1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Mama umiera
marzena66

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14869

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2016-10-02, 19:19   Temat: Mama umiera
my5z,

Przyjmij wyrazy współczucia ::rose::

Nikt nie powinien cierpieć, to jest nieludzkie. Mama już nie cierpi, teraz będzie patrzeć i wspierać Cię z góry. Wielu z nas w tym najgorszym momencie prosi, żeby to cierpienie już się skończyło.
Jeszcze przed Tobą wiele smutnych i ciężkich dni ale niebawem pojawi się na tym świecie Twoja mała kruszyna i dla niej musisz być silna.
  Temat: Mama umiera
marzena66

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14869

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2016-09-30, 20:20   Temat: Mama umiera
my5z napisał/a:
dzięki za brutalne ale prawdziwe słowa.


Zaznaczyłam, że piszę straszne słowa ale taka jest niestety prawda. Wiele osób z forum to przeszło/przechodzi i musimy to zaakceptować choć nie godzimy się ze śmiercią najbliższej osoby.

To było do przewidzenia, że mama zostanie w szpitalu, tam będzie odpowiednio zaopiekowana, to dobra decyzja w Waszej sytuacji. Nie wiem jaki jest stan mamy, może będzie tak, że parametry krwi pospadały, odwodnienie wzmocnią mamę, będzie lepiej na jakiś czas a może i koniec jest bliski, na wszystko musisz być przygotowana.

pozdrawiam
  Temat: Mama umiera
marzena66

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14869

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2016-09-30, 19:05   Temat: Mama umiera
my5z napisał/a:
Nie mogę nawet sobie pomyśleć, żeby Ją zostawić samą w domu

Mama nie powinna zostać sama, absolutnie.

Nie dawajcie na siłę picia bo mama może się zachłysnąć i udusić.
Nie wiem od czego mama była zimna, może to już bliski koniec, słaby oddech też może o tym świadczyć ale przez internet trudno ocenić, wygląda to jednak niepokojąco.
my5z napisał/a:
Widzę suchość w ustach

Wtedy lepiej wziąć patyczek od loda, łyżkę, owinąć gazą i tym maczać w wodzie i smarować usta.
my5z napisał/a:
lekarzem który stwierdził, że jeśli nie ma żadnych niedoborów we krwi to dziś Ją jeszcze odwiozą do domu.

Nie wiem jak będzie, ale wątpię żeby mama miała dobre parametry krwi, raczej będzie też odwodnienie więc chyba mamy nie wypiszą, ale to tylko gdybanie.

Nie stresuj się, bo nie możesz, musisz zaakceptować ten fakt, że mama już odchodzi a Ty nie jesteś w stanie nic więcej zrobić, przykro mi, że tak piszę ale nie ma innego wyjścia jak pomału się z tym godzić, Ty musisz myśleć w tej chwili o sobie i dziecku, bo życie toczy się dalej. To jest straszne co napisałam ale takie jest życie.

Trzymaj się, pozdrawiam ciepło.
  Temat: Mama umiera
marzena66

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14869

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2016-09-30, 16:13   Temat: Mama umiera
my5z,
Masz ciężką sytuację bo rzeczywiście w Twoim stanie nie możesz mamy dźwigać, nie możesz się też bardzo denerwować.

Ja bym na Waszym miejscu jeszcze raz zadzwoniła do hospicjum, powiedziała, że mamy stan jest bardzo ciężki, że mama nie ma żadnych leków a ma przerzuty w mózgu, że się poddała, nie je, że lekarz z POZ nie bardzo potrafi pomóc z lekami, że jesteś w zagrożonej ciąży, że prosisz bardzo, żeby ktoś przyszedł, przepisał mamie jakieś leki, bo Ona cierpi a Wy razem z Nią i jesteście zupełnie bezsilni, nie wiecie co robić. Trzeba próbować, bo mamy stan pogarsza się bardzo.

Trzymaj się, pozdrawiam.
  Temat: Mama umiera
marzena66

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14869

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2016-09-29, 19:39   Temat: Mama umiera
my5z,
A antybiotyk na co? mama ma jakąś infekcję?

my5z napisał/a:
FUROSEMIDIUM oraz KATELIN

Mama ma niski potas? według mnie mama powinna dostać coś na obrzęki mózgu bo tam ma przerzuty, furosemidium na to nie zadziała ale ja lekarzem nie jestem.

Tak jak napisał Marcin J, tu konieczna jest pomoc hospicjum albo lekarza medycyny paliatywnej bo Oni najlepiej mamie pomogą, lekarz rodzinny może tu nie dać rady w doborze leków albo będzie się bał dać silniejsze w mamy stanie.

pozdrawiam
  Temat: Mama umiera
marzena66

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14869

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2016-09-26, 18:10   Temat: Mama umiera
Mama ma przerzuty w mózgu, czy mama dostaje jakieś leki przeciwobrzękowe?

my5z napisał/a:
Mama większość czasu śpi.


I tak teraz będzie, że mama więcej będzie przysypiać, jeszcze wstaje ale przyjdzie moment, że nie da rady. Wiem, że to strasznie brzmi ale musisz mieć świadomość co będzie. Kontakt z mamą może też być coraz bardziej utrudniony, mama może przestać kojarzyć.

my5z napisał/a:
jak mam z Mamą porozmawiać na temat tego hospicjum ?

Trudny temat, bo jeśli mama nie chce to naszym obowiązkiem jako dzieci jest opieka nad rodzicem, tak zabezpieczyć żeby ten chory z nami był w domu a my razem z nim ale życie pisze różne scenariusze i czasami nie jesteśmy w stanie podjąć się tej opieki. Nie lubię kłamstwa ale macie trudną sytuację a mama musi mieć koniecznie opiekę całodobową, bo stan mamy może się diametralnie pogorszyć z dnia na dzień. Może powiedzcie mamie, że pojedzie do takiego ośrodka w którym mamę trochę wzmocnią, "podreperują", nie wiem czy mama zaakceptuje hospicjum stacjonarne skoro do niego nie chce, ale jak Wy nie możecie to mama musi mieć zapewnioną inną opiekę.

Czy mama jest całkowicie świadoma? jeszcze kojarzy wszystko, ogarnia co się dzieje wokół Niej?

pozdrawiam
  Temat: Mama umiera
marzena66

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14869

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2016-09-25, 06:58   Temat: Mama umiera
my5z napisał/a:
Niestety całodobowo nie ma takiej możliwości żeby ktoś zajął się Mamą


To znaczy, że mama bywa w domu sama?
Mama jak napisałaś ma przerzuty do mózgu, to jest stan niebezpieczny i dla Niej ale i dla otoczenia. Nigdy nie wiadomo co taki pacjent może zrobić, Ona traci kontakt z rzeczywistością. Łyknie mama jakieś leki, odkręci gaz, wyjdzie gdzieś i to wszystko zrobi nieświadomie. Przy przerzutach w mózgu dochodzi do obrzęków, może dojść do wylewu, to na prawdę bardzo niebezpieczny stan. W takim wypadku, jak mama nie ma możliwości opieki całodobowej z Waszej strony to może warto rozważyć Hospicjum Stacjonarne.

my5z napisał/a:
nie chcemy oddać Mamy do szpitala.

Stan niektórych pacjentów w chorobie nowotworowej bywa bardzo ciężki, ogromne dolegliwości bólowe, dolegliwości związane z postępującą chorobą a nie zawsze rodzina ma możliwość opieki nad chorym zaś chory w tej chorobie potrzebuje na pewnym etapie choroby opieki non stop i jeśli rodzina nie ma możliwości zająć się chorym to trzeba rozważyć HS to jest dla bezpieczeństwa chorego.

Jak piszę to przykładowo, bo tak w tej chorobie zazwyczaj jest, w jakim dokładnie stanie jest mama tego nie wiemy ale przerzuty w mózgu mogą w każdej chwili być ogromnym zagrożeniem.

pozdrawiam
  Temat: Mama umiera
marzena66

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14869

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2016-09-24, 21:48   Temat: Mama umiera
my5z,

Witaj na forum.
Bardzo mi przykro, że tyle złego spotkało Cię w ostatnim czasie. Sytuację masz niewątpliwie bardzo trudną i niestety musisz się jakoś próbować w niej odnaleźć. Z jednej strony odchodzi Twoja mama przy której chciałabyś być z drugiej nosisz w sobie nowe życie o które również musisz zadbać jak i o siebie, bo Twoje emocje wpływają na dziecko. Przeżyłam trochę podobną historię do Twojej i wiem jak musi być Ci ciężko ale trzeba to przeżyć. Na ile będziesz mogła być przy mamie na tyle bądź.

Czy załatwiliście mamie opiekę hospicjum? teraz jest to bardzo ważne. Czy mama ma opiekę, jest ktoś oprócz Ciebie kto obecnie opiekuje się mamą, bo mama musi mieć w tej chwili już opiekę całodobową.

Nie możesz sobie pomóc lekami, musisz zaakceptować fakt, że mama już odchodzi, że nie da rady już nic zrobić, że nie jesteś już w stanie mamie pomóc i musisz myśleć, że wkrótce pojawi się na świecie nowy człowiek dla którego będziesz najważniejsza i któremu będziesz bardzo potrzebna.

Smutna i okrutna prawda jedno życie się kończy, drugie zaczyna.

Bardzo współczuję, trzymaj się.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group