1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jajnika z przerzutami
marzena66

Odpowiedzi: 109
Wyświetleń: 47284

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-11-23, 17:34   Temat: Rak jajnika z przerzutami
tmo,

Zrobiłeś wszystko co mogłeś, zrobiłeś więcej niż mogłeś, pomogłeś mamie przejść na drugą stronę, poprowadziłeś Ją spokojnie i bezpiecznie na drugi brzeg. Nigdy nie jest odpowiedni moment na śmierć, zawsze ona bardzo boli a zwłaszcza kiedy odchodzi od nas ktoś ważny, kogo bardzo kochamy. Śmierć jest częścią naszego życia ale nigdy nie potrafimy się z nią pogodzić. Jesteś wspaniałym synem, który z wielką troską i miłością opiekował się mamą, zadbałeś o wszystko nawet po mamy śmierci zadbałeś o Jej piękny pogrzeb o kwiaty jasne, które mama lubiła, do samego końca pożegnałeś się z mamą i zrobiłeś wszystko najlepiej jak potrafiłeś.

Wiem, że ciężko przejść do normalnego życia jak kogoś stracimy, teraz przed Tobą trudny czas, wiele pytań, wiele wątpliwości, przeżycia żałoby, musisz znaleźć swój własny sposób, żeby przeżyć ten najbliższy czas jak najłagodniej. Nie zadręczaj się zrobiłeś wszystko co trzeba.

życzę Ci bardzo dużo siły, zwłaszcza tej psychicznej.
  Temat: Rak jajnika z przerzutami
marzena66

Odpowiedzi: 109
Wyświetleń: 47284

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-11-18, 21:39   Temat: Rak jajnika z przerzutami
tmo,

Przyjmij wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: Rak jajnika z przerzutami
marzena66

Odpowiedzi: 109
Wyświetleń: 47284

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-11-12, 23:02   Temat: Rak jajnika z przerzutami
tmo,
Ja wiem, że dla naszych najbliższych chcemy zrobić wszystko żeby tylko uratować bądź przedłużyć życie ale przychodzi taki moment, że stajemy się bezradni. Trzeba rozważyć czy podanie kolejnej chemii nie zaszkodzi bo może przynieść więcej szkody niż pożytku. Jeżeli choroba postępuje mimo dotychczasowego leczenia przychodzi czas, że kończy się leczenie i trzeba zadbać o leczenie objawowe a nie kolejne wyniszczające już i tak osłabiony organizm kolejnymi chemiami, badaniami. Wiem, że to przykre co piszę ale chyba ważny jest komfort życia mamy.

Życzę, żeby lekarze podjęli wraz z Wami słuszne decyzje, pozdrawiam.
  Temat: Rak jajnika z przerzutami
marzena66

Odpowiedzi: 109
Wyświetleń: 47284

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-11-12, 16:58   Temat: Rak jajnika z przerzutami
tmo,

trzymaj się.
  Temat: Rak jajnika z przerzutami
marzena66

Odpowiedzi: 109
Wyświetleń: 47284

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-11-08, 16:20   Temat: Rak jajnika z przerzutami
tmo napisał/a:
Ja mam zamiar załatwić łóżko pielęgnacyjne do domu


U nas była możliwość wypożyczenia takiego łóżka z hospicjum, może spróbuj podpytać.
pozdrawiam
  Temat: Rak jajnika z przerzutami
marzena66

Odpowiedzi: 109
Wyświetleń: 47284

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-07-02, 21:34   Temat: Rak jajnika z przerzutami
tmo,

Przedstaw mamie plusy jakie niesie za sobą pomoc hospicjum. Z lekarzem na zawołanie różnie bywa, pogotowie też podchodzi do pacjentów onkologicznych z ostrożnością, natomiast pomoc medyczna z hospicjum jest dostępna. Lekarze z HD starają się żeby pacjent nie cierpiał, pomagają nie tylko pacjentowi ale i rodzinie przejść ten trudny etap. Tam pracują osoby, które na co dzień mają kontakt z pacjentami onkologicznymi. Poza tym, zawsze jest kontakt z lekarzem czy pielęgniarką chociażby telefoniczny jak się coś złego dzieje i nagle.

Póki pacjenta nie powalają straszne bóle, póki jest jeszcze na chodzie to hospicjum wydaje się czymś ostatecznym, takie jest pojęcie, ale to nie jest prawda. Przychodzi moment, że choroba jest tak zaawansowana, pacjent w złym stanie a rodzina opiekująca się bezsilna to wtedy ten kontakt z lekarzem, pielęgniarką z hospicjum jest naszym jedynym ratunkiem i pomocą. Lepiej zabezpieczyć się wcześniej.

pozdrawiam
  Temat: Rak jajnika z przerzutami
marzena66

Odpowiedzi: 109
Wyświetleń: 47284

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-07-01, 21:53   Temat: Rak jajnika z przerzutami
tmo napisał/a:
a proszę powiedz mi, jaką można otrzymać pomoc ze strony hospicjum?


Bardzo dużą i bardzo przydatną jeżeli już nie ma innych metod leczenia.
Lekarz, pielęgniarka przyjeżdżają do domu, pacjent jest pod stałą ich opieką. Nie ma problemu z lekami, bo są wypisywane recepty. Można wypożyczyć sprzęt typu łóżko, materac przeciwodleżynowy, koncentrator tlenu i pewnie wiele innych przydatnych rzeczy, zależnych od choroby/dolegliwości. Pielęgniarka pokaże jak pielęgnować chorego, jak dawać zastrzyki, kroplówki jeśli będzie taka potrzeba. Jest dostępny psycholog. Na pewnym etapie choroby jest to nieodzowna pomoc cudownych ludzi.

Pozdrawiam i sił życzę.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group