1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jajników
marzena66

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8452

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-04-09, 22:12   Temat: Rak jajników
malgosi35,
Taka informacja odnośnie markerów
Cytat:
Swoistość i czułość markerów jest bardzo różna; stosunkowo mała ilość została uznana za w pełni wiarygodne i pewne źródło wiedzy o chorobie (stopień 1-2 w klasyfikacji LOE). Do tego nielicznego grona należą m.in. testy na receptory ER i HER2 w wypadku raka piersi. Studiowanie właściwości markerów nowotworowych jest prężnie rozwijającą się dyscypliną medyczną; zapewne w niedługim czasie nastąpi wiele zmian w wytycznych dot. prowadzenia terapii i nowych odkryć na tym polu. Niemniej w tym momencie istnieje szereg poważniejszych wątpliwości, które można odnieść do większości istniejących testów:
Prawidłowe stężenie markera nie wyklucza obecności nowotworu (zmienność osobnicza poziomu wyjściowego).
Umiarkowane podwyższenie markerów (szczególnie pochodzenia tkankowego) występuje w chorobach nienowotworowych.
Oznaczanie markerów ma znaczenie pomocnicze i nie może zastąpić pełnego badania klinicznego.
Na właściwe wnioski pozwalają jedynie stężenia markerów wykonywane seryjnie w określonych odstępach czasu i w tych samych warunkach testowania.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Markery_nowotworowe
malgosi35 napisał/a:
Nie wiedziałam nic bo nigdy nie miałam do czynienia z osobą chorą na raka

Trzymaj się i oby ta wiedza nigdy już nie musiała być Ci potrzebna w praktyce.
:tull:
  Temat: Rak jajników
marzena66

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8452

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-04-07, 19:13   Temat: Rak jajników
Małgosiu,

Przyjmij wyrazy współczucia ::rose::

malgosi35 napisał/a:
Poczekała, choć chyba była na mnie zła i jest mi bardzo ciężko z tego powodu że nie mogłam sprostować bzdur którymi ją nakarmiono......

Małgosiu to tylko bzdury, którymi nie warto się zadręczać, Ty zrobiłaś wszystko co mogłaś, co potrafiłaś, czekała na Ciebie, chciała Cię ostatni raz zobaczyć i się z Tobą pożegnać.
Nie przejmuj się bzdurami, to raczej "koleżanki" powinny się wstydzić czy mieć wyrzuty sumienia, że karmiły tak chorą osobę jakimiś bzdurami, na pewno nie Ty.

Niech odpoczywa w Pokoju a Tobie sił życzę.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group