego
Piszesz tez ze dociecie marginesow bedzie na poczatek lipca czyli lekarze zadecydowali ze nie bedzie wyciecia wezla wartowniczego bo te 2 rzeczy robi sie jednoczesnie.

[ Dodano: 2016-06-20, 20:06 ]
Na jakiej czesci ciala byl czerniak?
  Temat: BAC węzła wartowniczego
marcelina007

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 10297

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-06-20, 19:37   Temat: BAC węzła wartowniczego
Jak jak mialam tam pierwszy raz robione usg to tez mialam skierowanie na usg i ewentualnie biopsja. Tak chyba zawsze jest. Jak nic niepokojacego na usg nie wyjdzie to biopsji napewno robic nie beda.

Bylam juz chyba u wszystkich lekarzy w pokoju 102 i nikt mi nie przypadl do serca ;) robie prywatnie usg jamy brzusznej i wezlow co 3 miesiace bo na nich liczyc nie mizna.

[ Dodano: 2016-06-20, 19:39 ]
A zdazalo sie ze i rezonans ze swojej kasy robilam. Pisalam do prof Rutkowskiego z Warszawy ale on odpisal ze puki sie nic zlego nie dzieje to nie ma sensu przyjezdzac.
  Temat: BAC węzła wartowniczego
marcelina007

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 10297

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-06-20, 18:02   Temat: BAC węzła wartowniczego
Ja tez sie w CO krakow lecze i nie mam zaufania do tamtejszych lekarzy.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group