1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Trauma przed kontrolą
marzena66

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6013

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2015-01-10, 06:52   Temat: Trauma przed kontrolą
Etienee nie możesz "nie mieć czasu" dla siebie. Nie tylko powinnaś walczyć o swoje zdrowie/życie dla siebie ale masz jeszcze córkę (niepełnosprawną, jak napisałaś) i dla niej też musisz być zdrowa. Mama wiekowa rozumiem, syn pewnie jakbyś poprosiła, że masz wizytę u lekarza zostałby z siostrą a jeśli nie to może jakaś koleżanka/przyjaciółka/sąsiadka zaopiekowałaby się córką kiedy Ty musisz polecieć do lekarza. Swój strach przed lekarzami i szpitalami trzeba pokonać dla swojego dobra. Czy nic nie robienie, wybranie opcji boję się lekarzy, nie mam z kim zostawić dziecka da Ci zdrowie, pomoże Ci? na pewno nie, musisz walczyć o siebie, rezygnacja z wszystkiego doprowadzi Cię do pogorszenia stanu zdrowia albo śmierci, gorzka prawda ale prawdziwa. Chyba jakiś depresyjny stan Ci się wkradł i zniechęcenie do wszystkiego?

Działaj, walcz i podnieś się na nogi, walcz o siebie, pozdrawiam.
  Temat: Trauma przed kontrolą
marzena66

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6013

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2015-01-06, 11:56   Temat: Trauma przed kontrolą
No niestety muszę zgodzić się z autorką. W szpitalach, przychodniach bardzo często brak jest tej intymności. Bardzo często ostatnio gościłam w szpitalu i było mi wstyd, nieprzyjemnie i czułam się mocno zażenowana jak lekarze, pielęgniarki postępują z pacjentami. Mycie, badanie, zmienianie pampersów. Wiele razy są to starsi ludzie, którzy są tak słabi, wystraszeni i bez sił, że nie potrafią zwrócić szanownemu personelowi medycznemu uwagi, że chcą parawanu, jakiegoś zasłonięcia i wykonaniu danej czynności, nie rzadko dla nich upokarzającej bardziej w warunkach intymnych.

Jolana ma rację, że trzeba zwrócić uwagę, tylko czasami ten strach, żeby się nie narazić, żeby lekarz nie warczał a i nie zawsze uszanuje się nasze prawo. Różnie z tym niestety jest.

Etienee, po prostu grzecznie ale stanowczo zwróć uwagę, że prosisz o poszanowanie Twojej intymności, bo denerwujesz się nie tylko samym badaniem ale i tym co się wokół Ciebie dzieje. Myślę, że uszanują Twoją wolę, trzeba mówić, co Ci nie pasuje, to Twoje zdrowie i życie i badaj się walcząc o swoje zdrowie.

Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group