1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak żołądka g3 typ rozlany z przerzutami do otrzewnej
marzena66

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 17074

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-12-17, 16:43   Temat: rak żołądka g3 typ rozlany z przerzutami do otrzewnej
jakubkaa napisał/a:
Mój tato miał i bronchoskopię i biopsję przez ścianę klatki. W jednym i drugim badaniu nie było komórek nowotworowych.

czyli badań kilka i wszystkie dawały wynik negatywny/brak komórek rakowych.
Patrząc na ten wynik PET też powiem, że ładny" ale chyba mało optymistyczną osobą jestem i nie podoba mi się opis płuc, nieregularna zmiana, spory SUV, rzeczywiście może być podejrzane nowotworowo.
Skomplikowane bo niejednoznaczne, może niech dadzą tacie na badanie TK płuc i wtedy niech lekarz zobaczy jak to wygląda, może dać płytkę z badania PET do opisu innemu radiologowi, nich obejrzy zmiany na płucu i się wypowie, albo usunąć jeśli Torakochirurg widziałby taką opcję.

pozdrawiam
  Temat: rak żołądka g3 typ rozlany z przerzutami do otrzewnej
marzena66

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 17074

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-07-02, 11:50   Temat: rak żołądka g3 typ rozlany z przerzutami do otrzewnej
jakubkaa napisał/a:
Czy ten raka na otrzewnej się nie usuwa?


Nie ma takiej możliwości u Twojego taty, bo rak jest rozsiany bardzo mocno po całej otrzewnej. Takich operacji się nie wykonuje.

jakubkaa napisał/a:
A ta metoda hipec

Wydaje mi się, że tato do tej metody też się nie kwalifikuje, zbyt duży rozsiew ale poczekaj może missy, się wypowie, ma większe doświadczenie.

pozdrawiam
  Temat: rak żołądka g3 typ rozlany z przerzutami do otrzewnej
marzena66

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 17074

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-06-24, 23:30   Temat: rak żołądka g3 typ rozlany z przerzutami do otrzewnej
jakubkaa,

Przecież otrzymałaś odpowiedź z pierwszego posta.

Zawsze warto skorzystać z opinii drugiego lekarza, większość osób tak robi, żeby być pewnym że diagnoza, opinia lekarza jest prawidłowa, że postępowanie w sprawie leczenia/nie leczenia jest podjęte prawidłowo i zgodnie z procedurami medycznymi i w końcu dla własnego sumienia, że zrobiliśmy wszystko co było można żeby pomóc.

Jeśli są przerzuty to choroba jest mocno zaawansowana i wtedy operacja nie wchodzi w grę bo nie usuwa się głównego źródła i przerzutów, bo byłaby to operacja zbyt obciążająca dla pacjenta. Może też guz być w takim miejscu, że nie ma możliwości do usunięcia operacyjnego. Trzecia sprawa, jeśli w węzłach chłonnych również są zmiany, są np. powiększone to może to świadczyć, że tam również toczy się proces nowotworowy. Jak obejmuje choroba węzły chłonne to automatycznie rozsiewa się po organizmie i tworzą się przerzuty w innych organach.

To wszystko piszę Ci ogólnie, bo nie wstawiłaś żadnych wyników, więc nie mogę się odnieść konkretnie do przykładu Twojego taty, to jest tylko z mojej strony podejrzenie, że tak w Waszym przypadku może właśnie być.

Poczytaj proszę forum, znajdziesz na pewno osoby z rakiem żołądka i na pewno dowiesz się bardzo dużo o metodach leczenia i ośrodkach z których te osoby korzystały/korzystają, skorzystaj z wyszukiwarki forum, albo wejdź na Nowotwory przewodu pokarmowego i tam poszukaj.

pozdrawiam
  Temat: rak żołądka g3 typ rozlany z przerzutami do otrzewnej
marzena66

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 17074

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-06-24, 22:46   Temat: rak żołądka g3 typ rozlany z przerzutami do otrzewnej
jakubka,

Tak jak napisała JustynaS1975, i ja wcześniej pisałam mamy pewne zasady na forum, których wszyscy staramy się trzymać. Wątek merytoryczny służy tylko do spraw medycznych, w wątku kciukowym masz prawo pisać o swoich emocjach, zapoznaj się proszę z Regulaminem forum http://www.forum-onkologi...iazkowa-vt9.htm

jakubkaa napisał/a:
Czy jeśli zamieszczę wyniki badań to uzyskam pomoc medyczna?


Zależy jakiej pomocy od nas oczekujesz? na ile będziemy potrafili na tyle staramy się pomóc, wskazać drogę postępowania, wyjaśnimy pojęcia medyczne, sposoby leczenia czy ośrodki, które najlepiej sobie radzą z danym nowotworem.

Jeśli zadasz nam konkretne pytania to będziemy starali się na nie odpowiedzieć w miarę naszych możliwości.

pozdrawiam
  Temat: rak żołądka g3 typ rozlany z przerzutami do otrzewnej
marzena66

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 17074

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-06-23, 19:10   Temat: rak żołądka g3 typ rozlany z przerzutami do otrzewnej
Drogie dziewczyny, rozumiem Wasz ból, żal ale proszę stosować się do Regulaminu forum. W wątku merytorycznym piszemy tylko sprawy związane bezpośrednio z chorobą czyli badania, wyniki, zapytania.

Proszę nie zamieszczać tutaj innych opowieści, rozumiem że chcecie się wspierać ale te tematy proszę poruszać albo poprzez prywatne wiadomości, bądź możemy założyć wątek kciukowy, w którym będziecie się wspierać.

Po drugie proszę bartass28, żeby nie opisywała w wątku jakubkaa, historii taty bo wątek staje się mało czytelny i sprawy ważne, istotne mogą zostać niezauważone i odpowiedź nie będzie udzielona.

Każdy wątek to historia jednej choroby, uszanujcie zasady forum.

pozdrawiam
  Temat: rak żołądka g3 typ rozlany z przerzutami do otrzewnej
marzena66

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 17074

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-06-22, 18:51   Temat: rak żołądka g3 typ rozlany z przerzutami do otrzewnej
jakubkaa,

Wypłakać się musisz, taka diagnoza nas zawsze rozwala, wciąż boimy się raka, bo wiemy, że ciężko z nim wygrać i trudny jest to przeciwnik.

Przy tacie bądź silna, taka jak mówisz, że jesteś, On potrzebuje Ciebie, rodziny, nawet po to, żeby ciągle nie myśleć/rozmyślać o chorobie.

Niestety niektórych procedur medycznych nie przeskoczysz. Takich ludzi ciężko chorych jest mnóstwo. Ja wie, że chciałabyś już, teraz, szybko, żeby coś ruszyło w sprawie taty ale wiesz jakie wszędzie są kolejki do lekarzy, na badania i oczekujących na pierwszą chemioterapię również. Jak tata już będzie po tych wszystkich procedurach, podejmą decyzję co dalej wtedy wszystko pójdzie już szybciej i sprawniej.

Trzymaj się i wiem, że jest Ci ciężko. Wszyscy tutaj na forum, przechodzili/przechodzą podobną gehennę, rozpacz jak Ty. Służymy naszą pomocą, wsparciem w tym trudnym czasie.

pozdrawiam
  Temat: rak żołądka g3 typ rozlany z przerzutami do otrzewnej
marzena66

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 17074

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-06-21, 23:01   Temat: rak żołądka g3 typ rozlany z przerzutami do otrzewnej
jakubkaa,

Witaj na forum i przykro mi, że dołączasz się do naszego grona, osób tak ciężko chorych.

Najlepiej by było gdybyś dołączyła wyniki badań taty, wtedy ułatwia nam to rozmowę czy łatwiej coś doradzić.
'
jakubkaa napisał/a:
że jest to rak nieoperacyjny, że pozostaje jedynie chemia paliatywna i pół roku życia :(


Tak niestety może być ponieważ tato ma już rozsiany proces nowotworowy: żołądek z przerzutami do otrzewnej i w płucach też może być przerzut, ale to tylko domysły, bo nie widzimy wyników.
Nikt nie będzie usuwał jednego guza, skoro są już przerzuty, wszystkiego nie da się usunąć.
Chemia paliatywna nie ma za zadanie wyleczyć a jedynie zmniejszyć dolegliwości, może przedłużyć trochę życie. Może powstrzymać rozwój choroby ale i nie musi.
Nie patrz na statystyki, ile tata pożyje, każdy inaczej znosi chorobę, nie każdy organizm jest taki sam.
''
jakubkaa napisał/a:
Czy to tak jest, że tak zaawansowany rak a mój tata jest pełen energii i chęci do życia


W tej chorobie już tak jest, że jest dobrze a za chwilę tragedia. Potrafi się to zmienić bardzo szybko więc pielęgnujcie chwile dobre.

jakubkaa napisał/a:
czy jeszcze szukac innych lekarzy.

Zawsze warto zasięgnąć drugiej opinii ale nie liczyłabym na inne decyzje, przykro mi.

Cytat:
mogłabym narzekac na służbę zdrowia

To nic nie da, niestety w niektórych przypadkach medycyna jest bezradna na tą straszną chorobę.

jakubkaa napisał/a:
Płaczę codziennie

Na pewno ale musisz być teraz silna dla taty, On Ciebie potrzebuje a będzie potrzebował z czasem coraz więcej, zbieraj siły dla taty.

Przykro mi, że nic optymistycznego nie mogłam napisać. Życzę dużo sił.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group