1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jelita grubego - przerzut do wątroby. Pomocy!
marzena66

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 13513

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-04-20, 17:13   Temat: Rak jelita grubego - przerzut do wątroby. Pomocy!
Paulina,

Mój mąż jest po resekcji wątroby i po tej operacji długo dochodził do siebie. Jak wychodziliśmy ze szpitala to lekarz kazał natychmiast się zgłaszać na SOR do szpitala w którym mąż był operowany, powiedzieć, że była resekcja wątroby i wręcz żądać skierowania na oddział chirurgii. Te niepokojące objawy z jakimi mieliśmy się zgłaszać to ból, wymioty, wysoka temperatura czy coś co nas niepokoi.

Uważam, że missy, ma rację, że powinniście jechać na SOR i powiedzieć o operacji, które przecież była niedawno. Może tacie zrobił się jakiś ropień, może coś innego się dzieje ale to musi koniecznie ocenić lekarz.

Nie dostał tato żółtaczki, bo często się zdarza mechaniczna po takich operacjach?, nie jest żółty?

pozdrawiam
  Temat: Rak jelita grubego - przerzut do wątroby. Pomocy!
marzena66

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 13513

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-04-14, 17:42   Temat: Rak jelita grubego - przerzut do wątroby. Pomocy!
Paulina,

Teraz czekanie na wynik. Na pewno każda operacja daje większe szanse. Lekarz ma rację, że mogą być jakieś małe ogniska, które gołym okiem są dla lekarza niewidoczne. Zobaczymy co powie wynik.
Na pewno dobiorą chemię i może los będzie dla Was łaskawy, oby, życzę Wam tego z całego serca.

Piszesz, że tato po operacji dobrze się czuje i szybko dochodzi do siebie to super. Mój mąż po operacji wątroby b. źle dochodził do siebie, prawie trzy miesiące to trwało zanim porządnie stanął na nogi.

pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Rak jelita grubego - przerzut do wątroby. Pomocy!
marzena66

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 13513

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-04-13, 17:53   Temat: Rak jelita grubego - przerzut do wątroby. Pomocy!
Paulina napisał/a:
ale co, co to znaczy? Że nie ma przypadków, które się całkowicie wyleczyły z raka wątroby?


Je tego nie napisałam, że nie ma takich przypadków, bo nie wiem. Na pewno są przypadki, że mimo raka wątroby są osoby, które żyją z tym latami, nawet tu na forum.

U Twojego taty to chyba nie rak wątroby a raczej przerzut ale dopiero po operacji (jeśli była) i badaniu hist.pat będzie można więcej powiedzieć co to jest.

Z własnych doświadczeń w rodzinie wiem, że jak są przerzuty do wątroby to jest już gorszy stan ale u Was miała być operacja a operacja zawsze daje większe szanse dla pacjenta.

pozdrawiam
  Temat: Rak jelita grubego - przerzut do wątroby. Pomocy!
marzena66

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 13513

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-04-11, 18:06   Temat: Rak jelita grubego - przerzut do wątroby. Pomocy!
Paulina,

Na pewno jakiś fachowiec się wypowie, poczekaj.

Nie jest za dobrze, obraz PET mówi jednoznacznie o zmianach nowotworowych w wątrobie a pozostałe zmiany też budzą podejrzenie i trzeba by było zrobić dokładniejszą diagnostykę. Musi się odnieść do tego Wasz lekarz onkolog.

Paulina napisał/a:
JAKIE SĄ ROKOWANIA NA WYLECZENIE?


Przykro mi ale raczej słabe, lekarz rodzinny ma rację.
Paulina napisał/a:
Jak lekarz może odebrać nadzieję?! NO JAK?!


On Wam nie odebrał nadziei tylko powiedział prawdę, wiecie jaka to choroba i jak często źle się niestety kończy. Może lepiej znać prawdę, każdy człowiek ma jakieś sprawy do uregulowania/załatwienia i może warto czas, który nam zostaje dobrze wykorzystać.To, że lekarz powiedział 2-3 lata to akurat może z tym być bardzo różnie, nigdy nie wiadomo jak szybko/wolno choroba będzie postępowała i musicie się liczyć z tym, że może to nie być nawet tyle lat co lekarz powiedział a może być i więcej.

Przykro mi, że nic optymistycznego nie napisałam, pozdrawiam ciepło.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group