1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płuc leczenie paliatywne
marzena66

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 13477

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-10-24, 21:54   Temat: Rak płuc leczenie paliatywne
emzetka,

Przyjmij wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: Rak płuc leczenie paliatywne
marzena66

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 13477

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-10-12, 12:40   Temat: Rak płuc leczenie paliatywne
emzetka,

Nie każdy z nas ma tutaj swój wątek, ja trafiłam na tą stronę po śmierci mamy więc nie ma Jej historii. Nie opisujemy w wątkach innych osób historii własnych żeby nie zaśmiecać istotnych informacji. Napiszę w skrócie, może administracja mnie nie udusi :) więc napiszę, że u mojej mamy po zdiagnozowaniu guza, stwierdzono, że to rak, jaki już nie dochodzono, potwierdzono tylko przerzuty i skierowano nas do hospicjum. Żadnego leczenia, żadnej dalszej diagnostyki bo mama była słaba, dostała jeszcze padaczki i wylewu więc nadawała się tylko do tego, żeby zadbać o Jej godne odejście. Jak sama widzisz takie historie się również zdarzają, nie każdy pacjent nadaje się do leczenia bo już jest na to za późno.

Bardzo mi przykro, że i Was spotkał taki trudny czas.
  Temat: Rak płuc leczenie paliatywne
marzena66

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 13477

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-10-12, 07:47   Temat: Rak płuc leczenie paliatywne
emzetka,

Nie umniejszając wiedzy lekarza, Jego wprawnego oka i widzącego co tydzień tego typu raka to jednak badanie histopatologiczne daje pewność co mamy w sobie. Przykład z mojego podwórka: wszystkie badania obrazowe, pewne oko radiologa wiedza onkologa, chirurga mówiły: mąż ma HCC, operacja, wycięcie gada, przebadanie i zonk, nie było to HCC, zdziwienie i lekarzy i nasze. Pewnie, że może mieć lekarz rację, doświadczenie ma ale nie wiem czy jakbyś była z teściową to nie byłaby inna rozmowa.
Nie ma co gdybać, dostanie teściowa wypis ze szpitala, zalecenia i wtedy uderzycie dalej jeśli Jej siły na to pozwolą. Może uda się coś dobadać na oddziale pulmonologicznym.

Rozumiemy Twój niepokój, nerwy bo przecież każdy z nas tutaj miał/ma z tą chorobą styczność. Możecie prosić lekarza prowadzącego o szybsze przeniesienie mamy, że zależy Wam na diagnostyce. Nie bójcie się rozmawiać, grzecznie ale konkretnie skutkuje, lekarze wolą rozmawiać z osobami, które mają jakieś pojęcie o sytuacji niż widzą wystraszoną rodzinę, konkretne pytania do lekarza.

Pozdrawiam ciepło.
  Temat: Rak płuc leczenie paliatywne
marzena66

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 13477

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-10-11, 23:04   Temat: Rak płuc leczenie paliatywne
emzetka,

Póki nie wiadomo z jakim rakiem macie do czynienia to nikt nie poda chemii, przecież nie można tego zrobić w ciemno. Zresztą jak piszesz, że teściowa jest w ciężkim stanie, ma marskość wątroby to i tak nikt nie zaryzykuje z chemią bo nie pomogłaby a tylko zaszkodziła.

Pozdrawiam
  Temat: Rak płuc leczenie paliatywne
marzena66

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 13477

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-10-11, 22:47   Temat: Rak płuc leczenie paliatywne
emzetka napisał/a:
A czy aby udać się do hospicjum trzeba mieć jakieś skierowanie? Jak to się załatwia?


Tak trzeba mieć skierowanie. Może wypisać lekarz rodzinny, może wypisać szpital, w którym teściowa znajduje się obecnie. Żeby dostać się do hospicjum musi być zakończone leczenie.
Na pewno w szpitalu ile mogą tyle zrobią diagnostyki. Jak teściowa zakończy pobyt w szpitalu to dostaniecie cały wypis co zrobiono, co podejrzewają lub co ma i zalecenia co macie dalej robić.
  Temat: Rak płuc leczenie paliatywne
marzena66

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 13477

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-10-11, 21:28   Temat: Rak płuc leczenie paliatywne
emzetka,

Porozmawiajcie z lekarzem na temat przyjmowanych leków. Pisałaś, że teściowa nie ma na razie typowych bóli nowotworowych tylko kłopot z oddychaniem, pewnie dlatego dostaje morfinę. Może wystarczy porozmawiać z lekarzem, może dostaje mama zbyt duże dawki morfiny, może nie potrzebne są leki uspokajające ale o tym powinien zdecydować lekarz po rozmowie z Wami.

Nie wiem jak będzie długo teściowa później na oddziale paliatywnym, może trzeba pomyśleć o hospicjum, żeby nie było tak, że wypiszą Ją ze szpitala a Wy zostaniecie bez pomocy. Podpytacie wszystko dokładnie, żebyście nie byli później czymś zaskoczeni.

pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group