1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Diagnostyka wstepna
marzena66

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 5695

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-09-18, 19:27   Temat: Diagnostyka wstepna
asia_nikola2 napisał/a:
WNIOSKI: Ognisko procesu rozrostowego w lewym dolnym płacić płuca. Węzły chłonne wnęk pluc i w srodpiersiu do obserwacji. Bez rozwiewa w ocenie PET/CT. Gruczoł krokowy do dalszej diagnostyki - obraz sugeruje ognisko procesu rozrostowego . Odzwiernik żołądka do oceny endoskopowej - zmiana czynnościowa? .


Asiu jak przepisujesz wyniki to przepisuj od "A do Z", czyli od początku do samego końca, bo wszystko w danym wyniku jest bardzo istotne a jak piszesz fragmentarycznie to tworzy się bałagan.

Czyli to ca napisałam wcześniej.
W płucu najprawdopodobniej zmiana o charakterze nowotworowym (zmiana rozrostowa) Węzły chłonne może nie do końca budzą podejrzenie ale wymagają już obserwacji. Czasami w badaniach obrazowych nie widać małych zmian a one już są.
Gruczoł krokowy budzi podejrzenie procesu rozrostowego, czyli może tam również być ognisko raka. Co do żołądka radiolog nie jest do końca pewny dlatego ze znakiem zapytania, może to nie być nic a mogą być również zmiany nowotworowe, trzeba zrobić gastroskopię.

Na przyszłość albo proszę przepisuj wszystko dokładnie albo wstawiaj wyniki badań jako załączniki do posta tutaj info, jak to zrobić http://www.forum-onkologi...rum/faq.php#35. bardzo to nam ułatwia interpretacje.
pozdrawiam
  Temat: Diagnostyka wstepna
marzena66

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 5695

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-09-18, 16:11   Temat: Diagnostyka wstepna
asia_nikola2 napisał/a:
Wnioski przepisałem z wyników badania pet które odebralismy

To tylko jedno zdanie z wniosków, dla nas jest ważny cały wynik PET i całe wnioski, jedno zdanie nie wiemy czego dotyczy, czy całego organizmu czy jakiegoś fragmentu.

asia_nikola2 napisał/a:
ale zaczekam więcej czytać na temat nowotwórów

Nowotworów jest cała masa a Was będzie dotyczył jeden jeśli będzie oczywiście stwierdzony i konkretnie czego bo dalej tego nie wiemy a to wszystko jest b. istotne.
asia_nikola2 napisał/a:
Czy słyszeliście o immunoterapii?

Jeśli będzie u taty rak to pierw są inne metody leczenia, operacja jak jest możliwość, chemio/radioterapia a z tego co mi wiadomo to immunoterapia to na razie chyba, podkreślam chyba jest dopiero u nas dostępna tylko w formie badań klinicznych, pewna nie jestem.

pozdrawiam
  Temat: Diagnostyka wstepna
marzena66

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 5695

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-09-18, 11:21   Temat: Diagnostyka wstepna
asia_nikola2,

To co napisała JustynaS1975, wszystko się zgadza.

Czy mały guz (rak) czy duży może dawać przerzuty, bo nie wiadomo od kiedy siedzi, jak jest agresywny i co zdążył już po organizmie porozsiewać. Czasami jak pisałam przerzuty są tak małe, że badanie TK, MR,PET nie jest w stanie takich małych zmian znaleźć a rak już swoje poczynił.

Na razie u taty jest podejrzenie a co będzie na pewno zobaczymy po badaniach, choć niestety istnieje z opisu TK podejrzenie raka. Wiem, że czekanie jest straszne ale musicie uzbroić się w cierpliwość, mimo stresu, które pewnie Was wykańcza.

asia_nikola2 napisał/a:
Bez rozsiewu w ocenie PET/CT.

Na razie tego badania nie masz w ręku, nie widziałaś więc nie ma co jego interpretować. Jeśli byłoby bez rozsiewu to dobrze ale co będzie zobaczymy jak wkleisz wynik.

Mieliście szczęście do dobrej i szybkiej diagnostyki/lekarzy i chwała za to i tak powinno być ale niestety nie często tak się dzieje a czas jest w tej chorobie bardzo ważny.

Jak tą informację przyjął tato? bo Jego stan fizyczny i psychiczny jest w tej chwili bardzo ważny.

pozdrawiam
  Temat: Diagnostyka wstepna
marzena66

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 5695

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-09-18, 08:18   Temat: Diagnostyka wstepna
asia_nikola2,

No tak Asiu wygląda to niestety na raka -
asia_nikola2 napisał/a:
Ognisko procesu rozrostowego


Węzły na razie nie mają wysokiego SUV ale lekko odbiegają od normy, przynajmniej niektóre, na razie jak radiolog napisał nie budzą większych podejrzeń ale może się to niestety zmienić bo jest proces "rakowy" i obraz TK mógł wszystkiego nie pokazać.

Gruczoł krokowy
asia_nikola2 napisał/a:
Gruczoł krokowy 38x34x39mm z ogniskiem pobudzenia w położeniu strefy obwodowej po prawej na godz 9.00 10x15x9mm SUV 7.0
też budzi niepokój, SUV nie jest jakiś ogromny ale radiolog również i tutaj podejrzewa proces rozrostowy.

Niewielkie pobudzenie w żołądku. Jeśli jest proces nowotworowy to wtedy każda zmiana budzi podejrzenie chorobowe, tutaj radiolog nie był do końca pewny.

asia_nikola2 napisał/a:
Powiedział że może być to przerzut. Wtedy operacja nie wchodzi w grę.

Rzeczywiście jeśli będzie to rozsiany proces nowotworowy a budzi to takie podejrzenie to operacji raczej nie będzie.

asia_nikola2 napisał/a:
ylko nie wiem czy tata po takim zabiegu zostaje w szpitalu czy wraca do domu?

Jeśli nie będzie jakiś powikłań to tatę na drugi dzień pewnie wypuszczą.

Na pewno obraz PET dużo wyjaśni a przede wszystkim badanie z bronchoskopii.

Bardzo mi przykro, że nic optymistycznego nie mam do powiedzenia.
Czekamy zatem na dalsze wyniki, trzymaj się, pozdrawiam ciepło.
  Temat: Diagnostyka wstepna
marzena66

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 5695

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-09-17, 21:18   Temat: Diagnostyka wstepna
asia_nikola2,

asia_nikola2 napisał/a:
a z tego opisu to zrozumiałam tak jakby tata miał same przerzuty

Nie, to nie są przerzuty, tylko radiolog dokładnie opisywał wszystko co choć trochę odbiegało od normy, węzły chłonne nie są powiększone, ich SUV nie jest jakiś bardzo wysoki i miejmy nadzieję, że nic niepokojącego się z nimi nie dzieje. Jest natomiast podejrzana zmiana
asia_nikola2 napisał/a:
W segmencie 3 lewego płuca spikularny guzek pobudzony metaboliczne 16x18x21mm SUV 11.

To na pewno wymaga diagnostyki i bronchoskopia jak najbardziej wskazana.

Trzeba poczekać na wyniki, bo tylko hist.pat. może dać odpowiedź co to za zmiana.

Czy były jakieś wnioski napisane przez Radiologa, sugerujące czym jest dany guzek?
asia_nikola2 napisał/a:
Tylko konkretnie.

Tu tylko konkretnie :)

Pozdrawiam i witam na forum.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group