1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór dróg żółciowych i wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 17683

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-04-07, 22:01   Temat: Nowotwór dróg żółciowych i wątroby
a.re,

Przykro mi ale wszystko co piszesz wygląda niepokojąco. Uważam, że nie powinieneś już mamy narażać na dodatkowe obciążenia związane z badaniami, to już niewiele wniesie a tylko narazi na dodatkowy stres i wysiłek. U mojego męża wysoki poziom bilirubiny powodował straszną senność, niemoc, brak kompletnie apetytu, swędzenie ciała. U mamy idzie wszystko w złym kierunku. Myślę, że teraz najlepiej będzie zapewnić mamie spokój wśród najbliższych i opiekę hospicjum, żeby nie cierpiała.

Siły życzę, pozdrawiam :tull:
  Temat: Nowotwór dróg żółciowych i wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 17683

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-11, 19:50   Temat: Nowotwór dróg żółciowych i wątroby
A.re mama jest po ciężkiej operacji, musi dojść do siebie. Nie wpychajcie na siłę jedzenia, nie zmuszajcie do niczego. Mąż po operacji wątroby nie miał kompletnie sił na chodzenie ani na jedzenie. Protezowanie dróg żółciowych nam pomogło, może mamie też pomoże, trzeba mieć nadzieję i być przy mamie jak najwięcej.

pozdrawiam
  Temat: Nowotwór dróg żółciowych i wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 17683

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-12-28, 15:45   Temat: Nowotwór dróg żółciowych i wątroby
Na tą chwilę u męża stan dobry ale wątroba mocno dostała (resekcja) i nie do końca zdrowa.
  Temat: Nowotwór dróg żółciowych i wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 17683

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-12-27, 18:13   Temat: Nowotwór dróg żółciowych i wątroby
A.re u mojego męża jak bilirubina była wysoka (żółtaczka), mąż nie miał kompletnie siły na nic, ani na chodzenie ani na jedzenie. Całymi dniami leżał, spał. Kiedy zaprotezowano mu drogi żółciowe z każdym dniem polepszały się wyniki a co za tym idzie samopoczucie. Może jak mamie zrobią protezowanie Jej stan trochę się polepszy, czego życzę z całego serca.

Pozdrawiam
  Temat: Nowotwór dróg żółciowych i wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 17683

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-12-10, 23:32   Temat: Nowotwór dróg żółciowych i wątroby
A.re to krótki czas, u mojego męża po zaprotezowaniu dróg żółciowych, żółtaczka jeszcze sporo się utrzymywała ok. miesiąca.
Z tym, że stopniowo ustępowało zażółcenie skóry a wynik bilirubiny z każdym tygodniem malał, wtedy było jasne, że protezowanie pomogło.

Kasztanko my nie oceniamy czyjegoś stanu, my staramy się w jakiś sposób pomóc z naszych własnych doświadczeń.

Pozdrawiam
  Temat: Nowotwór dróg żółciowych i wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 17683

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-12-06, 21:04   Temat: Nowotwór dróg żółciowych i wątroby
A.re mojemu mężowi nic kompletnie nie podawali na świąt skóry przy żółtaczce. Mąż dostawał jakieś kroplówki, ale nie wiem co, strasznie po tym wymiotował a i z wypisu ze szpitala nic nie napisali czym leczyli, więc nawet nie wiem co Ci podpowiedzieć. Tak prawdę mówiąc to tylko badali bilirubinę dwa razy dziennie, ona rosła i nic nie pomagało. Dopiero zaprotezowanie dróg żółciowych uwolniło męża od żółtaczki. Żółtaczka źle wróży, jeśli tego nie opanują może być źle, dojdzie do zatrucia organizmu, organizm słabnie, człowiek staje się senny, może dojść do śpiączki wątrobowej. Porozmawiaj z lekarzami, dopytuj ich, ja też do znudzenia trułam lekarzom, że mąż z dnia na dzień coraz bardziej żółty, że to nie on, że tylko śpi, leży i dopiero po moich gadaniach zaprotezowali drogi żółciowe, nosił to przez pół roku a później wyjęli.

Pozdrawiam, trzymaj się.
  Temat: Nowotwór dróg żółciowych i wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 17683

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-12-05, 19:56   Temat: Nowotwór dróg żółciowych i wątroby
A.re bo żółtaczka to coś niedobrego, jeśli tego nie opanują to będzie zatruwała organizm a żółtaczkę mechaniczną trudno opanować w chorobie nowotworowej.
Tego nikt Ci nie powie, ile mamie zostało, wykorzystujcie ten czas najlepiej jak potraficie, pilnuj, żeby mama nie cierpiała, żeby nic nie bolało. I z własnego doświadczenia bardzo polecam hospicjum domowe, to jest bardzo ważna pomoc, bo czasami nie wiemy co robić, jak robić a Oni pomagają, szpitale, pogotowia niekoniecznie jak jest pacjent onkologiczny, chyba się boją ruszać.

Pozdrawiam i trzymaj się.
  Temat: Nowotwór dróg żółciowych i wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 17683

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-12-04, 17:50   Temat: Nowotwór dróg żółciowych i wątroby
A.re tak jak pisze Jolana, mama ma żółtaczkę mechaniczną. Mój mąż po operacji wątroby i woreczka żółciowego też przechodził żółtaczkę. Bardzo dużo spał, swędziało go ciało, cały żółty, słaby bardzo, leżał w większości. Wyniki wątrobowe i dot. dróg żółciowych były paskudne. Zaprotezowano mężowi drogi żółciowe i to bardzo pomogło, cofnęła się żółtaczka a co za tym idzie wyniki stawały się lepsze i jego samopoczucie również. Oczywiście, że może to wszystko być wynikiem choroby nowotworowej ale może podpytajcie lekarzy, czy taki zabieg nie byłby pomocny.

Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group