1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz?? Torbiel??OZT .. Proszę o pomoc!!!a wręcz błagam.
marzena66

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5332

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-08, 17:57   Temat: Guz?? Torbiel??OZT .. Proszę o pomoc!!!a wręcz błagam.
azja napisał/a:
mnie dziwi ze lekarze nie nalegali na biopsje ... naprawde poziom wiekszosci naszych lekarzy to dno...ie wspominajac o kulturze i empatii


Tu się z Tobą nie zgodzę. Lekarze tacie Iness54321, zaproponowali biopsję ale Jej tato się na nią nie zgodził. To według mnie nie ma za co w tym wypadku winić lekarzy. Propozycja diagnostyki była i byłoby dalsze leczenie ale jeżeli pacjent odmawia to przecież na siłę nie wykonuje się badań u nikogo.

pozdrawiam
  Temat: Guz?? Torbiel??OZT .. Proszę o pomoc!!!a wręcz błagam.
marzena66

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5332

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-07, 17:24   Temat: Guz?? Torbiel??OZT .. Proszę o pomoc!!!a wręcz błagam.
Iness54321,

Jak napisałam wyżej, póki nie wstawisz wyników taty, jakie posiadasz, trudno nam cokolwiek powiedzieć w temacie.

pozdrawiam
  Temat: Guz?? Torbiel??OZT .. Proszę o pomoc!!!a wręcz błagam.
marzena66

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5332

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-06, 21:20   Temat: Guz?? Torbiel??OZT .. Proszę o pomoc!!!a wręcz błagam.
Iness54321 napisał/a:
A to jest możliwe żeby np. taki guz był wynikiem przebytego zapalenia ??

Nie
  Temat: Guz?? Torbiel??OZT .. Proszę o pomoc!!!a wręcz błagam.
marzena66

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5332

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-06, 20:40   Temat: Guz?? Torbiel??OZT .. Proszę o pomoc!!!a wręcz błagam.
Iness54321,

Ja wszystko rozumiem i oby tak było, że zmiana na trzustce jest łagodna i że guz się zmniejszył tylko co to jest to na prawdę nie jesteśmy Ci w stanie nic powiedzieć.

Koniecznie wstaw wyniki jeśli chcesz uzyskać dokładniejsze informacje.

A co powiedzieli lekarze po TK, jak określali tego guza, bo na podstawie badań jakieś wstępne wnioski można wyciągnąć/ Lekarze uważali zmianę na trzustce za łagodną czy złośliwą, czy w ogóle nie wyrazili zdania? Co napisali w wypisie ze szpitala?

pozdrawiam
  Temat: Guz?? Torbiel??OZT .. Proszę o pomoc!!!a wręcz błagam.
marzena66

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5332

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-06, 19:56   Temat: Guz?? Torbiel??OZT .. Proszę o pomoc!!!a wręcz błagam.
Iness54321,

Litości, jak można lekceważyć zalecenia lekarza i nie zdiagnozować się do końca, to po pierwsze. Po drugie nie leczy się samemu, podawaliście tacie lek, którego nie przepisał lekarz, a jeśli jest stan zapalny trzustki to z tym lekiem trzeba być ostrożnym. Po trzecie guza tacie stwierdzono robiąc TK, Wy później robiliście kontrolnie usg, czy ten guz rzeczywiście się zmniejszył to tak do końca pewna bym nie była. Nie porównuje się wyników badań TK do usg, tylko TK z badaniem TK, usg z badaniem usg i najlepiej badania robić na tym samym sprzęcie.

Iness54321 napisał/a:
Nurtuje mnie kilka pytań czy jeśli byłby to rak to zmniejszał by się wcześniej a teraz nagle wyrzucił torbiel?

Tak jak napisałam wyżej, tylko badanie porównawcze czyli TK najlepiej by określiło czy zmiana się zmniejszyła. Jeśli byłby to rak to mógłby "wyrzucić" przerzut, torbiel jest zmianą łagodną i nie zależną od tego guza, którego tato ma na trzustce.

Iness54321 napisał/a:
patrząc na inne przykłady tata by tak świetnie się czuł przez taki okres czasu?

Nie wiemy co tato w tej swojej trzustce wyhodował ale nawet mając raka można długi czas się dobrze czuć i wyglądać aż przyjdzie moment, że zwala z nóg.

Iness54321 napisał/a:
czy istnieje jakiś antybiotyk bądź lekarstwo które mogłoby wysuszyć torbiele ??

No moja droga, takie pytania to do lekarza nie do nas. Torbiel to jest akurat najmniejszy problem, przejmujecie się torbielą a nie skupicie się na głównym problemie czyli guzie na trzustce, to powinno budzić Wasz niepokój. Wybacz ale nie rozumiem Waszego rozumowania/postępowania.

Czy mogłabyś wstawić cały wynik TK, wtedy łatwiej będzie nam coś konkretnego powiedzieć i odnieść się do konkretnego wyniku.

Nie zrozum mnie źle, nie mam złych intencji ale szukasz pomocy w internecie a nie zrobiliście tego co jest najważniejsze, pełnej diagnostyki.

pozdrawiam i witam na forum.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group