1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak odbytnicy (12.2013), mutacja KRAS w eksonie 12 (01.2016)
marzena66

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 9004

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-07-04, 19:15   Temat: Rak odbytnicy (12.2013), mutacja KRAS w eksonie 12 (01.2016)
Marcu5,

Oczywiście, że nie moja sprawa kto na co wydaje pieniądze, zrobiliście to co chcieliście w sprawie "cudów-wianków", to Wasza sprawa i kończę ten temat, to są Wasze decyzje.

Marcu5 napisał/a:
Niestety tata obecnie nie jest w stanie się nawet obrócić na bok. Także nie wiem w jaki sposób można by go przetransportować do szpitala,


A zamówić karetkę, wziąć zlecenie od lekarza nawet rodzinnego na transport?

Marcu5 napisał/a:
o ile doczeka do połowy sierpnia.


Można iść do lekarza, który zlecił radioterapię i przedstawić sytuację, że tato cierpi, że nie może się ruszać, może to przyśpieszyłoby radioterapię.

Druga sprawa może i brzmiąca okropnie ale czasami stajemy w życiu przed różnymi dylematami, które trzeba rozwiązać, podjąć decyzję.

Czy według oceny lekarzy, Waszej obserwacji taty jest sens narażać tatę na kolejne pobyty w szpitalach, kolejne badania a może lepiej zadbać o taty jakość życia, dać mu spokój i przy pomocy Hospicjum dbać o to, żeby nie bolało, żeby tato nie cierpiał, żeby w spokoju, wśród najbliższych bez targania gdziekolwiek dożył tyle ile jest mu dane.

Wiem, że to co napisałam jest trudne do akceptacji, też byłam przed takimi dylematami raz wybrałam jakość życia drugi raz ratowanie wręcz na siłę i w tym drugim wypadku uważam, że postąpiłam źle.

To jest tylko moja propozycja z własnych doświadczeń, nie musisz się ze mną zgadzać i wiadome jest, że wybierzecie dla taty najlepszą opcję.

pozdrawiam
  Temat: Rak odbytnicy (12.2013), mutacja KRAS w eksonie 12 (01.2016)
marzena66

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 9004

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-07-04, 16:54   Temat: Rak odbytnicy (12.2013), mutacja KRAS w eksonie 12 (01.2016)
Marcu5,

Niech Twój post będzie po części ostrzeżeniem, bo wiele osób się buntuje na forum, że ostrzegamy przed różnymi "cudami-wiankami", że nie istnieją cudowne lekarstwa z medycyny niekonwencjonalnej, żadne oleje, pestki, witaminy i inne niejasne mikstury. Człowiek zdesperowany łapie się czasami wszystkiego ale trzeba myśleć rozsądnie, że nie ma jak do tej pory żadnego wyleczonego i potwierdzonego przypadku z leczenia jakimiś "cudami", że naciąga się ludzi na ogromne kwoty pieniężne i żeruje na Ich nieszczęściu.

Przykro mi, że daliście się złapać w sidła cudotwórców.

Przykro mi również, że choroba tak tatę atakuje.

Marcu5 napisał/a:
dostał skierowanie do tego samego szpitala na oddział radiologii. Skierowanie jest na koniec sierpnia.


Długi czas, może warto przyśpieszyć, radioterapia mogłaby pomóc złagodzić dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Marcu5 napisał/a:
gdzie można zdobyć leki oparte na marihuanie np. olej konopny?


Może zamiast takich poszukiwań, porozmawiajcie z lekarzem z HD, że obecne leki, które tato przyjmuje słabo łagodzą dolegliwości bólowe, lekarz zapewne albo zmieni dawki, albo leki albo coś dołoży, żeby ból uśmierzyć.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group